Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και κατι αλλο, posoi noobs παιζουν pvp , δεν λεω για παικτες που απλα δεν εχουν item η ειναι νεοι και δεν ξερουν να παιξουν καλα το class τους, μιλαω για καθυστερημενα ατομα!!

 

Πραγματικα ο καθε ηλιθιος ερχεται και κανει bg για να παρει τα imba s2ιτεμ και να μπορει να φαρμαρει το karazhan, πραγματικα μου ερχεται να σπασω το pc ωρες ωρες.

Το μονο καλο ειναι οτι επειδη και οι horde εχουν εξισου καθυστερημενους (κυριως blood elf) υπαρχει μια πιθανοτητα να νικησουμε αν horde retards > alliance retards

 

ΜΑ ειναι ατομα που ενω εχουμε μια βαση στο eots βλεπεισ 10 καθυστερημενους να παιρνουν και να κανουν capture thn την σημαια, και ας γκαριζες εσυ μαζι με αλουσ 2-3 στην αρχη Get 3 bases ignore flag

oλοι πηδανε κατω και βλεπεις 10 ατομα στην flag ενω οι αλλοι κανουν ανενοχλητοι το 3-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

imr και εμενα με εκνευριζει αφανταστα αυτο... Επισης δεν ανεχομαι να μπαινω με PVE gear και να ειμαι σχεδον παντα μεσα στην 3αδα σε damage και καποιοι με ρουχαλακια αρενας να μην κανουν τιποτα.

Τα BG ειναι γελοια αρκει να κανεις 2-3 πραγματα

Στο ΑΒ να παρεις 3 βασεις και μετα να κανεις patrol ή να πιεσεις λιγο τους αντιπαλους και οταν εισαι σε αμυνα να εισαι κοντα στη σημαια (δυσκολο πολυ το τελευταιο).

Στο WSG να χωρισεις σε αμυνα και επιθεση και να μην πηγαινουν ολοι μαζι μπουλουκι.

Στο ΕΟS να εχεις 3 βασεις χωρις να ασχοληθεις με Flag ποσο πιο απλο.

Στο AV αν πανε 8-10 ατομα για αμυνα το παιχνιδι εχει τελειωσει για τους αντιπαλους πριν καν αρχισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Game ειναι φτιαγμενο για PVe οσο πιο γρηγορα απαλαχτουμε απο τους PvPοκαυλους θα παιζουμε μια χαρα τα istanceακια μας :P

 

Η Beta ειναι απλα καταπληκτικη... Οπως αναμενοτανε αλλωστε... μην ξεχνατε..Blizzard ειναι αυτη.

 

 

Εχω κανει μερικα upload απο την ΒΕΤΑ με τον ROGUE μου...70 lvl ακομα γιατι ασχοληθηκα αρκετα με τον Deathknight... ο οποιος προβλεπεται να εχει αρκετη επιτυχια και προτιμιση ειδικα στις πρωτες επαφες των gamers με το expansion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Game ειναι φτιαγμενο για PVe οσο πιο γρηγορα απαλαχτουμε απο τους PvPοκαυλους θα παιζουμε μια χαρα τα istanceακια μας :P

 

Η Beta ειναι απλα καταπληκτικη... Οπως αναμενοτανε αλλωστε... μην ξεχνατε..Blizzard ειναι αυτη.

 

 

Εχω κανει μερικα upload απο την ΒΕΤΑ με τον ROGUE μου...70 lvl ακομα γιατι ασχοληθηκα αρκετα με τον Deathknight... ο οποιος προβλεπεται να εχει αρκετη επιτυχια και προτιμιση ειδικα στις πρωτες επαφες των gamers με το expansion

+1 Όταν αποφασίσουν να δώσουν νόημα στο world pvp τότε ίσως το ξεκινήσω.Till then pve ftw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο exp ...(δεν ξερω αν θα ισχιει στο κανονικο οταν βγει...) εχουν βαλει σαν reward να σκοτοσεις τα boss απο τα αντιπαλα faction town ...

 

Κατι που παντα ειχα στην ακρη του μυαλου μου να οργανωσω αλλα ποτε δεν εβρισκα προσφορο εδαφος...ισως τωρα ειναι ευκαιρια !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

imr και εμενα με εκνευριζει αφανταστα αυτο... Επισης δεν ανεχομαι να μπαινω με PVE gear και να ειμαι σχεδον παντα μεσα στην 3αδα σε damage και καποιοι με ρουχαλακια αρενας να μην κανουν τιποτα.

Τα BG ειναι γελοια αρκει να κανεις 2-3 πραγματα

Στο ΑΒ να παρεις 3 βασεις και μετα να κανεις patrol ή να πιεσεις λιγο τους αντιπαλους και οταν εισαι σε αμυνα να εισαι κοντα στη σημαια (δυσκολο πολυ το τελευταιο).

Στο WSG να χωρισεις σε αμυνα και επιθεση και να μην πηγαινουν ολοι μαζι μπουλουκι.

Στο ΕΟS να εχεις 3 βασεις χωρις να ασχοληθεις με Flag ποσο πιο απλο.

Στο AV αν πανε 8-10 ατομα για αμυνα το παιχνιδι εχει τελειωσει για τους αντιπαλους πριν καν αρχισει.

 

Αυτοί ήταν κάποιοι από τους λόγους που σταμάτησα το game (πέρα από την έλλειψη χρόνου). Έμπαινα να παίξω μισή ώρα και ήμουν με άνιωθα παιδάκια. Έπαιζα alliance όπως μπορείτε να φανταστείτε και αν εξαιρέσουμε το WSG όπου συνήθως οι horde είχαν 1-2 imba pvp players, σε όλα τα άλλα games χάναμε αδικαιολόγητα. EOTS αυτή η φάση με τη σημαία που πέφτει ένα μπούγιο και μετά no base με νευρίαζε αφάνταστα. AV όποτε έπαιζε defence κερδίζαμε, AB αν ένιωθε το group πάλι κερδίζαμε, 3 bases, patrol, defend, απλά πράγματα. Βέβαια ώρες απογεύματα συνήθως γινόταν πανηγύρι-παιδική χαρά, πολύ βραδυνές ώρες ήταν πιο σοβαρά τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο σε νοιωθω και εγω το ιδιο κανω 30' με 1 ωρα τη μερα μονο BG πλεον και πρεπει να μπαινω στις 3 το βραδυ για να αποφυγω τα παιδακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη λοιπον βαρεθηκα τους alliance και τις ηττες τους ... Αποφασησα να κανω αυτο το thread :

 

http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=5810401132&sid=1

 

Δεν αντεχω ποια να χανω , δεν με ενδιαφερει τη θα γινει αλλα κατι πρεπει . Ετσι λοιπον σκεφτομενος οτι η blizzard εχει γαμ@σε@ ηδη το lore , να γινει κατι τετοιο , μπας και αλλαξουν τα πραγματα παιζωντας και με horde στο bg . Και δωθουν ευκαιριες σε εμας και αυτους να νικησουμε bg που ηταν αρκετα δυσκολα με το δικο μας faction . Αν θελετε ριξτε του μια ματια και υπογραψετε αν θελετε για ενα καλυτερο μελλον στους alliance .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πλέον παίζω μόνο pvp (av-wsg). Το honor θα παραμείνει...τα items από τα raids θα τα αλλάξω με πράσινα/μπλε :P

Ξεκίνησα να πουλάω και όλα τα spellcloth/shadowcloth/primals που μου έχουν μείνει για να βγάλω κανένα φράγκο μπας και πάρω epic flying. 1.8k g to go >.<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ο βλάκας έφτιαξα χτες belt of blasting/belt of the long road για lock και priest αντίστοιχα και ξόδεψα ένα σεβαστό ποσό :D. Δεν ξέρω γιατί μου ήρθε έτσι και κλασσικά μόλις έρθει το expansion θα αντικατασταθούν από πρασινάκια....Τι να πουν βέβαια και οι άλλοι που έλιωσαν το κορμί τους στα raids για gear. Ευτυχώς epic flying έχουν και οι δυο μου chars, σχεδόν από την αρχή του tbc οπότε τα φράγκα δεν είναι πρόβλημα.

 

Στα bg's, wsg/ab/eos, horde>alliance. Στο AV το αντίθετο. Αμφιβάλλω αν με τον horde mage μου έχω χάσει έστω και ένα bg πλην του AV στα 67 του lvl. Μιλάμε τρελή βεντούζα. 67 lvl και έχω 50k honor....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης δεν ανεχομαι να μπαινω με PVE gear και να ειμαι σχεδον παντα μεσα στην 3αδα σε damage και καποιοι με ρουχαλακια αρενας να μην κανουν τιποτα.

 

Λογικό είναι αυτό φίλε μου. Το PvE gear βγάζει περισσότερο dps απο ότι το PvP. Το 2ο, απλά σου εγγυάται οτι θα αντέξεις περισσότερο (stamina, resilience).

 

Τελευταία γύρισα τον warrior σε PvP και ύστερα απο δοκιμές, είναι καλύτερα να φορώ το μπλε(!) pvp gear παρά το καλύτερο ποιοτικά pve κι ας έχω 250ap λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοντευω να παθω ψυχολογικο προβλημα ρε φιλε :confused: .... Μπαινω και ξερω οτι οσο και να προσπαθησω οσο και να φωναζω οι alliance με γραφουν στα π@π@ρια τους και θα χασω θελω δεν θελω ... Μια μερα επαιξα με ενα horde 70 και εβγαλα τρελο honour σε λιγες ωρες πανω απο 11.000 μονο γυρνωντας τα marks που περισσευαν ... Ειχα γεμισει marks να πουμε ενω εδω ξερω οτι αμα θελω 20 mark θελω και 20 game εκτος αν ειμαι κολοφαρδος και υπαρχουν καποιοι που νιωθουνε στο bg ... Βεβαια σε καποια battlegroup οι ally νικανε κατα ενα ποσοστο 10% , μονο και μονο γιατι οι horde ειναι outnumberred ...Ξεκινανε 5 horde / 10 ally και εβλεπα τους ally και λεγανε , μονο αν παρουμε καποιους ποντους απο την αρχη νικαμε , ειδαλως οι horde μπαινουν και αλλοι σε λιγο κανουν regroup και μας σκιζουνε . :mad::mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πο πο κλαψα....

 

κανε ενα group με 4 ατομα (φιλαρακια) μπειτε στο vt, διαλεξτε ενα bg που θελετε και εσεις οι 4 μπορειτε να κερδίσετε το bg 90% επειδη το παιξατε σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...