Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Die druids plx, ty. Τουλάχιστον έχασε ο σιχαμένος καραγκιόζης.

 

Shapeshift must cost much much more....but then again balance is not in blizz vocabulary :P.

 

Πάντως εδώ που τα λέμε ο lock δεν πρέπει να έπαιξε σωστά :/. Με τον affliction lock μου τουλάχιστον και το felpuppy έξω (με καθαρό pve gear μιας και είναι alt) θα πέσει ο καραγκιοζοresto όπως και να έχει. Το CoEx είναι η απάντηση σε όσους αρέσκονται να το βάζουν στα πόδια :P.

 

Έλιωσα με αυτό το reply πάντως xD

 

'Welcome, ladies and gentlemen, to this evening's presentation!'

 

'Tonight, we plumb the depths of the human soul as we join a lost, lonely warlock trying desperately, with the help of his loyal minions and the support of the forums community, to find his way out of the arena.'

 

'But he is pursued by a wicked, malevolent Restoration dr00d!!!'

 

'Will he survive? Will he prevail? Only time will tell. And now: On with the show!'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι alliance ειμαι... Και μπαινεις σε μερικα ΑΒ που ολοι εχουν διαθεση και μιλανε αναφερουν τα incs και ακομα και αν χασεις το διασκεδαζεις ενω σε αλλα μπορω να πω οτι μετανιωνω που παιζω wow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Die druids plx, ty. Τουλάχιστον έχασε ο σιχαμένος καραγκιόζης.

 

Shapeshift must cost much much more....but then again balance is not in blizz vocabulary :P.

 

Πάντως εδώ που τα λέμε ο lock δεν πρέπει να έπαιξε σωστά :/. Με τον affliction lock μου τουλάχιστον και το felpuppy έξω (με καθαρό pve gear μιας και είναι alt) θα πέσει ο καραγκιοζοresto όπως και να έχει. Το CoEx είναι η απάντηση σε όσους αρέσκονται να το βάζουν στα πόδια :P.

 

Έλιωσα με αυτό το reply πάντως xD

 

Πάλι καλα που έχουν οι καραγκιοζοlock αίσθηση του balance ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 wsg=13marks....alliance ftl. Και όσο για την διάρκεια, αυτή δεν θα φτιάξει ποτέ στο wsg ότι και αν κάνουν. 2ώρες έφαγα σε ένα....1.5 μύριο healing, άντε γεια.

 

Ο lock δεν είναι πλέον imba και επ' ουδενί δεν είναι καραγκιοζοclass :P. Αυτό είναι αποκλειστικότητα του τσίρκο medrano druid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο lock δεν είναι πλέον imba και επ' ουδενί δεν είναι καραγκιοζοclass :P. Αυτό είναι αποκλειστικότητα του τσίρκο medrano druid.

 

Kαλά που έχεις παίξει το class και ξέρεις και απο druid. Γεμίσαμε με ειδικους... ( Ναι το shadow trance Oo 5.5k+5.5 = DEAD)

 

Αν έχεις rogue ή lock τον κανω trade να χαρεις και εσυ το τσιρκο.

 

http://armory.wow-europe.com/character-sheet.xml?r=Genjuros&n=Leafworks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά που έχεις παίξει το class και ξέρεις και απο druid. Γεμίσαμε με ειδικους... ( Ναι το shadow trance Oo 5.5k+5.5 = DEAD)

 

Αν έχεις rogue ή lock τον κανω trade να χαρεις και εσυ το τσιρκο.

 

http://armory.wow-europe.com/character-sheet.xml?r=Genjuros&n=Leafworks

 

Χμμ εισαι resto druid και εχεις στην 3αδα 1400 rating.. Δεν εχεις team 2v2..Λες οτι ο lock ειναι overpower ενω ο resto druid οχι... θα ανταλαζες τον druid σου με εναν lock..

 

Εμαθες και το σαντοου τρανς... ξερεις να κανεις και προσθεση 5.5 +5.5 = dead .

Λοιπον εσυ πρεπει να πας στο παγκοσμιο πρωταθλημα, χαραμιζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Affliction θα σου βγάλει 5.5 και 5.5 Shadowbolt έστω και με Τ6 gear; Τι είπε... Εγώ destro με PvE gear και για να βγάλω 6k πρέπει να έχω crittάρει μια φορά πριν και να έχω sac succubus.

 

Άσε μας τα παν κι άλλοι, μην μιλάτε για class μόνο και μόνο από το hype που έτυχε να ακούσετε, εκτίθεστε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι πολυ skill θελει...να βρεις εναν warrior που να κανει τα βασικα.

να ο priest μου http://armory.wow-europe.com/character-sheet.xml?r=Genjuros&n=Agiospetros

 

Τον εχω παρατησει και ανεβαζω druid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίδιο spec σχεδόν έχουμε, σήμερα το έφτιαξα έτσι :P. Απλά θα ήθελα και το imp. death γαμώτο διαθέσιμο.

 

Πριν από λίγο πήγα με το καλύτερο guild στον server ZA και πήρα τρελό pve gear :P. Αυτά είναι 1 ώρα και κάτι ψηλά, 2 τρελά epics (staff και head), ΜOJO xD και παρατρίχα bear....την οποία ωστόσο αργά ή γρήγορα θα αποκτήσω μιας και θα με παίρνουν μαζί τους από εδώ και πέρα γιατί δεν έχουν priest xD.

 

Resto druid (full tier6) vs Disc priest (kara/crafted/old badges gear)

2800000 healing vs 1600000 healing (παίζω πολύ με shield βέβαια γιατί έχω και την improved και δεν γνωρίζω αν το recount μου χρεώνει εξ'ολοκλήρου το PoM ή όχι)

Δεν αντιλέγω ότι είμαι undergear συγκριτικά με τον dudu και pvp spec αλλά η διαφορά είναι χαοτική ιδίως για κάποιον που οι κύριες εμπειρίες του στα raids είναι από pre tbc. Τότε που παίρναμε druids απλά και μόνο για να έχουμε innervate οι priests :P. Και δυστυχώς αυτό είναι το φαινόμενο και στα official raids τους. Κάπως έπρεπε να χωρέσουν και οι "κομπάρσοι" στα raids. Τι κάναμε λοιπόν? Γ@μησαμε ασύστολα τα όσα γράφονταν στο manual του παιχνιδιού....eazy.

 

Να μην αναφέρω ότι με mana burn ακόμα και pvp spec που έχω δεν του τελειώνω το mana ποτέ....Την ώρα που χρειάστηκα δηλαδή στο "πείραμα" θα είχα πεθάνει στην αρένα 10 φορές....Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί το σύνηθες spam είναι LF dr00d partner for 2vs2.

 

Priest=Primary Healer according to manual

Σύντομο ανέκδοτο....

 

Saint peter ελπίζω να κάνεις πλάκα....δεν το δέχομαι xD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου αρεσει ο druid σαν class. Dwarf priest παιζω και ειναι το αγαπημενο μου, αλλα δεν αντεχω αλλο. Για να φτασω εγω 2200 rating μου βγαινει το λαδι, και ο druid ανεβαινει με το ενα χερι.

Γιαυτο τον παρατησα , δε μπορω τετοιες αδικιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο druid είναι το πιο fun class στο παιχνιδι...

Οντως τα heals του είναι imba σε σχεση με priest (τα έκανε λίγο σκατά εδώ η blizz ή μου φαίνεται?)...

Παρόλα αυτά ο resto druid δεν πέφτει με τίποτα σε pvp αν νιώθεις το class, θέλει skill όπως και να χει...με τους μόνους που έχω πρόβλημα ως resto druid έιναι οι rogues...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ εισαι resto druid και εχεις στην 3αδα 1400 rating.. Δεν εχεις team 2v2..Λες οτι ο lock ειναι overpower ενω ο resto druid οχι... θα ανταλαζες τον druid σου με εναν lock..

 

Εμαθες και το σαντοου τρανς... ξερεις να κανεις και προσθεση 5.5 +5.5 = dead .

Λοιπον εσυ πρεπει να πας στο παγκοσμιο πρωταθλημα, χαραμιζεσαι.

 

Πρoς τι η ειρωνία? Σου είπε κανένας ότι παίζω πλέον? Το spec το είδες? Και ναι έφτιξα ένα twink warlock ( δεν θα πάει 70 ούτε ο druid 80) και είδα τι κάνει ο lock. Και τα 5.5+5.5 τα έκοψε lock στο warsong σε 412 res.

 

Αλλά έχει γεμίσει ο τόπος με πιτσιρίκια σαν και εσένα το wow με το imba υφάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Druid

 

PVE

feral -> Κάνεις καριέρα offtank όταν δεν είναι logged ο 4os warrior του guild. Καλά για dps δεν το συζητάμε.

 

balance -> Κόβει καλά αλλά δημιουργεί πολύ threat . To inervate έχασε την αξία του με τις αλλαγές στο spirit στο 2.4. Είναι 2η λύση όταν δεν έχεις αρκετούς dps (rogue-lock-mage)

 

resto-> Stackαρεις LB πάνω στα tank και κοιτάς να έχεις ένα regrowth - rejuvenation για swiftmed, NS+HT. Μέχρι SSC,τα μισά του TK και MH θα είσαι πρώτος στα healing meter. Αλλά όλοι ξέρουν ότι στο spot σου θα ήταν καλύτερα να έχουν έναν ακομα shaman (chain heal) .

 

Patch 2.3.2: The healing bonus is no longer based on the first cast but will take on the strength of the incoming Lifebloom casts. <==> TO nerf.

 

http://www.wowhead.com/?item=29376

http://www.wowhead.com/?item=33828

 

PVP

Arena->

Δεν έχεις bubble και ιστορίες. Ένα λάθος και πέθανες. O warrior πρέπει να νιώθει για να σε προστατέψει. Αν σε πιάσουν εκτός bear form (px 2 rogue που είναι συχνό φαινόμενο) πέθανες. Αν δε είσαι σε gtp server απο θέμα pvp ... (Πχ σου λέει ο άλλος druid είσαι εσύ πρέπει να κάνεις όλη την δουλειά)

 

1v1-> Εκτός απο mage και warrior...

O χειρότερος -> retri pala(ούτε να φύγεις δεν μπορείς),

Warlock, Shadow priest

Hunter(με καλο gear). rogue (S2+S3)+

Αμα δε πας pvp με rogue μισά PVE(Τ5+) και μισά S3 θα καταλάβεις πόσο λάθος έκανες στην οθόνη δημιουργίας χαρακτήρα.

 

bg-> Εδώ είναι η διασκέδαση . Mετά τον pala ο επόμενος πιο αθάνατος χαρακτήρας είναι ο druid.

 

Αυτά είδα απο το την wow-druid ενασχόληση μου. Είναι o main μου (έχω παίξει το class δλδ)

 

 

Α και ένα τελευταίο . Στο expansion nerfaroyn το LB. Συμφωνα με class designer

http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=8557248684&sid=2000&pageNo=1

 

Καιρός για eve...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...