Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγλω πιστελυω πως θα την κάνουν πολλοί από το game λόγο του τριπλάσιου xp.

 

Δεν το νομίζω. Ίσα ίσα που πολλοί θα θέλουν το mount.

 

 

chill σε ποιο server/battlegroup είσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ και εγώ με τον χανιά. Το lvl up σου το απόλαυες ή το έκανες αγγαρεία? Στην πρώτη περίπτωση σου είναι αδιάφορο πως θα το κάνει κάποιος άλλος, στην δεύτερη περίπτωση ήταν λάθος σου εξ' αρχής η ενασχόληση με το game :/. Εμένα το triple xp μου φαίνεται μούρλια τώρα που έχω και δεύτερο account :P.

 

 

 

 

Δεν το νομίζω. Ίσα ίσα που πολλοί θα θέλουν το mount.

 

Yeap, έτσι είναι, πολλοί που δεν έχουν 2o account θα αποκτήσουν αυτές τις ημέρες. Τουλάχιστον 10 άτομα τα οποία με ρώτησαν για την zhevra μου είπαν ότι αύριο θα πάνε να αγοράσουν εκ νέου το παιχνίδι για να την πάρουνε,,,,,,,,,,,,

 

chill σε ποιο server/battlegroup είσαι?

 

Στον lightning's blade με alliance, rampage battlegroup. Sucky server, stay away και στον twilight's hammer με horde, blackout battlegroup. Ελληνικό trade channel μόνο αυτό σου λέω :D και κάθε μέρα σε αυτό κάποιος "κανονίζει" την μάνα κάποιου άλλου....go figure. Τουλάχιστον έχει outdoor pvp κάτι που μου έχει λείψει απίστευτα :P.

 

Τελικά νομίζω πως σε 2vs2 ο priest κάνει καλό δίδυμο μόνο με retardin και rogue. Με ότι άλλο class και αν δοκίμασα απλά δεν δούλεψε :/. Βέβαια δοκίμασα με warrior ο οποίος δεν γνώριζε τι εστί mass dispell....με hunter που αγνοούσε traps και flaires, mage που έτρωγε 1000dots και δεν έκανε iceblock - με την δικαιολογία ότι είναι fire και οι fire δεν έχουν IB....εκεί τράβηξα τα βυζιά μου και τα έκανα μεγαλύτερα από τα πεπόνια της Bryanna Banks - και affliction lock που απλά ήταν τα ζώα μου αργά :(. Με rogue ήταν ownage, αλλά δεν βρίσκω rogue online με την καμία και με τον pala που είμαι τώρα ελπίζω να κάνουμε τίποτα καλό (καλό για τα δεδομένα του server....το οποίο για την πλειοψηφία μάλλον θα είναι απόλυτο τίποτα. Ένα θα πω το υψηλότερο rating σε alliance side δεν έχει ξεπεράσει σε κανένα team τον αριθμό 2000 σε κανένα season....τα σχόλια περιττεύουν :P).

 

Edit : Σήμερα πέτυχα rogue στο AV με τα warglaves, με έκανε κιμά.... Μιλάμε για πολύ πόνο :(. Ευτυχώς ήταν camper και έμενε στο ίδιο σημείο περιμένοντας το ζεστό cloth να περάσει.... Ressαρα μαζί με δυο dudus τους λέω το και το, πάμε να τον φάμε. Πήγα μπροστά να κάνω το δόλωμα, σιγά μην δεν τσίμπαγε αλλά την πάτησε :D. Ο rogue την τσατσιά την κάνει μόνος του όλα τα άλλα class την τσατσιά την κάνουν με παρέα :P. Μισώ το cloak of skills, ω πόσο το μισώ /0\. Ο priest θέλει επειγόντως CC ή έστω κάποιο τρόπο για να ξεφύγει (nope το girly scream μας είναι phat phail). Θέλω shackle και σε humanoids :D, και fade χρήσιμο σε pvp (κάτι σαν το feign death, να φεύγουμε από το target του αντιπάλου δηλαδή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν φίλε Davelis4 δεν μου αρέσει όταν εγώ παράδειγμα έπαιζα 9 ώρες την μέρα για 15 μέρες για να πάο 70 και κάποιος άλλο 8α το κάνει στις ίδιες μέρες παίζοντας 3 ώρες.Ας δώσουν και 15 μήνες αντί για έναν δεν με νοιάζει απλά το ότι μαμάν έτσι τον κόπο μας μου την σπάει.Εσύ αν θέλεις συνέχισε να πληρώνεις αυτούς του ηλίθιους που νομίζουν ότι θα μας κοροιδεύουν.

 

P.S=Και επίσης δεν μου κάβλωσε ξαφνικά σου είπα τον λόγο.Πραγματικά μετανιώνω τον χρόνο π χάλασα για αυτό το game.

 

καταλαβαίνουμε τι θες να πεις αλλά αν εσύ θεωρείς αυτό σημαντικό, σκέψου ότι σε λίγους μήνες θα γίνει γενικό reset στα ΠΑΝΤΑ, lvl, gear, talents, όλα τα κοντερ θα μηδενιστούν. Από 70-80 θα χρειάζεται όσο χρόνο παίρνει τώρα (γιατί και αυτό θα αλλάξει στο μισό) από 60-70( που ισούται με 1 εως 60 προ tbc) άρα ουσιαστικά λεβελινγκ από την αρχή, μπλεδάκια lvl 77 πάνω κάτω αντίστοιχα με t6, νέα talents, αλλαγές στα υπάρχοντα talents, αντικατάσταση +spdmg, +healing από spellpower (εδώ και αν θα γίνει χαμός με το loot μεταξύ dps - healers), rogues και locks πάλι σε god mode (καλά αυτό το murder spree ούτε ο niar δεν θα το έκανε τόσο imba, άσε τα haunt και metamorphosis του λοκα), priest και mage που γουστάρω πολύ περισσότερο να παίζω από τους αλλούς 2 δυστυχώς παίρνουν και πάλι τα α!@#δια μου. Τεσπα ξέφυγα αλλά η ουσία είναι ότι κάποιες αλλαγές είναι απαραίτητες για να κρατηθεί το ενδιαφέρον των παλιών και ταυτόχρονα να μην αποθαρύνονται οι νεοι στο game (φαντάσου leveling nooba 1-80 χωρίς τις αλλαγές στο xp που έγιναν με το 2.3). Εξάλλου εγώ που κάποτε έτρωγα ατελείωτες ώρες φτιάχνοντας maps σε μιλιμετρε χαρτί για τα eob, dungeon master κ.α με τη λογική σου θα έπρεπε να σταματήσω να σχολούμαι όταν βγήκαν τα lands of lore και captive με automap?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα αφήστε τα κλάματα για τους ρογκάδες, επί ένα χρόνο είμασταν του κλότσου και του μπάτσου μετά το launch του TBC (+ τα nerfs που έχουμε φάει).

Η αλήθεια είναι ότι οι ρογκάδες έχουν το καλύτερο scaling με το gear απο ίσως όλα τα classes, με το που αρχίσαμε να έχουμε access σε καλύτερο gear τότε άρχισε το party.

Όπως και άν το δείς εγώ γελάω με όσους κλαίγονται για τα άλλα classes ότι είναι OP...δείτε τα nerfs που έχουμε φάει πρόσφατα, guess what, ο καλός ρογκάς όλα τα αλέθει.

Όσα nerfs και να ρίξουν οι καλοί ρογκάδες πάντα θα σκίζουν κώλους σε όλα τα BGs/arena/world pvp.

Καλά έπαιζα pre TBC, καλά έπαιζα post TBC, muti spec, ShS dagger spec, Combat spec, 30-0-31 spec και καλά θα συνεχίσω να παίζω ΟΤΙ και να κάνουν στο class post WOTLK.

 

Chill: priest tears are delicious :P

 

Edit: Arena imo δεν είναι ΜΜΟ pvp, μια μλκια και μισή είναι και η χειρότερη ιδέα για pvp που είχε η Blizz EVER !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εξηγησε μου λιγο περισοτερο για την ξενερα που εφαγες ? Γιατι εγω βλεπω οτι οταν αρχησες το wow ηταν ειδη στο patch 2.3 δηλαδη εκανες το 1/3 η 2/3 απο αυτο που καναμε εμεις για να παμε 60 ... Και επισης δεν βλεπω κατι ιδιατερο στο gear σου , δεν βλεπω καποιο μεγαλο κοπο , το μονο που εκανες ητανε να μαζεψεις το "free honor tbc pvp imba gear for casuals " ... Αντε στο καλο τωρα , και μην λες μ@@@@ιες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τελικά νομίζω πως σε 2vs2 ο priest κάνει καλό δίδυμο μόνο με retardin και rogue. Με ότι άλλο class και αν δοκίμασα απλά δεν δούλεψε :/. Βέβαια δοκίμασα με warrior ο οποίος δεν γνώριζε τι εστί mass dispell....με hunter που αγνοούσε traps και flaires, mage που έτρωγε 1000dots και δεν έκανε iceblock - με την δικαιολογία ότι είναι fire και οι fire δεν έχουν IB....εκεί τράβηξα τα βυζιά μου και τα έκανα μεγαλύτερα από τα πεπόνια της Bryanna Banks - και affliction lock που απλά ήταν τα ζώα μου αργά :(. Με rogue ήταν ownage, αλλά δεν βρίσκω rogue online με την καμία και με τον pala που είμαι τώρα ελπίζω να κάνουμε τίποτα καλό (καλό για τα δεδομένα του server....το οποίο για την πλειοψηφία μάλλον θα είναι απόλυτο τίποτα. Ένα θα πω το υψηλότερο rating σε alliance side δεν έχει ξεπεράσει σε κανένα team τον αριθμό 2000 σε κανένα season....τα σχόλια περιττεύουν :P).

 

Αν εισαι shadow τοτε η καλυτερη arena ειναι με affliction warlock . Και τωρα τελευταια εκανα εναν παππα και εγω horde στον twilights hammer τον εχω παει 31 λεβελ χαλαρα χαλαρα χωρις να βιαζομαι και παιζω μερα παρα μερα συνηθως . Ονομα : Eksorkistis . Αν θες κανε κανα /w και οντως στο τραδε μηλαμε ελληνικα ... :-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πράγματι ρε xania4ever που να έπαιζες από την αρχή του παιχνιδιού...σε βλέπω να ήσουν έτοιμος για μήνυση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω Εκανα παρα πολλες μερες για να παω 60 τον πρωτο μου char, και αρκετα λιγοτερες τον επομενο

Δεν με πειραζει καθολου που τωρα μπορει να εχει καποιος 3πλο xp, εγω και ασ εκανα τοσες μερες να παω 60 τον priest , το ευχαριστηθηκα απιστευτα!

 

Και τωρα δεν με πειραζει καθολου να κανω inv εναν φιλο, και να μου δωσει 30 lvl σε εναν alt.

Το level up μου το εκανα και το ευχαριστηθηκα. Μετα την δευτερη φορα ομως γινεται αγγαρεια

 

Οσο για τους preist, πρεπει να ξανακανουν το shadow pvp specc!

Προχτες εγινα shadow για αλλαγη και για να κανω κανα δαιλυ πιο ευκολα, εκανα και λιγο pvp και ηταν πραγματικα πελατης για τα περισοτερα class

 

Disc priest κανει 2v2 με σχεδον ολα τα class, αρκει να μην ειναι καθυστερημενοι.

 

Για μενα τα καλυτερα ειναι frost mage, rogue ,warrior, sl/sl lock, απλα πρεπει να εχουν σωστο specc και να νιωθουν λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

one rogue less :D

god bless blizzard :D

 

όταν θα σε "βιάζει" ο lvl 80 ρόγκος με το murder spree έλα να ξαναπείς god bless blizzard:devil: αφού το ξέρεις οι περισσότεροι στην βλιζ είναι κρυφορογκάδες:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έχω λύση:

 

360292166c986352825cm7.th.jpg

 

Και βέβαια:

 

nuntj0.th.jpg

 

Αναφορικά με το triple xp αυτό που έχω να πω είναι:

 

1176013300050lt1tu7.th.jpg

 

H περιπέτεια αρχίζει ξανά στο Wrath of the Lich king : http://fellowcraft.ytmnd.com/

 

Διάλλειμα για μία ταινία : brokebackwebpx7.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εξηγησε μου λιγο περισοτερο για την ξενερα που εφαγες ? Γιατι εγω βλεπω οτι οταν αρχησες το wow ηταν ειδη στο patch 2.3 δηλαδη εκανες το 1/3 η 2/3 απο αυτο που καναμε εμεις για να παμε 60 ... Και επισης δεν βλεπω κατι ιδιατερο στο gear σου , δεν βλεπω καποιο μεγαλο κοπο , το μονο που εκανες ητανε να μαζεψεις το "free honor tbc pvp imba gear for casuals " ... Αντε στο καλο τωρα , και μην λες μ@@@@ιες .

 

Μάμησε τον τον rogue πρόσφατα ανέβασα priest k pala 70.Οπότε τρώω χοντρή ξένερα γιατί για να ανεβάσω τους chars έριξα αρκετό κάψιμο.Οσο για το gear ναι με τον rogue δεν έχω ασχοληθεί καθόλου pve(δν πολυλέει κιόλας) οπότε ναι έχω ένα casual gear για να παίζω καμιά arena και σιγά σιγά να μαζεύω points.

Τόρα αυτή η πράξη της blizzard με χάλασε αρκετά αλλά αφού εσάς δεν σας πειράζει μάλλον εγώ είμαι παράξενος:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φυσικά μιάς και δεν με πιστεύεις θα έχεις pm γιατί δεν θέλω αποδείξω ότι είμαι κάποιος αλλα θα ήθελα και δικά σου screens για να δώ τι έχεις καταφέρει μιας και είσαι τόσο imba και παλιός παίχτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...