Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελπίζω οχι Νοέμβριο...τα bugs και tweaks που πρέπει να γίνουν είναι πάααααααααρα πολλά .. Αλλιώς θα φωνάζει ο κόσμος ενα εξάμηνο για balance ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολο εως αδυνατο θα ελεγα για s3 με honor

Για πες καμια tactic για disc/ret? κυριως για druid/melee η γενικα healer kai melee nuke ton healer η cc ton healer και κιλλ το dps?

 

Σκεφτομαστε να κανουμε ιδια ομαδα με εναν φιλο ,αλλα αν το παιχνίδι παει για outlast τι κανετε χωρις mortal strike?

Πχ εναντια priest/warrior

 

Ιδανικό combo δεν είμαστε επ'ουδενί, μας αρέσει το ότι δεν είμαστε eazy mode για την 2άρα arena και ότι θα πρέπει να ξεπερνάμε τους εαυτούς μας και να εφαρμόζουμε περίεργo strategy για την νίκη. Δεν παίζω ως healbot arena, είμαι υπέρ του δέοντος offensive caster. Την προηγούμενη βδομάδα φτιάξαμε κάπως το gear μας. Ο pala έχει το stormherald πλέον και κάπως μετριάζει την αδυναμία του στο snare. Όταν έχουμε drood/melee απλά καθόμαστε στα αυγά μας και προσπαθούμε να περιορίσουμε το πεδίο κίνησης του αντίπαλου group. Δεν νομίζω να έχουμε χάσει μάχη ιδίως στο lordaeron καθήμενοι στα αυγά μας ενάντια σε τέτοιο group (και 19 ποντάκια έχουμε πάρει ενάντια σε τέτοιους). Να σου πω tact, δεν μπορώ γιατί δεν έχουμε, την ώρα της μάχης αποφασίζουμε πως και τι, κρίνοντας από ένα κάρο παράγοντες. Αναγκαστικά θα ξεκινήσεις με dps στον melee για να εμφανιστεί το γατάκι. Ενάντια σε αυτό το group το παν είναι να μην βγεις. Θα σε πούνε κότα, θα σε πούνε μλκ, θα φας αρκετή ώρα ΝΑΙ, αλλά να ξέρεις πως δεν είσαι eazy moder και τις αδυναμίες σου στην arena πρέπει να τις καλύπτεις με στρατηγική. Μην ξεχνάς ότι ο lolret οφείλει να προσφέρει help σε εσένα αν χρειάζεσαι και δεν εννοώ ένα freedom απλά, αλλά και heal και κυρίως cleanse σε περίπτωση hunter.

 

Την arena καλό είναι να την ξεκινάς χωρίς να buffάρεις το ταίρι σου, να τον στείλεις για scan, μένοντας κρυμμένος και αν κρίνει ότι το έχετε να κάνει ντου. Οι περισσότεροι θα νομίσουν ότι υπάρχει ret/rogue combo και όταν εμφανιστείς θα προκαλέσεις σύγχυση (και η σύγχυση του αντιπάλου συνήθως οδηγεί σε WIN). Αν δεν είναι grοup στα μέτρα σας, υποχώρηση, stamina στο pala, drink.

 

Dispell πάντα, ΤΑ ΠΑΝΤΑ

Power infusion = mana burn 1,5 sec/cast primary offensive priest spell (πολλές φορές και ενάντια σε dps, το κάνω συνήθως σε hunters)

Reflective shield απαραίτητα

PoM, renew κύρια healing cast

Fake cast holy school όταν είσαι στα κάτω σου και μετά heal για να μην φας cooldown στα healing spells σου (vs mage, warrior, rogue)

Mind control

 

Μα το κυριότερο, χρήση VENTRILO, απαραίτητα. Το combo είναι δύσκολο και χρειάζεται άριστη συνεννόηση μεταξύ σας. Είναι το μεγαλύτερο ίσως όπλο που βάλαμε στην φαρέτρα μας από την προηγούμενη εβδομάδα.

 

Rating για shoulders έστω και season3 μπορεί να μην φτάσουμε τώρα, αλλά όταν έρθει το patch 3.0. ίσως δούμε και season4. Δεν ξέρω αλλά το disc tree ιδίως με το rapture που θα βοηθήσει να αντιμετωπίσουμε το κυριότερο πρόβλημα μας μέχρι σήμερα (mana fights vs καραγκιόζιδες) μου φαίνεται ότι γίνεται εξαιρετικό (και ελπίζω όντως να είναι έτσι :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για εναν leveling partner για να χρισημοποιησουμε το νεο προγραμμα της blizzard το recruit a friend . Γιατι θα ειναι πολλοι ευκολο να κανουμε level up λωγο του τριπλου expierence απο quest / dungeon / mob . Οπως οι τυποι στο forum . Επισης θα μπορουμε να κανουμε summon ο ενας τον αλλο . Το μονο που με απασχολει κυριως ειναι οι παικτες να horde η τουλαχιστον σε εναν server της επιλογης μου . Αν καποιος ενδιαφερεται να δει και καποιο αλλο class γρηγορα στα 70 και να κανει level up παρεα χωρις να βαριεται , ας μου κανει ενα πμ να τα κανονισουμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι για το recruit a friend εχω ενα λογαριασμο με 1 70αρι το ιδιο ακριβος και ενας φιλος μου και σκεφτομαστε να ανεβασουμε 2 νεους χαρακτηρες απο την αρχη μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε (πως?) για να παρουμε το 3πλο xp?

 

* Μερικες φορες διαβαζω ποστ του Chill και σκεφτομαι οτι μαλλον αλλο παιχνιδι παιζω! που θα παει θα μαθω :-) casual players ftw :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος απο τους δυο σας πρεπει να κανει new account θα του στηλεις το κey και αυτο πρεπει να παρει το παιχνιδι και να βαλει καρτα για να ενεργοποιηθουν τα δωρα κτλ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωλείται account με κύριο χαρακτήρα priest 70 με blackwar tiger, το netherdrake mount και μερικούς alt μέσα (lock42/hunter27/rogue κτλ). Οποιαδήποτε πληροφορία στείλτε μου Pm, τιμή συζητήσιμη.

Έχει και 1 μήνα μέσα ο οποίος ενεργοποιήθηκε σήμερα.

 

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Kul+Tiras&n=Praetorianos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Μερικες φορες διαβαζω ποστ του Chill και σκεφτομαι οτι μαλλον αλλο παιχνιδι παιζω! που θα παει θα μαθω :-) casual players ftw :P

 

Α μπράβο, κι εγώ έλεγα ότι μόνο εγώ το σκέφτομαι αυτό. Έφτασα level 45 μέχρι να τα παρατήσω και νόμιζα ότι εν πολλοίς ξέρω τι παίζει στο παιχνίδι. Αλλά μετά από κάτι post σαν αυτά που αναφέρεσαι, πραγματικά νιώθω ότι έπαιζα άλλο παιχνίδι. :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα του insomnia!:-)

 

Λοιπόν, μετά την εξεταστική σκέφτομαι να ανεβάσω έναν priest που πάντα ήθελα (από pre-TBC) περιμένοντας για το WotLK και θέλω τα φώτα σας για μερικά πραγματάκια που με απασχολούν..:rolleyes:

Είμαι πωρωμένο healbot και σκεφτόμουν να ανεβάσω τον priest μου σαν Holy,Για πέστε μου με την εμπειρία σας το leveling σαν Holy πως είναι? Θα έχω fun στο healing αλλά μου φαίνεται λίγο παίδεμα γιατί έτσι θα είναι μακρύς ο δρόμος για τα 70. Σαν Shadow θα μπορέσω όμως να healάρω instances μέχρι τα 55-60?Φαντάζομαι από τα 60 και μετά θα είναι δύσκολο να healάρω με Shadow spec.

Επίσης ξέρει κάποιος έναν καλο server/battlegroup για να rollάρω Horde? Κάποιον server να έχει η Horde το πάνω χέρι στα BGs,PvE και γενικότερα να έχει mature community?

 

Αν θα είχε κάποιος την καλοσύνη να με κατατοπίσει θα του ήμουν ευγνώμων.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να ανεβασεις priest ως holy ειναι καθαρος μαζοχισμος. Αν παρεις μαστιγιο και αρχισεις να αυτομαστιγονεσαι θα σε καταλαβω οχι ομως αν ανεβασεις priest ως holy... Mε smite κανεις δεν γα..ησε! Ο Priest παντως δινει ρεστα απο το 40ο lvl και μετα.

Αν ανεβαζεις το shadow θα healaρεις ανετα μεχρι τα instance του 60lvl οπως ειπες μετα δυσκολα.

Server καλος και με mature community δεν υπαρχει... Οι Horde εχουν το πανω χερι σε ολα τα BG αλλά δεν εχει σημασια ο server που παιζεις γιατι στα BG μπαινουν παικτες απο πολλους servers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shadow για lvl up

Holy για Instances/raids

Disc για pew pew pvp

 

Αυτά είναι τα ενδεδειγμένα. Ωστόσο αν είσαι healbot όπως λες, δοκίμασε και lvl up ως holy. Μια χαρά γίνεται lvl up ως holy. 60-70 πήγα με smites μια χαρά και αρκετά γρήγορα. Αυτό που χρειάζεται ο priest είναι ένα waterbot - ευτυχώς το είχα :P - να το εξοπλίζει με νερά, από εκεί και πέρα τα καταφέρνει μια χαρά με όποιο spec και αν επιλέξει. Πρόβλημα ακόμα και ως shadow δεν θα έχεις ως healer σε όλα τα απλά instances του παιχνιδιού με το κατάλληλο gear βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shadow για lvl up

Holy για Instances/raids

Disc για pew pew pvp

 

Αυτά είναι τα ενδεδειγμένα. Ωστόσο αν είσαι healbot όπως λες, δοκίμασε και lvl up ως holy. Μια χαρά γίνεται lvl up ως holy. 60-70 πήγα με smites μια χαρά και αρκετά γρήγορα. Αυτό που χρειάζεται ο priest είναι ένα waterbot - ευτυχώς το είχα :P - να το εξοπλίζει με νερά, από εκεί και πέρα τα καταφέρνει μια χαρά με όποιο spec και αν επιλέξει. Πρόβλημα ακόμα και ως shadow δεν θα έχεις ως healer σε όλα τα απλά instances του παιχνιδιού με το κατάλληλο gear βέβαια.

 

Με τις αλλαγες στο spirit πολυ δυσκολα θες ξεκουραση οτι spec κ να εισαι.Θυμαμαι οταν ανεβαζα τον warrior μου ειχα παει ενα mauradon με εναν resto druid κ δεν σταματησαμε ποτε να τραβαμε,καμια σχεση οταν ανεβαζα τους αλλους χαρακτηρες πριν τις αλλαγες.Instance μεχρι το 60 healαρεις κ χωρις talent points που λεει ο λογος (Διαπιστωμενο για priest)

 

Τα σέβη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...