Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμα είσαι rested παίρνεις και διπλάσιο xp από τα qs?ΤΟ πρόβλημα είναι ότι δεν την παλεύω μια βδομάδαν αν μην παίζω.Εχει τόσο μεγάλη διαφορά?Επίσης θα ψάξω τον οδηγό απο rapidshare αν δεν τον β΄ρω θα σου πώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατέβασε το questhelper και το Lightheaded, ότι καλύτερο απο lvling mods υπάρχει και σε γλυτώνουν απο το alt/tabing.

Το Qhelper σου οργανώνει τα quests και σου δείχνει που να πάς.

Το lightheaded κάνει το ίδιο με το Qhelper (αλλά δεν είναι τόσο automated), ο κύριος λόγος που το χρησιμοποιώ μαζί με το Qhelper είναι γιατί καμιά φορά το Qhelper σε ψιλομπερδεύει, οπότε έχεις την εναλλακτική του lightheaded (click στα coords που είναι στα comments) και το πιο IMBA feature του είναι ότι έχει τα commeents των παιχτών σε κάθε quest απο το WoWhead.

Δλδ πέρα απο τα coords σε βοηθάει με τα comments αφάνταστα δίνοντάς σου info για strategies,τυχόν bugs και πως τα ξεπεράσαν καθώς επίσης info για τα επόμενα quests αν είναι chain quest.

Και όλα αυτά Ingame στο quest log σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το Quest Helper είναι το απαραίτητο εργαλείο, αλλά τελικά το guide είναι πάντα ένα επίπεδο επάνω γιατί σου δίνει την ιδανική γραμμή περάτωσης των quest για μέγιστο λόγο XP/ώρα;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To guide το κατέβασα απο rapid κανά μήνα πρίν. Δεν το χρησιμοποίησα καθόλου.

Ξέρω το game αρκετά καλά παίζοντάς το απο release για να γράψω το δικό μου guide :)

Τα quests όμως είναι μια άλλη ιστορία, είναι πολλά και χάνεις τον μπούσουλα μερικές φορές.

Also ποτέ δεν ήμουν fan του xp/hr mentality, μου αρέσει να φχαριστιέμαι το lvling και να μαθαίνω ταυτόχρονα το class παρά να φτάσω 70 σε μερικές μέρες και να με δέρνουν αλύπητα τους επόμενους μήνες στο pvp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To guide το κατέβασα απο rapid κανά μήνα πρίν. Δεν το χρησιμοποίησα καθόλου.

Ξέρω το game αρκετά καλά παίζοντάς το απο release για να γράψω το δικό μου guide :)

Τα quests όμως είναι μια άλλη ιστορία, είναι πολλά και χάνεις τον μπούσουλα μερικές φορές.

Also ποτέ δεν ήμουν fan του xp/hr mentality, μου αρέσει να φχαριστιέμαι το lvling και να μαθαίνω ταυτόχρονα το class παρά να φτάσω 70 σε μερικές μέρες και να με δέρνουν αλύπητα τους επόμενους μήνες στο pvp.

Μαζί σου!

Άρα ανήκεις στην κατηγορία ουίσκυ, παρέα και καλή καρδιά! :P πληροίς τις προϋποθέσεις του καλού RPίστα.

Πάντως εγώ το Guide το εφάρμοσα από 50 σε 70 γιατί εκείνα τα ανατολικοδυτικά plaguelands μου χαλούσαν τη μέρα.

όλα αυτά βέβαια παλιά, προ quest helper και πριν ευκολύνει το leveling.

Έτσι βρέθηκα ΡΠιστας στο τέλος και με ingame γκόμενα νορβηγοelf....την επομένη παράτησα το wow και ήρθα στα ίσια μου...

Ξέφυγα, πάντως το guide είναι Η λύση για γρήγορο leveling αν έχεις λόγους να θυσιάσεις story/εξοικείωση.

σσ. είχα άνθρωπο στο guild που ανέβασε δρυΐδη στο 62 με Playtime 20 ώρες με αυτό το μαραφέτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά άσε το QuestHelper. Βάλε TomTom από Cladhaire και TourGuide από τον tekkub (κορυφαία addons τα παλικάρια) και θα με θυμηθείς. Guide in-game και με το TomTom βελάκια κτλ. Απλά κάνεις ότι σου λέει και τέλος.

 

http://www.wowinterface.com/downloads/info7032-TomTom.html

http://www.wowinterface.com/downloads/fileinfo.php?id=7674

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καποιες ερωτησεις εχω....:-D

 

 

1.τωρα παιζω το τριαλ μετα που θα κανω εγκατασταση το κανονικο ο χαρακτηρας μου δεν χανεται ετσι ? τι πρεπει να κανω για να το παρω?

 

2. ειμαι night elf - druid μπορω να παρω ασπιδα και σπαθι ?

 

3.το συστημα τον χαρακτηρα μου τον κρατα ποσο καιρο αν δεν παιξω ? δηλαδη αν δεν παιξω 1 μηνα θα χαθει ?

 

4.οταν τελειωνει η συνδρομη μου βγαζει καποια ανακοινωση?

 

5.μεχρι ποσο λεβελ φτανει καποιος ? και εχει συνεχως ολο και μεγαλυτερα και διαφορετικα τερατα ? τα οποια μεχρι τι λεβελ ειναι ?

 

6.εχει κανεισ ψαξει ή ολκληρωσει τα παντα στο παιχνιδι , ολεσ τις αποστολες ? εχει ανακαλυψει ολο τον χαρτη κτλ ?

 

ευχαριστωωωωωω:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καποιες ερωτησεις εχω....:-D

 

 

1.τωρα παιζω το τριαλ μετα που θα κανω εγκατασταση το κανονικο ο χαρακτηρας μου δεν χανεται ετσι ? τι πρεπει να κανω για να το παρω?

 

2. ειμαι night elf - druid μπορω να παρω ασπιδα και σπαθι ?

 

3.το συστημα τον χαρακτηρα μου τον κρατα ποσο καιρο αν δεν παιξω ? δηλαδη αν δεν παιξω 1 μηνα θα χαθει ?

 

4.οταν τελειωνει η συνδρομη μου βγαζει καποια ανακοινωση?

 

5.μεχρι ποσο λεβελ φτανει καποιος ? και εχει συνεχως ολο και μεγαλυτερα και διαφορετικα τερατα ? τα οποια μεχρι τι λεβελ ειναι ?

 

6.εχει κανεισ ψαξει ή ολκληρωσει τα παντα στο παιχνιδι , ολεσ τις αποστολες ? εχει ανακαλυψει ολο τον χαρτη κτλ ?

 

ευχαριστωωωωωω:-D:-D

 

 

 

Το WoW εχει ενα πολύ ωραίο και κατατοπιστηκότατο manual. Πιστεύω οτι αν το διαβάσεις θα σου λυθούν όλες σου οι απορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καποιες ερωτησεις εχω....:-D

 

 

1.τωρα παιζω το τριαλ μετα που θα κανω εγκατασταση το κανονικο ο χαρακτηρας μου δεν χανεται ετσι ? τι πρεπει να κανω για να το παρω?

 

2. ειμαι night elf - druid μπορω να παρω ασπιδα και σπαθι ?

 

3.το συστημα τον χαρακτηρα μου τον κρατα ποσο καιρο αν δεν παιξω ? δηλαδη αν δεν παιξω 1 μηνα θα χαθει ?

 

4.οταν τελειωνει η συνδρομη μου βγαζει καποια ανακοινωση?

 

5.μεχρι ποσο λεβελ φτανει καποιος ? και εχει συνεχως ολο και μεγαλυτερα και διαφορετικα τερατα ? τα οποια μεχρι τι λεβελ ειναι ?

 

6.εχει κανεισ ψαξει ή ολκληρωσει τα παντα στο παιχνιδι , ολεσ τις αποστολες ? εχει ανακαλυψει ολο τον χαρτη κτλ ?

 

ευχαριστωωωωωω:-D:-D

 

1) Όχι δεν χάνεται. Του κάνεις upgrade από την ιστοσελίδα της blizzard και παραμένει ο λογαριασμός όπως είναι.

 

2) Νομίζω όχι αλλά μπορείς να ελέγξεις σε google και manual.

 

3) Για κανένα εξάμηνο καλλυμένος, τώρα αν έχουν ελεύθερο χώρο οι servers παίζει και να στον κρατήσουν παραπάνω.

 

4) Την μέρα που θα τελειώσει δεν θα μπορείς να μπεις στο παιχνίδι και θα σου ζητάει ανανέωση του λογαριασμού. Μπορείς απο το site να δεις πότε λήγει ο τρέχων λογαριασμός.

 

5) Μέχρι 60 πριν το epxansion, μέχρι 70 μετά το epxansion. Τα mob είναι τα κανονικά μέχρι lvl 72 αλλά έχει και άλλα που είναι πιο πάνω και τα ρίχνεις μόνο με παρέα.

 

6) Πολλοί φαντάζομαι το έχουν κάνει αυτό με δεδομένη την δημοτικότητα του παιχνιδιού και το κάψιμο ορισμένων, εγώ έκανα μόνο τα απαραίτητα για να φτάσω 70.

 

Edit: Βασικά το παιχνίδι αυτό δεν μπορείς ουσιαστικά να το τερματίσεις, παρά μόνο αν δεν ασχοληθείς με pvp/end raid gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια παιδια σας ευχαριστω

 

κατι αλλο , το pvp αυτο πως ακριβως , βασικα τι ειναι ακριβως?

 

εγω αμα παω στην χωρα των ορκ και υπαρχουν παικτες που ειναι ορκ θα μου κανουν επιθεση , εννοω μπορει ενας παικτης να μου κανει επιθεση στο ασχετο ?

 

και αν δεν ειναι δυσκολο πραετοριανε , μου εξηγεις λιγο την διαδικασια του upgrade , ρε παιδια φοβαμαι μην χασω τον παικτη μου .... δηλαδη τελειωνει το τριαλ και μετα θα μου πει να βαλω τα cd κτλ ειναι ευκολη διαδικασια ?

 

Ετχαριστωωωωωω πολυυυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια και κατι αλλο σημαντικο ... υπαρχει περιπτωση να πεσει ο σερβερ και να χαθουν ολα ? εχει συμβει σε κανεναν αυτο το πραγμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...