Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γεια, είμαι νέος στο wow, έφτιαξα έναν undead priest se pvp server και είμαι για την ώρα lvl14. Έχ κάποιες Νούμπικες ερωτήσεις ελπίαω να με αντέξετε:P

1. έχω ακούσει ότι το καλύτερο για priest είναι staff, ισχύει; σε τί LVL τα ξεκλειδώνω;

2. έχει κανείς κανέναν talent tree για shadow priest?

3. η καλυτερη πανοπλία που μπορώ να ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ TRADER είναι καλύτερη από μία που μπορώ να φτιάξω με tailoring?

 

δεν είμαι priest αλλά μπορώ να σου πω μερικά πράγματα.

Σαν shadowpriest:

1.ότι σου δίνει περισσότερο spell dmg το κρατάς(για lvl up).Για να μάθεις να τα φοράς πρέπει να πας στην orgrimar στον weapon trainer(για alliance δεν ξέρω)

2.ότι σου δίνει dmg και critical chance το βάζεις(για lvl up)

3.αυτά που δίνει ο vendor(aka trader) είναι ότι πιο χάλια μπορείς να βρεις.Του tailor είναι σαφώς καλύτερα αρκεί να το έχεις πάντα κοντά στο lvl που είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια, είμαι νέος στο wow, έφτιαξα έναν undead priest se pvp server και είμαι για την ώρα lvl14. Έχ κάποιες Νούμπικες ερωτήσεις ελπίαω να με αντέξετε:P

1. έχω ακούσει ότι το καλύτερο για priest είναι staff, ισχύει; σε τί LVL τα ξεκλειδώνω;

2. έχει κανείς κανέναν talent tree για shadow priest?

3. η καλυτερη πανοπλία που μπορώ να ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ TRADER είναι καλύτερη από μία που μπορώ να φτιάξω με tailoring?

 

1. Συνήθως τα καλύτερα αντικείμενα είναι τα staff αλλά επειδή σαν priest κάνεις περισσότερη δουλειά με το wand και με spell, εννοείται ότι το μόνο που σε νοιάζει είναι τα stats που δίνει και μετά το dmg που κανει σε melee. (dmg/int/stam/spirit etc)

2.http://www.wow-europe.com/en/info/basics/talents/priest/talents.html?0502300030000000000000000000000000000000000500230510250103051551 Αυτό θα έλεγα εγώ σαν κορμό και τώρα ανάλογα με τον τρόπο που παίζεις βάζεις τα υπόλοιπα talents ή διορθώνεις.

3. Συμφωνώ οι πανοπλίες από trader είναι για πέταμα, το tailoring δίνει πολύ καλά κομμάτια αρκεί να συμφωνούν με το lvl σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Συνήθως τα καλύτερα αντικείμενα είναι τα staff αλλά επειδή σαν priest κάνεις περισσότερη δουλειά με το wand και με spell, εννοείται ότι το μόνο που σε νοιάζει είναι τα stats που δίνει και μετά το dmg που κανει σε melee. (dmg/int/stam/spirit etc)

2.http://www.wow-europe.com/en/info/basics/talents/priest/talents.html?0502300030000000000000000000000000000000000500230510250103051551 Αυτό θα έλεγα εγώ σαν κορμό και τώρα ανάλογα με τον τρόπο που παίζεις βάζεις τα υπόλοιπα talents ή διορθώνεις.

3. Συμφωνώ οι πανοπλίες από trader είναι για πέταμα, το tailoring δίνει πολύ καλά κομμάτια αρκεί να συμφωνούν με το lvl σου.

 

να πω κάτι για τo build. Αν πας για raiding χρειάζεται το shadow affinity...τουλάχιστον εγώ το χρειάζομαι.

 

Όταν πάει ο hunter 70 θα κάνω respec τον παπά...πάλι shadow αλλά χωρίς blackout ή spirit tap και θα δώ ποια άλλα θα αλλάξω. Θα είναι μόνο για raids.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι άφησα επίτηδες 4 πόντους να τους ξοδέψει όπου νομίζει. Αυτό το build είναι για lvl up, νομίζω ότι όταν ανέβει αρκετά lvl θα μπορεί να κρίνει μόνος τι χρειάζεται και τι όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πάει ο hunter 70 θα κάνω respec τον παπά...πάλι shadow αλλά χωρίς blackout ή spirit tap και θα δώ ποια άλλα θα αλλάξω. Θα είναι μόνο για raids.

 

Μα αυτά είναι τα αρχικά ταλεντς αν δεν τα βάλεις δεν μπορείς να βάλεις αλλού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο patch έγινε ΄-)) . Πήγαινε στην αρχική οθόνη, εκεί που επιλέγεις τον χαρακτήρα σου και κάτω αριστερά υπάρχει το κουμπάκι Addons. Πατα το και θα δείς όλη την λίστα των mods που έχει. Πιθανών θα δείς ότι πολλά είναι απενεργοποιημένα. Πάνω υπάρχει ένα κουμπάκι που λέει "Load out of date addons".(κάπως έτσι). Τσέκαρε το και ξαναμπές στον χαρακτήρα. Αν εξακολουθεί να μην δουλεύει αναζήτησε την νεα έκδοση του mod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγεί, αλλά το curse και τα άλλα σχετικά sites γονάτισαν απο το traffic και χθές δε μπορούσε ούτε στο Homepage να σε βγάλει.

Πάντως αναιμακτό patch ήταν αυτο απο θέμα lag, restarts, bugs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που όλοι έχουν τρελαθεί με τα badges, έκανα μια πρόταση στο guild, να πηγαίνουμε μια μέρα την εβδομάδα να το καθαρίζουμε οι καλύτεροι ντυμένοι. Στην αρχή έλεγα οτι 4 ώρες θα αρκούσαν, ένας άλλος officer υποστήριξε οτι θέλει τρομερή πίεση για αυτό το χρόνο οπότε πιο λογικό θα ήταν 5-6 ώρες για το guild μας.

 

Τελικώς με 2 healers και αρκετά melee ο χώρος καθάρισε σε 2 ώρες και 58 λεπτά, με δύο καθυστερήσεις. Μια αλλαγή ενός παίχτη στον Ilhoof και ένα wipe στον Prince αφού μας έπιασε στον ύπνο η Blizzard και δεν υπάρχουν πλέον safe spots. Χρόνος που πιστεύω οτι είναι πολύ καλός μιας και το gear μας είναι μέχρι Grull.

 

Πραγματικά ήταν το καλύτερο raid που είχα στα 2 1/2 χρόνια που παίζω wow :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...