Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδιά ,

να ρωτήσω και εγώ κάτι .

Έχοντας σταματήσει το end game raiding , και για να περνάει λίγο η ώρα , θυμήθηκα έναν ξεχασμένο 45αρη hunter που είχα φτιάξει από πολύ παλιά στον daggerspine server . Είναι κανένας άλλος έκεί μέσα , γιατί πολύ σαβούρα μου μυρίζει ο server , να τον αφήσω εκεί ή να του ΄κάνω κανα transfer ?

Αν ναι , προτέινετε καναν server της προκοπής .

Πάντως ο dagerspine πρέπει να έχει χαλάσει πολύ ,noobaria και σαβούρα .

70αρηδες την πέφτουν σε 30αρηδες , και το παίζουν παικταράδες , αν κάνεις μόνος σου questing , στην πέφτουν πισώπλατα , όταν τρώς ή είσαι με χαμηλό health καραφυλάνε για να σε φάνε και διάφορα τέτοια χαζά .Προχτές ένας 70αρης ΝΕ , την είχε στήσει απέναντι από την έξοδο του ΒΒ προς την ζούγκλα , και έτρωγε τους 40αρηδες - 45αρηδες που έβγαιναν από μέσα για να κάνουν quests . Τους την έπεφτε και πισώπλατα κιόλας . Καλά μιλαμε για πολύ άρρωστο κόσμο .

Τέσπα , για ρίξτε καμιά πρόταση ρε παίδες για server

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντού τα ίδια είναι. N00bs θα υπάρχουν παντού και πάντα ιδίως όταν το παιχνιδάκι έχει γίνει η χαρά του casual "i r l33t i got epixxx" όπως επίσης και οι κλασσικοί παπάρες 70άριδες που θερίζουν low level απλά και μόνο "becouse i can"....Το STV είναι ο τόπος που πέφτει τρελό ξύλο από την πρώτη μέρα....τώρα θα αλλάξει?

 

Imo μη διανοηθείς να σκάσεις 20αρικάκι για μεταφορά ενός 45άρι char....Μερικές ώρες απαιτούνται για να ανεβάσεις έναν χαρακτήρα σε αυτό το lvl εξάλλου. Απλά reroll σε άλλον server. Δεν ξέρω τι κατάσταση επικρατεί σε άλλους servers αλλά εγώ θα σου έλεγα σίγουρα να μην rollάρεις alliance στον Lighting's Blade. Μακράν το καλύτερο level up που έχω κάνει είναι στον twilights hammer, horde side.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πρέπει να μου έχει δημιουργήσει ψυχολογικό πρόβλημα το wow... κάθομαι εδώ και καμιά ώρα και διαβάζω αυτό το thread... από την αρχή του.... θυμάμαι τις παλιές καλές εποχές που είμασταν noobia όλοι lol :P !!! Ααααααααααχχχχ :lol::lol: Τι age of conan και αηδίες... για μένα έκανε την αρχή μιας μεγάλης εποχής στο online gaming (as far as MMORPG's is concerned ofc), όλα τα υπόλοιπα είναι απλά wow-clones.

 

Προσωπική εμπειρία τα παραπάνω, μην αρχίσετε το flame war :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό θέμα με το wow είναι ότι 3,5 έτη μετά το launch n00bιά υπάρχουν ακόμα και είναι μάλιστα και ΠΟΛΛΑ....ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ xD!!!!

 

Δεν νομίζω δε κανένας από εμάς που άρχισαν το Conan ή που θα αρχίσουν το Warhammer τον Σεπτέμβρη να λείψει στην έναρξη του WotLK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μετά από 3,5 χρόνια ingame δεν νομίζω να ασχολείσαι για το οτιδήποτε ingame με άγνωστα n00bια. Με φίλους παίζεις.

 

Βtw

 

Οπτικές βελτιώσεις για το wow

 

Μπορεί το World of Warcraft να αποτελεί μια σταθερή αξία στον χώρο των MMORPGs αλλά όπως φαίνεται αυτό δεν εφησυχάζει τη Blizzard. Έτσι, πέρα από το γεγονός πως το πολυαναμενόμενο expansion με το όνομα Wrath of the Lich King είναι σχεδόν έτοιμο, φαίνεται πως η εταιρία σκέφτεται σοβαρά το ενδεχόμενο αναβάθμισης του οπτικού τομέα, που κακά τα ψέματα δείχνει ξεπερασμένος ειδικά συγκρινόμενος με τους υποψήφιους μνηστήρες για το θρόνο της κατηγορίας που πλησιάζουν. Ο παραγωγός του τίτλου J. Allen Brack παραδέχθηκε πως αυτή η βελτίωση είναι κάτι που βρίσκεται στα άμεσα πλάνα της εταιρίας, την ώρα που μετά από τόσα χρόνια παρουσίας στη συγκεκριμένη κατηγορία η Blizzard έχει καταφέρει να λύσει όλα τα υπόλοιπα προβλήματα που εμφανίζουν συνήθως οι δικτυακοί τίτλοι.

 

Ωστόσο, ο Brack επεσήμανε πως δεν θα πρόκειται για μια ολοκαίνουργια μηχανή γραφικών, αλλά για μια βελτιωμένη έκδοση της ήδη υπάρχουσας που δεν θα απαιτεί από τους παίκτες να προβούν στην, πάντοτε κουραστική αλλά και δαπανηρή, διαδικασία αναβάθμισης του υπολογιστή τους.

 

http://www.gameover.gr/default.php?pid=6&cat_id=11&cat=PC&art_id=5074

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα το wow ηταν και πρεπει να ειναι το πληρεστερο διαδικτυακο παιχνιδι που υπαρχει.. Εχω γυρω στον ενα χρονο+++ να παιξω και δε ξερω τι αλλαγες εχουν γινει, αλλα αν βελτιωθουν και τα γραφικα, θα συνεχισει να ειναι στην κορυφη των games..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύς κόσμος κράζει τα γραφικά του wow. Εγώ διαφωνώ κάθετα σε αυτό. Μου αρέσουν υπερβολικά θα έλεγα. Και σίγουρα ακόμα και 4 χρόνια μετά λόγω του καρτουνίστικου στυλ τους δεν δείχνουν την ηλικία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, στο expansion θα είμαι και εγώ εκεί .Δεν είμαι αγνόμων :) :)

 

Ομως αμφιβάλλω κατά πόσο θαμείνει στην κορυφή τα επόμενα 2 χρόνια,χρειάζονται ριζικές αλλαγές ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εμείς είμαστε "αγκαλίτσες" βρε toufa :). Εξάλλου για τους περισσότερους η σχέση μας με το warcraft δεν ξεκίνησε τον Φλεβάρη του 2005 αλλά το μακρινό 1996....Ε και όσο να ναι η πρώτη gaming αγάπη δεν ξεπερνιέται εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζω warcraft απο τοτε που μπηκα στο internet το 1996. αν μπει κανας cue στο topic θα πει και εκεινος για την τοτε κοινοτητα του gaming στην ελλαδα που ηταν δεν ηταν 100 ατομα.

kali, gamenet kλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...