Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ την παρέα του insomnia!:-)

 

Λοιπόν, μετά την εξεταστική σκέφτομαι να ανεβάσω έναν priest που πάντα ήθελα (από pre-TBC) περιμένοντας για το WotLK και θέλω τα φώτα σας για μερικά πραγματάκια που με απασχολούν..:rolleyes:

Είμαι πωρωμένο healbot και σκεφτόμουν να ανεβάσω τον priest μου σαν Holy,Για πέστε μου με την εμπειρία σας το leveling σαν Holy πως είναι? Θα έχω fun στο healing αλλά μου φαίνεται λίγο παίδεμα γιατί έτσι θα είναι μακρύς ο δρόμος για τα 70. Σαν Shadow θα μπορέσω όμως να healάρω instances μέχρι τα 55-60?Φαντάζομαι από τα 60 και μετά θα είναι δύσκολο να healάρω με Shadow spec.

Επίσης ξέρει κάποιος έναν καλο server/battlegroup για να rollάρω Horde? Κάποιον server να έχει η Horde το πάνω χέρι στα BGs,PvE και γενικότερα να έχει mature community?

 

Αν θα είχε κάποιος την καλοσύνη να με κατατοπίσει θα του ήμουν ευγνώμων.:-D

 

Μην μασάς, πλέον το lvling με τα 2 τελευταία patch δεν απαιτεί shadow, ρίξε μια ματιά σε αυτό το build, είναι λίγο χειρότερο από full shadow για ανέβασμα αλλά σε αποζημειώνει σε healing power στα instances, βάλε τους πρώτους 5 πόντους στο spirit tap, συνέχισε holy και μετά άρχισε το disc. Η μόνη αλλαγή που έκανα ήταν να βγάλω 3 ποντάκια από το force of will για να συμπληρώσω το improved healing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ όλους για τα replies guys!:-)

 

...ρίξε μια ματιά σε αυτό το build, είναι λίγο χειρότερο από full shadow για ανέβασμα αλλά σε αποζημειώνει σε healing power στα instances, βάλε τους πρώτους 5 πόντους στο spirit tap, συνέχισε holy και μετά άρχισε το disc. Η μόνη αλλαγή που έκανα ήταν να βγάλω 3 ποντάκια από το force of will για να συμπληρώσω το improved healing.

Κι εγώ έτσι το σκεφτόμουν το build , τα 5 πρώτα σίγουρα στο Spirit Tap και απ εκεί και πέρα ανέβασμα στο Holy tree και μετά στο Disc.Από ποιο σημείο θα μου πρότεινες να αρχίσω να ανεβάζω το Disc tree?

Απλά επειδή σκοπεύω να τον ανεβάσω σε άλλον server όπου δεν θα έχω την υποστήριξη από κανέναν char μου (οικονομική κυρίως) δεν θα ήθελα να ξοδέψω σε δοκιμες και πολλές αλλαγές spec κατά το level up.

 

Οι Horde εχουν το πανω χερι σε ολα τα BG αλλά δεν εχει σημασια ο server που παιζεις γιατι στα BG μπαινουν παικτες απο πολλους servers.

Φιλε Chris αυτό δεν ισχύει σε όλα τα battlegroups.Στον πρώτο μου char σε pvp server πριν έρθουν τα cross-server bgs η Horde νικούσε 95% σε κάθε bg.Όταν άνοιξαν όμως τα cross-server bgs γύρισαν τα πράγματα και χάναμε συνεχεια από τους Allies, αυτό συνεχίζεται και ως τώρα.

Όταν αργότερα έκανα roll Ally σε άλλο battlegroup χάναμε συνεχεια από την Horde.

Γενικά έχω παρατηρήσει όμως ότι οποιο Function κερδίζει περισσότερο σε EotS/AB/WSG χάνει αντίστοιχα στο AV και το ανάποδο.Το οποιο βεβαια δεν έχει καμια λογική όμως συμβαίνει.:confused: :P

Server καλος και με mature community δεν υπαρχει...

Μην μου χαλάς και την τελευταία ελπίδα που έχω!:cry: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω ρε DeViAnT_Puppet! για τα BG εγω τουλαχιστον σε οσα κερδιζουμε ειτε γινεται επειδη ειμαστε πολυ καλυτερα εξοπλισμενοι σε σχεση με τους horde, ειτε γιατι τυχαινει να ειμαστε ολοι καπως πιο οριμοι και μιλαμε στο chat για το τι πρεπει να κανουμε, ειτε ειμαστε περισσοτεροι. Πριν τις 3 το βραδυ δεν εχω κερδισει σε ΑΒ χωρις Imba groupaκι... Οι Horde στα BG σπερνουν απλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους για τα replies guys!:-)

 

 

Κι εγώ έτσι το σκεφτόμουν το build , τα 5 πρώτα σίγουρα στο Spirit Tap και απ εκεί και πέρα ανέβασμα στο Holy tree και μετά στο Disc.Από ποιο σημείο θα μου πρότεινες να αρχίσω να ανεβάζω το Disc tree?

Απλά επειδή σκοπεύω να τον ανεβάσω σε άλλον server όπου δεν θα έχω την υποστήριξη από κανέναν char μου (οικονομική κυρίως) δεν θα ήθελα να ξοδέψω σε δοκιμες και πολλές αλλαγές spec κατά το level up.

 

 

 

εγώ φούλαρα πρώτα holy και μετά άρχισα disc.. βαριόμουν τα q ξανά και προτιμούσα να λεβελάρω από τα instances

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο Chris,τα καλύτερα PuGs τόσο σε instances όσο και BGs τα έχω παίξει μετά τις 2-3 το βραδυ, πάνε για ύπνο τα παιδάκια φαίνεται και μπαίνουν οι λιωμένοι lol :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμαμαι σε ποιο battlegroup ειναι ο silvermoon αλλα στο ab/wsg/eots εχουμε πιθανοτητες να χασουμε 80%-90% . Ενω στο av ειναι να νικησουμε 75% .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μία ερώτηση...αντιμετωπίζω πρόβλημα με το latency πολύ καιρό τώρα.Δεν μιλάμε γιά τρελά νουμερα, αλλά έχω περίπου 250-350ms σε καθημερινή βάση με αποτελεσμα να μου δημιουργεί πρόβλημα κυρίως στην Arena (που με ενδιαφέρει) Το "quartz" addon παντως που χρησιμοποιώ δείχνει 450+ms στο casting time.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Έχετε κι εσείς παρόμοιο πρόβλημα?

Έχω 24mbps forthnet adsl αν νομίζετε ότι έχει σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το add on απο curse δεν δουλεύει αλλά με λίγο google βρήκα κάτι παρόμοιο,ίσως να είναι και το ίδιο.

http://www.pcworld.com/downloads/file/fid,69213-order,3-page,1-c,utilities/description.html

Έκανα ένα τεστ και μπήκα τώρα το βράδυ και είχα 303ms ping και μόλις έτρεξα το προγραματάκι τα ms πήγαν στα 80-110.Την διαφορά την είδα και στα spells :D

p.s το πρόγραμμα που δίνω δεν το έχω ελέγξει για ιούς,οπότε use it at your own risk. :D

 

try it ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

try it ;)

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Είμαι στην δουλειά,θα το δοκιμάσω το απόγευμα από το σπίτι.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Ps βέβαια, λέει ότι είναι γιά xp αλλά θα το δοκιμάσω στα vista και βλέπουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μετά το 1700 9/10 groups είναι druid+rogue/warrior. Μας πήρε η κατρακύλα.... μάλλον μέχρι εκεί είναι το rating cap του combo μας. Βalance druid healαρε σε κλάσματα full τον partner του....screw u blizz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μετά το 1700 9/10 groups είναι druid+rogue/warrior. Μας πήρε η κατρακύλα.... μάλλον μέχρι εκεί είναι το rating cap του combo μας. Βalance druid healαρε σε κλάσματα full τον partner του....screw u blizz.

 

Ε κλασικα πραγματα.Γενικα οι druid ειναι κατι παραπανω απο overpowered για 2v2 αρενα.

E αν τους βαλεις με το 2ο πιο OP class ειδες τι γινεται :P

 

Παντως αν θες rating για shoulders κοιτα για 5v5 εκει ειναι καπως πιο ισορροπημενα αλλα ειναι λιγο δυσκολα να φτιαξεις ομαδα και πρεπει να νιωθουν ολοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς παίζω σε νεκρό server, δεν είναι και ότι πιο εύκολο να βρω class και άτομα που θέλω για arena. Μην ξεχνάς ότι με retardin παίζω ως παρτενέρ στην arena, οπότε καταλαβαίνεις την δυσκολία που υπάρχει στην ανεύρεση του κατάλληλου. Για frost mage ενδιαφερόμουν εξ'αρχής αλλά....καλός και ελεύθερος ούτε για δείγμα. Τες πα, έκανα apply για το Wotlk εδώ και μέρες στο παλιό μου guild που έχει κάνει migrate στον shattered halls, αν με πάρουν και πάω εκεί ελπίζω να είναι καλύτερα τα πράγματα (να έχει λιγότερους druids δηλαδή το battlegroup xaxa).

 

Το κακό είναι ότι οι περισσότεροι druids νομίζουν ότι είναι θέμα skill και καμαρώνουν....ελάχιστοι είναι αυτοί που παραδέχονται το πόσο OP είναι στην 2άρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Είμαι στην δουλειά,θα το δοκιμάσω το απόγευμα από το σπίτι.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Ps βέβαια, λέει ότι είναι γιά xp αλλά θα το δοκιμάσω στα vista και βλέπουμε!

 

Αν δεν θέλεις να κάνεις install κανένα πρόγραμμα τότε μπορείς να το κάνεις και μόνος σου ακολουθώντας τις παρακάτω οδηγίες:

 

A few weeks ago I posted this fix from the ElitistJerks forums and it worked well for most of the people but it's not really safe and it was supposed to be fixed in 2.3.2, however it seems that the Nagle Algorythm fix in the 2.3.2 patch isn't as effective as expected for most of the players, and if you're in desperate need of a lower ping this is still the best way to go.

 

<><><> Read this first <><><>

1 - It might have side effects, like slowing down your download speed or affecting your performance on other softwares. (In most case, it doesn't change anything, but you've been warned)

2 - If you're not sure about what you're doing, just don't do it. I don't want to be responsible because you crashed your computer in some way because you made a huge error when editing the registry.

2.1 - Seriously, if you don't know what you're doing, don't do it.

3 - If you don't have the HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSMQ\ directory, you can download and apply this file to your registry.

4 - Windows Vista users might want to check this post too.

 

Source - Elitistjerks.com

 

1 - TcpAckFrequency - NOTE if you are running Windows Vista this setting may not have any effect - a hotfix is needed which i'm tracking down. This works fine under Windows XP

 

Type "regedit" in windows "run.." dialog to bring up registry menu

 

Then find:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\

 

There will be multiple NIC interfaces listed in there, find the one you use to connect to the internet, there will be several interfaces listed (they have long names like {7DBA6DCA-FFE8-4002-A28F-4D2B57AE8383}. Click each one, the right one will have lots of settings in it and you will see your machines IP address listed there somewhere. Right-click in the right hand pane and add a new DWORD value, name it TcpAckFrequency, then right click the entry and click Modify and assign a value of 1.

 

You can change it back to 2 (default) at a later stage if it affects your other TCP application performance. it tells windows how many TCP packets to wait before sending ACK. if the value is 1, windows will send ACK every time it receives a TCP package.

 

2 - TCPNoDelay

This one is pretty simple (Discussed here)

 

Type "regedit" in windows "run.." dialog to bring up registry menu

 

Then find:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSMQ\Parameters

 

Right-click in the right hand pane and add a new DWORD value, name it TCPNoDelay, then right click the entry and click Modify and assign a value of 1.

 

Click Ok and close the registry editor, then reboot your PC.

 

Once you're done with the technical stuff (it probably won't take more than 1 minute if you're not too bad at it), you can finally get your reward.

 

 

Even if in this case, the fix was used to decrease a very high ping, it seems to work very well on low (~100ms) ping for some people (lowered to ~20 or ~30ms).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...