Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει κανείς πρόβλημα με τα in-game sounds?

Εκεί που παίζω ξαφνικά τα fighting sounds (auto attacks, specials, mounts etc) σταματάνε να ακούγονται.

 

Απο το 2.3 έχω πρόβλημα εγώ. Γενικότερα κάποιοι ήχοι δεν ακούγονται καθόλου, άλλοι ακούγονται λάθος ή κολλάνε και μου σπάνε τα νεύρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως θα πιάνεις τα ψάρια βρε χωρίς να ακούς το σπςςςς (ήμουν φανατικός ψαράς γι'αυτό το λέω :D).

 

Lawl βάλανε τον Kalec boss στο sunwell? Must c γαμώτο ffs το παιχνίδι δεν με αφήνει να αγιάσω. Ελπίζω να μου δώσει κανένας raider το account του να δω το instance.... Πάλι καλά που δεν έβαλαν και την Tyrygosa ( <3^n)!!!

 

Άντε λίγες μέρες έμειναν για να μου castάρουν το scroll of ress. 10 μέρες back in wow :P. 10 μέρες πρωινού gank στο elementals plateu αχ πόσο μου χει λείψει....Poor farmers και bots έρχεται το holy pew pew.

 

Τα 5man που προστέθηκαν τι λένε γενικώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσα dailies που προστέθηκαν, οι gold farmers (και εννοώ τους κινέζουν φυσικά) θα χάσουν τη δουλειά τους. Χθες το βράδυ έκανα 7 και έβγαλα 100 γκολντάκια. Αυτοί που έχουν το χρόνο για 10-15 τη μέρα θα βγάζουν 200+ . Φυσικά οι πολύ καμένοι που θα φτάνουν τα 25, ε do the math ^^

 

Bye bye Fumanchuιδες! :lol:

 

 

@ Skia11: Το είχα κιεγώ αυτό το πρόβλημα με το 2.3, αυτό που έκανα ήταν να πετάξω τη Σάουντμπλάστερ ( λολ; ) και να χρησιμοποιώ πλέον την ονμπόρντ. Άπντειτ των οδηγών δεν είχε δουλέψει απότι θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες πήγα kara με ένα φίλο και το guild του, αλλά ή εγώ έχω να πατήσω πολύ καιρό ή το nerfαραν κι άλλο. Τα boss έπεφταν σαν μύγες αν και υπήρχαν παίκτες που έβλεπαν karazhan πρώτη φορά και μερικοί ήταν full μπλε. Πέρα από αυτό γινόντουσαν λάθη στη μέση fight και αντί να έρθει το αναμενόμενο wipe τα περνούσαμε. (5 εναπομείναντα άτομα έφαγαν 5 elite)... Έγινε κάτι παρόμοιο και στα υπόλοιπα raids ή αναφέρει κάτι τέτοιο στα patch notes και μου ξέφυγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει addons που να σου δειχνει απευθειας στο map τα veins του mining?Eιδα το gatherables αλλα θυματε τα veins οταν πηγενεις μονο εκει.Εγω θελω να στα δειχνει στο χαρτη απο την αρχη ολα ...παιζει κατι τετοιο?( σχετικα προσφατος στο wow)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες αυτό: http://www.almostgaming.com/wowguides/world-of-warcraft-mining-guide-1-300-with-maps

 

http://i5.photobucket.com/albums/y182/OWtoreador/ab1.png

Μου τη σπάει αφάνταστα όταν βγαίνω στις πρώτες θέσεις σε damage με 69lvl greens/blues. Τι κάνουν οι άλλοι? Και δεν έκανα join από την αρχή...Alliance FTL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει addons που να σου δειχνει απευθειας στο map τα veins του mining?Eιδα το gatherables αλλα θυματε τα veins οταν πηγενεις μονο εκει.Εγω θελω να στα δειχνει στο χαρτη απο την αρχη ολα ...παιζει κατι τετοιο?( σχετικα προσφατος στο wow)

 

Κατέβασε το Cartographer addon, πέρα ότι είναι ότι πιο κορυφαίο υπάρχει στα map addons έχει και μια επιλογή η οποία λέγεται Routes.

Ψάξε λίγο στο Google για το πως να το ρυθμίσεις και την επόμενη φορά που θα είσαι στο Area που θές να κάνεις mining θα σου υπολογίσει και θα σου βγάλει στο map (και στο minimap :-):-) ) την ιδανικότερη route την οποια στην δείχνει με μια γραμμή στο map και στο minimap (π.χ. στο Nagrad το ρυθμίζω και μου βγάζει την ιδανική route για rich adamatite deposit ).

Pro tip: Άν lvlάρεις κατέβασε και το questhelper (σου υπολογίζει και σου δείχνει με 3d arrow που να πάς για κάθε quest) συνεργάζεται τέλεια με το Cartographer.

 

Y.Γ.

Μήν πανικοβληθείς όταν προτοανοίξεις το map όταν βάλεις το cartographer, θα είναι γεμάτο το map απο icons απο herbs, mine, κτλπ, υπάρχει επιλογή στο τι θα σου προβάλει όταν ανοίγεις το map (εγώ π.χ. έχω απενεργοποιημένα τα υπόλοιπα ore spots στο Nagrad και βλέπω μόνο αυτό που με ενδιαφέρει, δλδ τα spots για rich adamatite deposit )

 

Sry για το μεγάλο post αλλά απο τότε που έβαλα το cartographer και το questhelper βρήκα την υγειά μου (και το epic flying mount μου :lol::lol::lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες αυτό: http://www.almostgaming.com/wowguides/world-of-warcraft-mining-guide-1-300-with-maps

 

http://i5.photobucket.com/albums/y182/OWtoreador/ab1.png

Μου τη σπάει αφάνταστα όταν βγαίνω στις πρώτες θέσεις σε damage με 69lvl greens/blues. Τι κάνουν οι άλλοι? Και δεν έκανα join από την αρχή...Alliance FTL

 

To ξέρεις οτι στο bg δεν παίζει ρόλο το ποιός είναι πρώτος στο damage/healing/kills....

 

Ωραίο interface btw,εγώ ΠΟΤΕ δεν έχω καταφέρει να φτιάξω το interface με τα διάφορα addons .

OLD SCHOOL RE!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξέρεις οτι στο bg δεν παίζει ρόλο το ποιός είναι πρώτος στο damage/healing/kills....

 

Ωραίο interface btw,εγώ ΠΟΤΕ δεν έχω καταφέρει να φτιάξω το interface με τα διάφορα addons .

OLD SCHOOL RE!!!!

 

ας τους έβλεπες πώς έπαιζαν :(

 

O Remiel είναι νούμπ στα άντονς! MazzleUI λέγεται το κομπιλέσιον, παραδόξος λειτουργεί οκ με 2.4..έχει κάποια bugs αλλά υπάρχει και bug fix thread στη σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ειναί απίστευτοι οι τύποι με τα warglaives,εγώ όποτε τους βλέπω (KAI KALA afk στη μέση της shat

)τους κανω whisp "Can i have ur babies "αλλα όλο με κάνουν ignore :(.ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ?

 

Btw Warrior >>>>>>>>>>>>> Rogue me warglaive magnet sta bg

 

ας τους έβλεπες πώς έπαιζαν :(

 

O Remiel είναι νούμπ στα άντονς! MazzleUI λέγεται το κομπιλέσιον, παραδόξος λειτουργεί οκ με 2.4..έχει κάποια bugs αλλά υπάρχει και bug fix thread στη σελίδα.

 

<3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...