Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μέχρι πόσα δίνεις?

 

Value for money βασικά. Δεν έχω παρακολουθήσει τις εξελίξεις. Μάλλον όχι πάνω από 300 και ψιλοπολλά είναι.

 

 

Το wow, mind δεν τα πηγαίνει καλά με τις 8800 γενικά :). Πολλά παράπονα. Υπάρχει και blue post για το ζήτημα των frames, ότι και καλά δεν είναι fps όπου και το μοναδικό frame μετράει συνεπώς για την blizz δεν τίθεται frame matter aka μην περιμένεις πολλά ακόμα και σε high end pc during raids όσον αφορά τα frames. Με το μηχάνημα της υπογραφής μου έχω παράπονα όσον αφορά το frame rate. Παίζω 1920x1200 με τα πάντα στο max αλλά τόσο σε 25άρια όσο και σε bgs έχω 35-40 frames, αραιά και που δε instant freeze της εικόνας (δεν ξέρω αν φταίει κανένα mod που έχω πάνω, πάντως πολλοί αναφέρουν ότι είτε full στα mods είτε με zero mods, το frame issue παραμένει). Έχω παρατηρήσει δε ότι σε ορισμένα σημεία το παιχνίδι είναι κακογραμμένο αν μπορώ να το θέσω έτσι δηλαδή....επί παραδείγματι σε ορισμένα σημεία στο underbog το frame rate πάει περίπατο χωρίς να γίνεται κάτι ingame που να δικαιολογεί την πτώση.

 

Ναι το είχα δει για τις 8800 (αφού αγόρασα βέβαια :-)). Εντάξει στα 1280x1024 σε 25man έχει 50 frames συνήθως, σε ελάχιστες φάσεις λιγότερα. Αλλά για 1920x1200 μάλλον θα τον πιει και θα παίζω με low. Can't have that.

 

Όσο για το coding του WoW άστα, ποιος ξεχνάει το vanilla Naxx...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οσο για τους druid σημερα εκανα παλι αρενα με τον disk priest και με εναν sl/sl lock

Ε στο 1550 ρατινγ to 80% ηταν rogue/druid!

Μερικους τους νικησαμε αλλα καθαρα επειδη ηταν τελειως ηλιθιοι,και παλι εμεις ''σκιζομασταν'' για να τους βγαλουμε.

 

 

Ερωτηση προς τους pro druid, να χοροπηδαω ενω ειμαι travel form, η μονο οταν ειμαι ελφ η και τα δυο? help plox

 

Ψάξε λίγο περισσότερο να δεις τα ποσοστά των class που υπάρχουν στα high ratings για να πάθεις ένα καρδιακό και ένα διπλό εγκεφαλικό :) (droods 279% στο 2vs2).

 

3xhots να τρέχουν και δεδομένου του ότι αν το dispell κάτσει σε stackαρισμένο lifebloom θα healάρει instant τα κέρατα του, τι κάνεις?

 

a)Αφήνεις να τρέχουν τα hots?

B)Προσπαθείς να κάνεις dispell ενώ ο άλλος τρέχει σαν τον flash gordon πριν stackαρει το lifebloom?

c)Βλέπεις druid απέναντι και κάνεις leave arena?

 

C wins γιατί αφενός το dispell ενέχει κίνδυνο με stackαρισμένο lifebloom να τρέχει (και άρα και χαλάς mana για dispell και δουλειά δεν κάνεις. Mη μου πείτε δε ότι είναι και το πιο εύκολο πράγμα να "πιάσω drood" σε travel form για το οτιδήποτε) και αφετέρου κάθε drood με iq>75 μπορεί να γλιτώσει από τα dispells σου παίζοντας σωστά με τις κολόνες/γέφυρες και ότι διάολο περιλαμβάνουν οι arenes για los.

 

Το μόνο που σου μένει καθήμενος στο απογοητευτικό ranking 1500-1800 και thats it είναι να γελάς σε κάθε drood τον οποίον κάνεις inspect και βλέπεις ότι το arena rating του είναι <2000. Αν έχει σωστό gear και δεν έχει υψηλό rating μιλάμε για tard με L2PLAY ISSUES. Κανόνας απαράβατος :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε chill γιατι τα λες αυτα για τους druids δε καταλαβαινω.

Αφου εχουμε βγαλει συμπερασμα οτι το overpowered class του παιχνιδιου ειναι ο warlock μη μας τα αλλαζεις τωρα.

 

Τα μαθηματικα το λενε οχι εγω, θυμισου 5.5Κ + 5.5Κ = dead

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο για το 279% μεχρι και ο kalgan το ειπε :P

Αυτο ειναι που μου την σπαει με τους druid δεν θελουν skill,σκεψου σε arena game με druid lock, poy εχουμε θεωρητικα πλεονεκτημα λογω dispel ο lock μου ειχε κανει 3χ το δμγ του αλλου και εγω ειχα 0 μανα αφου ειχα πιει 2-3 φορες και ο druid 30%

Τουλαχιστον ruins of lordareon εχουμε μια ελπιδα απεναντι σε druid, στην γαμιοbladgeedge kamia

 

Παντως το wotlk αν κρινω ααπο την βετα θα τρεχει καλυτερα απο bc με τις ιδιες ρυθμισεις οποτε αν δεν θελετε shadows μαλλον θα παιζει χαλαρα με το idio pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έχει shadows το παιχνίδι xD? Εκτός αν ως shadows εννοείς αυτόν τον κύκλο που υπάρχει κάτω από τον παίχτη?

 

 

Θα εχει dynamic shadows το wrath :)

Δεν το εχω δοκιμασει βεβαια γιατι η 9600προ μου δεν ειναι για πολα,αλλα απο οτι λενε ριχνει τα fps πολυ μετα απο ενα επιπεδο

http://www.youtube.com/watch?v=PfwR7MiIhHo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=sS7_k_wYiVk

 

Τελικα οι druid θελουν skill! http://lolfiness.ytmnd.com/ :P ακομα γελαω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από λίγο είδα το κορυφαίο. O drood καθώς ήταν affected από το physic scream μου έβαζε κανονικά hots σε αυτόν και τον συμπαίκτη του :D. Δεν ξέρω αν πρόκειται για bug όμως τόσο εγώ όσο και ο συμπαίκτης μου τον βλέπαμε feared, το xpearl του είχε το debuff κανονικά, αλλά αυτός τίποτα :). Και δεν μιλάμε μόνο για μια φορά αλλά για όλα τα screams που του έριξα lol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...