Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περιμένω ακόμα να μου εξηγήσετε τρόπο διαφυγής για τους priest.... Guess what είμαστε το μοναδικό class που οφείλουμε να παλέψουμε και είτε να ψοφήσουμε είτε να νικήσουμε (orly?) δεν υπάρχει διαφυγή.

 

Δεν έχουμε όλοι οι priests stone form και chalise ή πως στο διάολο το λένε skia :P. Άλλη μαλακία αυτή της blizz με τα priest racials.

 

Το pvp προφανώς και δεν φτιάχτηκε για 1vs1 αλλά όπως γνωρίζεις υπάρχουν 1283192810 ασχολίες ingame που πρέπει να φέρεις εις πέρας μόνος σου. Τι κάνεις εκεί? Κρέμεσε από ξένα @@ μια ζωή ως h priest για το οτιδήποτε.... Και εντάξει στο αρχικό wow έφτιαξα έναν lock farmer και μια χαρά έκανε αυτός την βρωμοδουλειά, στο tbc με τόσο rep farm, farm γενικότερα και τόσους rogues σε κάθε γωνία άντε να τα βγάλεις πέρα. Μακάρι να βάλουν tradable reputation ανάμεσα σε χαρακτήρες του ίδιου account (αφού δεν μπορούν να balancάρουν τα class θα ήταν μια λύση).

 

Και επίσης θα ήθελα να μου πείτε ένα buff, όχι δυο, μόλις ΕΝΑ που δόθηκε στους priest στο tbc (μην αναφέρεται την αλλαγή στο spirit, αυτή έπρεπε να γίνει από την πρώτη μέρα του launch) γιατί εγώ βλέπω το ένα nerf να διαδέχεται το άλλο. Ειλικρινά πιστεύετε ότι το wow αυτή τη στιγμή θα ήταν διαφορετικό αν δεν υπήρχε ο priest ως class?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω ακόμα να μου εξηγήσετε τρόπο διαφυγής για τους priest.... Guess what είμαστε το μοναδικό class που οφείλουμε να παλέψουμε και είτε να ψοφήσουμε είτε να νικήσουμε (orly?) δεν υπάρχει διαφυγή.

 

Δεν έχουμε όλοι οι priests stone form και chalise ή πως στο διάολο το λένε skia :P. Άλλη μαλακία αυτή της blizz με τα priest racials.

 

Το pvp προφανώς και δεν φτιάχτηκε για 1vs1 αλλά όπως γνωρίζεις υπάρχουν 1283192810 ασχολίες ingame που πρέπει να φέρεις εις πέρας μόνος σου. Τι κάνεις εκεί? Κρέμεσε από ξένα @@ μια ζωή ως h priest για το οτιδήποτε.... Και εντάξει στο αρχικό wow έφτιαξα έναν lock farmer και μια χαρά έκανε αυτός την βρωμοδουλειά, στο tbc με τόσο rep farm, farm γενικότερα και τόσους rogues σε κάθε γωνία άντε να τα βγάλεις πέρα. Μακάρι να βάλουν tradable reputation ανάμεσα σε χαρακτήρες του ίδιου account (αφού δεν μπορούν να balancάρουν τα class θα ήταν μια λύση).

 

Και επίσης θα ήθελα να μου πείτε ένα buff, όχι δυο, μόλις ΕΝΑ που δόθηκε στους priest στο tbc (μην αναφέρεται την αλλαγή στο spirit, αυτή έπρεπε να γίνει από την πρώτη μέρα του launch) γιατί εγώ βλέπω το ένα nerf να διαδέχεται το άλλο. Ειλικρινά πιστεύετε ότι το wow αυτή τη στιγμή θα ήταν διαφορετικό αν δεν υπήρχε ο priest ως class?

 

Αν θες pvp 1v1 (ακομα και 1v2) φτιαξε έναν rogue ή lock και καθάρισες. Αυτά που λες πάνε στον βρόντο γιατι το 70% παίζει rogue και lock και δεν προκειται ποτέ να αλλάξει η κατάσταση.

Είναι συχνό δε το φαινόμενο ο κάθε άμπαλος να φτιάχνει rogue( και στο 70% είναι μεγάλο το ποσοστό) και να νομίζει ότι με 2 κουμπιά rularei. Μόλις τον κατεβάσει κάποιος ξεκινάνε με θράσος να ζητάνε nerfs. Πχ nerf druids και τα συναφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες pvp 1v1 (ακομα και 1v2) φτιαξε έναν rogue ή lock και καθάρισες. Αυτά που λες πάνε στον βρόντο γιατι το 70% παίζει rogue και lock και δεν προκειται ποτέ να αλλάξει η κατάσταση.

Είναι συχνό δε το φαινόμενο ο κάθε άμπαλος να φτιάχνει rogue( και στο 70% είναι μεγάλο το ποσοστό) και να νομίζει ότι με 2 κουμπιά rularei. Μόλις τον κατεβάσει κάποιος ξεκινάνε με θράσος να ζητάνε nerfs. Πχ nerf druids και τα συναφή.

 

Αυτό συγκεκριμένα δεν το ζητούν μονο οι rogues ;)

(στον mr.imba pvp healer resto druid αναφέρομαι πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό συγκεκριμένα δεν το ζητούν μονο οι rogues ;)

(στον mr.imba pvp healer resto druid αναφέρομαι πάντα)

 

 

Ναι το ζητάνε και οι locks γιατι είναι το μόνο class που προλαβαίνει να κρυφτει κάπου και να μην φάει 6k shadow bolt. Το γελοίο είναι ότι κάθε μέρα μου πρίζουν τα @@ διάφοροι rogue και lock (resto druid εδω) για arena και μου λένε ότι δεν βρίσκουν εύκολα druid. Αφου είναι τοσο op οι druid γιατι δεν φτιάχνουν έναν και ασχολούνται με τους υποδεέστερους lock και rogue? Ή να πούμε για retri pala που σε σφάζει σαν το πρόβατο? Ή για για shadow priest που δεν καταλαβαίνεις πως έπεσες? Και στο κάτω-κάτω feral - boomkin sucks. Αντε να nerfaroun και τον resto druid να παρατήσω και το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο resto dudu δεν είναι απλώς op. Αγγίζει τα όρια του exploit στο 2vs2. Και δεν χρειάζεται και ιδιαίτερο skill.

 

Ναι το ζητάνε και οι locks γιατι είναι το μόνο class που

προλαβαίνει να κρυφτει κάπου και να μην φάει 6k shadow bolt.

:rolleyes:

 

Ή να πούμε για retri pala που σε σφάζει σαν το πρόβατο?

 

Να μου έλεγες MS Warrior,Rogue,Warlock οκ. Αλλά sp και retardin op? I lol'd that :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερα πεδες ο warrior μετραει στο pve?και αν ναι τι spec?(dps)

 

prot θέλεις να πεις.

 

Προτείνω το 8/5/48.

 

http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/warrior/talents.html?tal=050003000000000000000000500000000000000000002055511033022103501351

 

Γκια dps ντεν κσερει τι τα πει.

Αν έχεις κολλητο κανένα GM raiding guild, τα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερα πεδες ο warrior μετραει στο pve?και αν ναι τι spec?(dps)

Fury dual wield.

Με ένα windfury totem στα πόδια σου κάνεις ένα αρκετό καλό dps...

Να ξέρεις οτι το 60% του dmg σου θα το κάνεις όταν το boss θα είναι κάτω του 20% (execute)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγώ αντάλαξα τον rogue μου με ένα priest με πολύ καλύτερο gear.Τι λέτε καλά έκανα?Τον είχα βαρεθεί τον rogue κιόλας.ΣΥγκεκριμένα ο rogue μου ήταν full merci μόνο ενώ ο priest είχε venge όπλο άλλα 2 venge και ένα brutal και είχε και pve gear.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι priest αυτην την στιγμη μονο σαν disc εχουν μερικες ελπιδες στο pvp, αλλα και παλι θα εχεις τρελο προβλημα με melee,( για να παρεις μια ιδεα διαβασε τα πιο πανω whine post :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έκανες καλά :D!!!!

 

 

"As I walk through Elwynn Forest

Thoughts of hate and anger fill my soul

The charred remains of the holy rollers

Scream for help though it's far too late

 

I fight back the laughter at what I see

The suffering healers false destined prophecy

.

.

.

.

.

Fear the angels (λόγω tier5/arena2 :P) holocaust, they're QUITING

.

.

.

.

For the last time I've been betrayed

Never again will I subject myself to blizz hypocrisy

Something is drawing me to age of conan (OP POM LOL)

Only time will tell my true destiny "

 

Αμέ μετά τους Nirvana, έρχονται και οι Iced Earth να βοηθήσουν στο QQ μου :D. Πρέπει να ανοίξω το account μου να φτιάξω κανένα videάκι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα :P

Παιζοντας warlock και priest μπορω να πω οτι οι warlock ειναι αρκετα χειροτερα απο τους priest

Και παλι ομως ειναι απο τα πιο αδυναμα class(για πβπ παντα)

 

Το μονο καλο ειναι οτι με το εξπανσιον φαινεται να κανουν κατι οι σαντοου πριεστ, πολυ καλα ταλεντσ κατα τη γνωμη μου και η διαγραφη του +healing απο τα item κατι παει να γινει.

Βεβαια δεν μπορω να καταλαβω τι θελουν να κανουν με το disc,αλλα θα δειξει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...