Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@sleepy_head & chill.

Το pvp στα Bg's δεν μου αρεσε ποτε, προτιμουσα το world pvp. ειχε περισσοτερη πλακα :-D

Πριν το expansion, πραγματικα ευχαριστιομουν το παιχνιδι! Τα instances ηταν ενα και ενα! Ημουν σε καλη guild και ειχαμε σε farm status MC και αρκετα bosses στο BWL, οποτε θεμα items δεν υπηρχε.. Μετα απο μερικους μηνες απο το expansion ομως ολα εγιναν κουραστικα για μενα. Ισως με χαλαγαν τα καινουρια instances, το οτι θα παρω items και θα τα αντικαταστησω με πρασινα στο επομενο expansion κλπ και παει ¨χαμενος" ο χρονος που αφιερωσα. Ισως με κουρασε η ιδια διαδικασια ξανα και ξανα..

Σαν mage (και με τον priest μου :-)) ειχα σολαρει αρκετα instances για φιλαρακια μου και πραγματικα το ειχα ευχαριστηθει! Ειναι οπως με τις κονσολες, αλλη η ευχαριστηση που πηρα με το SNES και αλλο με το PS3 η ΧΒΟΧ360, αν με καταλαβαινετε.. Μαλλον εγω κουραστηκα και οχι η πλειοψηφια! :-)

 

@telarin. Αγορι μου εχεις μεγαλο προβλημα.. Ασε λιγο το wow και βρες καμια κοπελιτσα, φιλικα στο λεω.. Δεν ειπα οτι με χαλαει, ουτε το εκραξα ισα ισα ηταν απο τα λιγα παιχνιδια που εχω αφιερωσει τοσο χρονο.. Για σενα προσωπικα σου προτεινω να αφησεις το game γιατι σου εχει καψει αρκετα απο τα λιγα εγκαφαλικα κυτταρα που διαθετεις.. Φιλικα παντα ε, οχι επιθετικα..

 

βλακες that way ------->

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Από τι είδα έδωσαν στους sp, glyph με το οποίο αλλάζει το l00k του αγαπημένου μας spell mind flay :>

 

Προτείνω νέο spell για το priest class

 

Doggie position : Your priest sits in a doggie postition and he screams dirty words as every other class nailes him.

 

10 secs duration, 2 minutes cooldown (yes the other 1:50 mins you ll get nailed with the old fashion way).

 

Trainable at lvl 2. you have to learn from low levels how to be evrybodys bitch ingame.

 

/sarcasm

 

Son of Blizzard dev: Daddy daddy! The lvl80 priests are too strong. They heal better than my lvl70 druid and can do more damage than my lvl60 DK.

Blizzard dev: Don't be afraid my son. We will fix this unbalance.

 

I loled :>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10secs είναι υπεραρχκετά για έναν καλό rogue να πηδήξει μπρος πίσω έναν SP ιδιαίτερα μετά το nerfbat που έφαγε στην μούρη. Το θέμα είναι τι θα κάνουν οι πελάτες που θα έρθουν να τους τον σφυρίξουν τα επόμενα 1:50? Μάλλον θα χρειαστεί να τους πηδήξουν χωρίς ακουστικές υπηρεσίες (ουσιαστικά δηλαδή 10 secs θα τον πίνουμε με οργασμό, 1:50 χωρίς χαχα).

 

Νέο human racial και αλλαγή στο τρόπο λειτουργίας του Shadowmeld

 

Don't get too used to it though, this is beta! The next build will feature three significant changes to racials.

 

"The Fall of Humanity": removed

 

We'll be trying out a new Human racial in its place...

 

"Every Man for Himself": Removes all movement impairing effects and all effects which cause loss of control of your character. This effect shares a cooldown with other similar effects.

 

also, a significant change to Shadowmeld...

 

"Shadowmeld: Activate to slip into the shadows, reducing the chance for enemies to detect your presence. Lasts until cancelled or upon moving. Any threat is restored versus enemies still in combat upon cancellation of this effect."

 

Yes, it can be used in combat. Yes, the effect is very similar to what was previously "The Fall of Humanity". The cooldown is 3 min.

 

 

Source : http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=9679753606&pageNo=3&sid=2000#54

 

Πήραμε combination WoTF και Escape Artist? Wtf :0? Sounds Imba.

 

Και αν παραμείνει....νέο αγαπημένο class των rogues---Human

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους SP ναι, στους Disc priests με reflective shield δεν νομίζω :P. Ένας καλός rogue όπως και να έχει πάντως ρίχνει οποιονδήποτε. Αλλά από την πρώτη μέρα που παίζω μόνο έναν καλό rogue έχω συναντήσει (Undead Rogue,Panos@Twilight's Hammer). Θυμάμαι εποχές farm στο Tyr's Hand το παλικάρι κατέβαζε μόνο του ολόκληρες ganking teams. Έτρωγα ανελέητο gank από 5 allies με τον n00bohunter μου μια μέρα, ζήτησα help μιας και ήταν στην ίδια περιοχή και τους τελείωσε όλους και τους 5 μαζί!!!! Και μιλάμε για εποχές που ο rogue δεν είναι το eazy mode που είναι σήμερα.

 

Anyway back to racials

 

Correct, as it states it shares a cooldown with other similar effects (the pvp trinket). So, you essentially gain flexibility regarding what to do with that slot.

 

Not so imba λοιπόν....Back to QQ

 

Official Nerf Priest Day 11-9-2008

Read the Full Story : http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=9679803796&pageNo=1&sid=2000#22

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους SP ναι, στους Disc priests με reflective shield δεν νομίζω :P. Ένας καλός rogue όπως και να έχει πάντως ρίχνει οποιονδήποτε. Αλλά από την πρώτη μέρα που παίζω μόνο έναν καλό rogue έχω συναντήσει (Undead Rogue,Panos@Twilight's Hammer). Θυμάμαι εποχές farm στο Tyr's Hand το παλικάρι κατέβαζε μόνο του ολόκληρες ganking teams. Έτρωγα ανελέητο gank από 5 allies με τον n00bohunter μου μια μέρα, ζήτησα help μιας και ήταν στην ίδια περιοχή και τους τελείωσε όλους και τους 5 μαζί!!!! Και μιλάμε για εποχές που ο rogue δεν είναι το eazy mode που είναι σήμερα.

 

Anyway back to racials

 

 

 

Not so imba λοιπόν....Back to QQ

 

Official Nerf Priest Day 11-9-2008

Read the Full Story : http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=9679803796&pageNo=1&sid=2000#22

 

 

Ναι οι priest ειναιoficially dead.

Πανω που ειχα πωρωθει με το shadow καθως θα ειχες μια πιθανοτητα να κανεις pvp.

Τωρα τερμα, οποτε η παλι στον lock μου η deathknight η στον mage,παντως τερμα ο priest

Κριμα γιατι ειναι ο πρωτος char και πραγματικα ηθελα να τον ξανακανω main

Ενω το shadow ηθελε μερικα buff ,αλλα με τις αλλαγες στο mindflay κατι πηγαινε να γινει, το πηραν και το σκισανε τελειως

 

Οποτε τερμα ο priest ουτε καν whine στα forums αντε γεια.

 

Και μαλλον cancel acount στο διαολο με τις μαλακιες τους

Δινουν i win button σε ολα τα class και κανουν τους priest target dummy για ολα αυτα ta i win butons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα συΝτομα η blizz θα μας ανακοινωσει την ημερομηνια κυκολοφοριας....2 μηνες πριν την κυκλοφορια και δεν εχουμε τιποτα επισημο....να δω αν θα μπορεσω να βαλω mage και rogue στα outland.χεχεχε!

Πιστευω παντως μεχρι την αλλη εβδομαδα να ξερουμε....11. 13. 18/11 πιθανες ημερομηνιες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι whiner δεν το έχω αμφισβητήσει ποτέ, αλλά αυτή είναι η πρώτη φορά που νιώθω πως πηδάνε πατόκορφα το class και στα 3 aspects του. Τεράστια nerfs παντού, retarted glyphs και το μόνο που μας έδωσαν σήμερα ήταν μια βελτίωση στο serendipity....το οποίο άκουσον άκουσον είναι talent που βασίζεται στο overheal. Δηλαδή ROFL....

 

Το μόνο που συμπεραίνω είναι ότι η community της blizz υπάρχει απλά για να ξεσπάμε. Όλο το feedback που προσφέρεται κοντά 4 χρόνια τώρα στο κενό. Δεν μας έχουν ακούσει στο ελάχιστο, το class είναι broken στο tbc, στο δε wotlk δεν έχει τον παραμικρό λόγο ύπαρξης με τα μέχρι στιγμής δεδομένα : FACT. Το ότι είναι beta εμένα δεν μου λέει κάτι, βλέπω τις προθέσεις τους καθαρά. Αν δεν είναι anti-priests οι devs τότε αυτό απλά θα σημαίνει ότι είναι ΗΛΙΘΙΟΙ και δεν έχουν την παραμικρή ιδέα για το class.

 

Και για να χαλαρώσουμε :

 

What is love? Blizzard dont hurt me, dont hurt me, no more....

 

To video ταιριάζει γάντι με το spell που πρότεινα. Και doggie position παίρνει ο shadow priest (ο τύπος με τα μαύρα πίσω βρε :P) και κραυγές βγάζει :D

 

Αφιερωμένο xaxa : http://www.youtube.com/watch?v=3NjnJpyH2QU&feature=related

 

Στους devs αφιερώνω τον πρώτο στοίχο του surfacing των slipknot....Όσοι τον ξέρετε καλώς, όσοι όχι καιρός να τον μάθετε ----)http://www.youtube.com/watch?v=rszFs2VQP7E&feature=related \m/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι whiner δεν το έχω αμφισβητήσει ποτέ, αλλά αυτή είναι η πρώτη φορά που νιώθω πως πηδάνε πατόκορφα το class και στα 3 aspects του. Τεράστια nerfs παντού, retarted glyphs και το μόνο που μας έδωσαν σήμερα ήταν μια βελτίωση στο serendipity....το οποίο άκουσον άκουσον είναι talent που βασίζεται στο overheal. Δηλαδή ROFL....

 

Το μόνο που συμπεραίνω είναι ότι η community της blizz υπάρχει απλά για να ξεσπάμε. Όλο το feedback που προσφέρεται κοντά 4 χρόνια τώρα στο κενό. Δεν μας έχουν ακούσει στο ελάχιστο, το class είναι broken στο tbc, στο δε wotlk δεν έχει τον παραμικρό λόγο ύπαρξης με τα μέχρι στιγμής δεδομένα : FACT. Το ότι είναι beta εμένα δεν μου λέει κάτι, βλέπω τις προθέσεις τους καθαρά. Αν δεν είναι anti-priests οι devs τότε αυτό απλά θα σημαίνει ότι είναι ΗΛΙΘΙΟΙ και δεν έχουν την παραμικρή ιδέα για το class.

 

Και για να χαλαρώσουμε :

 

What is love? Blizzard dont hurt me, dont hurt me, no more....

 

To video ταιριάζει γάντι με το spell που πρότεινα. Και doggie position παίρνει ο shadow priest (ο τύπος με τα μαύρα πίσω βρε :P) και κραυγές βγάζει :D

 

Αφιερωμένο xaxa : http://www.youtube.com/watch?v=3NjnJpyH2QU&feature=related

 

Στους devs αφιερώνω τον πρώτο στοίχο του surfacing των slipknot....Όσοι τον ξέρετε καλώς, όσοι όχι καιρός να τον μάθετε ----)http://www.youtube.com/watch?v=rszFs2VQP7E&feature=related \m/

 

agree 110% (ναι και εγω whiner ειμαι :P)

 

Ενταξει, οταν βγηκαν τα talent ειπα επιτελους θα ξαναπαιξω τον priest μου ( στο bc ton ανεβασα σαν alt του lock)

 

Ενταξει Η ηλιθιοτητα τους δεν εχει ορια

Απλα πραγματα

Δηλαδη ηταν overpowered το dispresion? λολ

Εκει που ηταν χρησιμο για pvp και μετριο για pve το κανανε αχρηστο για pvp και το ιδιο μετριο για pve

Αντι να buffaroun το imp shadowform με το fade το βγαλανε τελειως!

 

Γαμησαν τα παντα

 

Το discipline ηταν που ηταν γτπ στο wrath τωρα εγινε ακομα χειροτερα, δεν νομιζω να ξερουν τι θελουν να κανει το discipline

 

ΓΙΑΤΙ θελουν να κανουν το shadow pve tree? (που και για pve αθλιο ειναι)

 

Ας το κανουν delete το class καλυτερα ετσι οπως το κανανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bliz: You just bought yourself another nerf.

Priests: I'm crushed.

 

Bliz: You just bought one more right there.

Priests: Well I still have a few viable talents left in the disc tree and the new divine hymn is looking good.

 

Bliz: Good, We'll keep going, want another one? Say the word. Just say the word. Instead of going to naxx you'll do 5 mans. Are you through?

Priests: No

 

Bliz: I'm doing WoW a favor.

Priests: So?

 

Bliz: Thats another one right there. I've got you for the rest of your WoW life if you don't watch your step. You want another one?

Priests: Yes

 

Bliz: You got it! Right there, that's another one pal. You through?

Priests: Not even close, BUD.

 

Bliz: Good. You got one more, right there.

Priests: You really think we give a sh*t?

 

Bliz: Another. You through?

Priests: How many is that?

 

Druids: That's seven including when blizzard made VT terrible.

Bliz: Now it's eight, you stay out of this.

Druids: Excuse me bliz, its seven.

Bliz: Shut up droods. You're mine. priests. For two months of beta, I've got nerfs for ya

 

Priests: What can we say, we're THRILLED.

 

I loled. Πραγματικός πανικός σε us και eu forums :>.

 

Please, F@#K our class more Thread

 

MOAR NERFS PLX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...