Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νέα racials....

 

http://blue.mmo-champion.com/1/9658356014-orc-racial-hardiness--new-stun-mechanics.html

 

Humans :

 

- Perception: changed to a passive, now grants one character level of passive stealth detection

 

Άντε γεια perception....Μια χαρά δούλευε στην αρένα ενάντια στις κότες τώρα bb

 

- Racial "The Fall of Humanity": Feign death which may trick enemies into ignoring you. Any threat is restored versus enemies still in combat upon cancellation of this effect. 5min cooldown

 

Τι τεράστιο πρόβλημα που έχω ως priest pve wise με το threat....Στο δε pvp amagad where is tab button? Worthless

 

- Racial Passive "Human Supremacy": The dominance of Humanity is evidenced by having one more racial bonus than normal. Actually, make that two counting this one. (just a tooltip, no actual functionality)

 

Έλα ρε δικέ μου τι με λες σοβαρά ε?

 

- The Human Spirit: spirit bonus lowered to 5%

 

My priest is now crying more....

 

BB diplomacy επίσης k

 

Αλλάξανε τα racials και τα racial spells των priest τα άφησαν ίδια. Άμα βρω κανένα blizz dev μα την Elune θα του χώσω το feedback (rofl ούτε καν στις μπάρες μου δεν τον έχω useless από κάθε άποψη, 3 χρόνια πριν μας έδινε χρωματάκι στο όπλο lol, τώρα ούτε αυτό) στον κώλο.

 

Παλιά ξεχωρίζαμε τους κουτούς priest από το race. Αν ο άλλος ήταν nelf ήταν καθαρά τρελόn00bo γιατί μόνο ένας n00bας θα μπορούσε να επιλέξει αυτό το race για priest....Φτιάξανε μέχρι και τις nelfοφόλες και κλασσικά ο human για πέταμα....Ποιος λογικός άνθρωπος θα παίξει human priest? E ποιος? Alliance side πρέπει να είσαι δηλαδή είτε κοντός, χοντρός,άσχημος και τσακωμένος με το ξυραφάκι είτε με κέρατα,τραγοπόδαρα μιλώντας σαν αγράμματος Αλβανός μετανάστης στο Manhantan για να είσαι priest? Είχαμε τόσα χρόνια το ρατσισμό με το fear ward (since alliance warriors can't standance) και πάνω που το fear ward έπαψε να σημαίνει κάτι έρχεται αυτό....

 

To lifebloom συνεχίζει να μην nerfάρετε. "Τρέχω και πηδώ, lifebloom πετώ, θα τονε γεμίσω, priests gtfo" (με την μουσική του dragonball κάνει rhyme xD) Human priest λοιπόν, βρείτε μου κάτι πιο worthless από αυτό :).

 

 

Άσχετο : Σήμερα είχα την τύχη με το waterbot μου (67lvl) και έναν rogue (68lvl) να pwnαρω άσχημα έναν mutiboxer με 5 shamans (70lvlx5) :). Blink σε cooldown οπότε sheepαρα έναν στην τύχη ο οποίος για καλή μου τύχη ήταν ο χειριστής. Με άριστο cc και από τους δυο μας, κάτω και οι 5. Συγχαρητήρια στον multiboxer ο οποίος πληρώνει 5απλή συνδρομή για να μπορέσει να κάνει κάτι στο pvp και πάλι αποτυγχάνει ενάντια σε 2 lowbies. Skill>λεφτά :P. Multiboxers ΗΛΙΘΙΟΙ plx L2PLAY!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραμμένο με έχουν. Το πολύ πολύ να μου ρίξουν κανένα ban στα forums όπως είχαν κάνει στην TBC beta όπου τους τα είχα χώσει κανονικά. Από τότε δεν ξανασχολήθηκα μαζί τους και ούτε ξαναέγραψα στα priest forums και πίστεψε αν το κάνω τώρα θα αλλάξει το EULA ειδικά για εμένα για να γίνουν ban οι chars μου. Τα έχω πάρει τόσο με την πάρτι τους που αν αρχίσω να γράφω δεν ξέρω και εγώ τι θα τους πω και πως θα τους τα πω. Ανεχόμαστε 1,5 χρόνο τώρα τους OP droods που θα πάει αυτή η κατάσταση όμως? Δεν τον βλέπουνε και οι ίδιοι? Μπαίνεις μέσα σε ώρες αιχμής κάνεις /who drood 1-60 και βλέπεις 49 (κ άρα είναι περισσότεροι από 49) αποτελέσματα κάνεις /who priest 1-60 και το πολύ πολύ να δεις έναν με όνομα adasdada λίγο πριν αρχίσει τα "hi friend, welcome to chinagold....". Χρειάζεται μεγαλύτερη απόδειξη από αυτό για την κατάντια στην οποίαν έχουν φέρει το class? Οι μόνοι τυχεροί priests είναι οι dranei. Είναι μπλε από φυσικού τους δεν θα χρειαστεί να βρουν μπογιά να βάψουν τον char τους πριν τον πετάξουν στην great sea.

 

Ο Koraa - ο υπεύθυνος του σχεδιασμού των priests - είναι απλά αδερφή και στάνταρ παίζει druid. Koraa άντε γ$%^#@% άχρηστε. Learn to design καραγκιόζη. Α ρε και να βρω μια φώτο σου κερατά θα αρχίσω να παίζω darts φανατικά, trollοvoodoo θα σου κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος ο chill.Αντε και οι multiboxers εχουν παραγινει.Οι περισοτεροι πουλανε τα acc και με αυτον τον τροπο ανεβαζουν 5 chars στο χρονο που θα ανεβαζαν 1,σκεφτειτε χρημα δλδ.Το γνωριζω απο ελληνα που κανει αυτη τη δουλεια εργολαβια.GG blizz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως αρχισα ηδη να ανεβαζω druid :P

Μαλλον αυτο ειναι το balance της blizzard.

 

Παντως μην γκρινιαζετε, υπαρχουν arena games που ειναι καθαρα θεμα skill ποιος θα νικησει

ΠΧ druid rogue vs druid rogue

 

 

Οσο για τα 5box δεν νομιζω να τα πειραξει η blizzard απο την στιγμη που παιρνει 5χ λεφτα :P

 

Και επιτελους εφαγε nerf to wotf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χρειαστείς ωστόσο πολύ χρόνο για να μάθεις να παίζεις τον drood, ξανασκέψου το λοιπόν. Το να βάζεις 3 hots και να τρέχεις σαν τον καραγκιόζη γύρω γύρω χρειάζεται τρελό skill :D!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ο kalgan δεν την παλευει και παρα πολυ.

κορυφη τα videakia :)

Κατι που δεν εχω βρει στο net, στο classic wow lead developer htan παλι ο kalgan με τον tigole?

 

Οσο για τους druid σημερα εκανα παλι αρενα με τον disk priest και με εναν sl/sl lock

Ε στο 1550 ρατινγ to 80% ηταν rogue/druid!

Μερικους τους νικησαμε αλλα καθαρα επειδη ηταν τελειως ηλιθιοι,και παλι εμεις ''σκιζομασταν'' για να τους βγαλουμε.

 

 

Ερωτηση προς τους pro druid, να χοροπηδαω ενω ειμαι travel form, η μονο οταν ειμαι ελφ η και τα δυο? help plox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ικανοποιητική απόδοση σε raiding (όλα full) και κανένα άλλο παιχνιδάκι στα 1920x1200 τι κάρτα θέλω; Γιατί μάλλον η 8800gts μου δε θα την παλέψει.

 

Thresh τα φώτα σου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το wow, mind δεν τα πηγαίνει καλά με τις 8800 γενικά :). Πολλά παράπονα. Υπάρχει και blue post για το ζήτημα των frames, ότι και καλά δεν είναι fps όπου και το μοναδικό frame μετράει συνεπώς για την blizz δεν τίθεται frame matter aka μην περιμένεις πολλά ακόμα και σε high end pc during raids όσον αφορά τα frames. Με το μηχάνημα της υπογραφής μου έχω παράπονα όσον αφορά το frame rate. Παίζω 1920x1200 με τα πάντα στο max αλλά τόσο σε 25άρια όσο και σε bgs έχω 35-40 frames, αραιά και που δε instant freeze της εικόνας (δεν ξέρω αν φταίει κανένα mod που έχω πάνω, πάντως πολλοί αναφέρουν ότι είτε full στα mods είτε με zero mods, το frame issue παραμένει). Έχω παρατηρήσει δε ότι σε ορισμένα σημεία το παιχνίδι είναι κακογραμμένο αν μπορώ να το θέσω έτσι δηλαδή....επί παραδείγματι σε ορισμένα σημεία στο underbog το frame rate πάει περίπατο χωρίς να γίνεται κάτι ingame που να δικαιολογεί την πτώση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...