Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στους rp δηλαδη ας πουμε οτι μπορεις να χραρεις χαλαρα

ξυλο μπορεις να ριξεις σε αυτα τα realm

arena και battleground ειναι γεματα εννοω τα δουλευουν ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

RP είναι Role - playing

αυτό που περιγράφεις Xvibes είναι ο PVE (normal)

αν δεν έχεις όρεξη ή δεν ασχολείσαι με real life role playing games ούτε συζήτηση για RP server

κάθε λίγο και λιγάκι θα ακούς κράξιμο γιατί κανεις chat out of character (ναι πρέπει να μιλάς σαν να είσαι ο χαρακτήρας και να ζεις στο lore.να φτιάξεις το back story σου και τέτοια (έχει φάση αλλα πολύ κάψιμο :P))

 

στους Normal πρέπει να έχεις ανοίξει εσύ το PVP για να στη πέσουνε

 

ενώ στους PVP μπορούν να στην πέσουν παντού εκτος από τις αρχικές περιοχές

 

οι RP-pvp συνδυάζουν το πρώτο και το τρίτο

 

γενικά πιστεύω δεν αξίζει να αρχίσεις σε normal...χάνεις τεραστια φάση του παιχνιδιού που παίζει στους pvp :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RP είναι Role - playing

αυτό που περιγράφεις Xvibes είναι ο PVE (normal)

αν δεν έχεις όρεξη ή δεν ασχολείσαι με real life role playing games ούτε συζήτηση για RP server

κάθε λίγο και λιγάκι θα ακούς κράξιμο γιατί κανεις chat out of character (ναι πρέπει να μιλάς σαν να είσαι ο χαρακτήρας και να ζεις στο lore.να φτιάξεις το back story σου και τέτοια (έχει φάση αλλα πολύ κάψιμο :P))

 

Για να καταλάβεις το κάψιμο στο RP, οι παίχτες στην Bank περιμένουν στην ουρά!!! :shock::lol: , αφήνουν τα pet απέξω, δεν τρέχουν ποτέ αν δεν υπάρχει λόγος και μπορεί να περπατήσουν τεράστιες αποστάσεις περπατώντας κάνωντας ατελείωτες ώρες. Υπάρχουν κι άλλα τρελά περιστατικά σε αυτούς τους servers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν είναι τόσο τραγικά στους RP servers. Μετακόμισα πρόσφατα στον Argent Dawn και μπήκα σε ένα guild με πολύ χαλαρό πρόγραμμα raiding (Illidan down). Το περιβάλλον είναι πολύ πολιτισμένο και αυτή είναι η βασική διαφορά. Δεν ακούς συνέχεια τα καντήλια και το spam που πέφτει σε άλλους server. Τώρα για το Role Playing όποιος θέλει συμμετέχει, όποιος δεν θέλει όχι. Απλως υπάρχουν αρκετά guilds με βασικό στόχο το RP και διασκεδάζουν οι άνθρωποι έτσι και καλά κάνουν. Αυτό που έχει ενδιαφέρον είναι να δεις τις εκδηλώσεις που γίνονται, από διαγωνισμούς ποίησης, τρεξίματος, πυροτεχνήματα, πάρτυ, γρίφους κλπ. Είναι πολύ όμορφα μερικές φορές και δείχει πόσο δημιουργικό μπορεί να γίνει ένα παιχνίδι με τελείως διαφορετικό περιεχόμενο από αυτό που δημιούργησαν οι σχεδιαστες.

 

Την ίδια στιγμή και raiding υπάρχει και PVP (μέτριο).

 

Το προτιμώ πάντως από το παρανοικό των PVP servers όπου δεν σε σκοτώνουν μόνο οι ίδιο level από την άλλη φράξια (κάτι που έχει και ένα νόημα γιατί μάχεσαι σχετικά με ίδιους όρους) αλλά έχεις και το εξωφρενικό ganging από level 70 full epic οι οποίοι "διασκεδάζουν" να σαρώνουν παίκτες 30 και 40 level χαμηλότερα. Αυτό για μένα είναι απλώς αφελές, είναι ένα παιχνίδι, και βλέπεις παίκτες να ξοδεύουν τον χρόνο τους μόνο και μόνο για να παρενοχλήσουν άλλους παίκτες που δεν μπορούν να "αμυνθούν". Θα ήταν πολύ πιο ωραίο το PVP να υπήρχε ένα όριο στο σε ποιο level πάνω ή κάτω από εσένα μπορείς να επιτεθείς, ώστε να είναι ισορροπημένο το πιο επιθετικο στυλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά πιστεύω δεν αξίζει να αρχίσεις σε normal...χάνεις τεραστια φάση του παιχνιδιού που παίζει στους pvp :P

 

Ναι τεραστια φαση:-( Προσπαθησε να κανεις lvl ενα priest χωρις βοηθεια και να πηγαινεις στο hunting camp στο stranglethorn και να σε σφαζουν καθε 5 δευτερολεπτα. Απλα τεραστια φαση :mad:

Εγω εχω 2 70 παω για 3ο και δεν μου εχει λειψει τιποτα απο pvp server. Το μονο καλο στο pvp ειναι οτι εχει πιο hardcore players και μπαινεις στο pve content πιο γρηγορα.

PVE ftw απο μενα :-)

Και αμα θες pvp με το που γινεις 70 γεματα τα battlegrounds και γεματος ο server απο κοσμο που ψαχνει arena team

Για horde ή alliance δεν το συζηταω καν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχισα σε εναν Normal

20 lvl mage σε ~ 4 μερες

βαθμος 'καψιματος-λιοσιματος' = μετριος :)

αντε στα 50 θα αρχισω να ψαχνω για arena

μια που θα εχω και το Water Element

ευχαριστω για τις απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σου φτάνει ο human? :P

 

Mπά χD.Eίναι ντυμένη οπότε δέν έχω λόγο να την παίξω (μου αρέσει οταν γίνομαι αισχρός)το ίδιο και ο horde μου.Ενώ άμα πάρω καινούργιο θα πρέπει να του πάρω S3 and etc..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Warrior

Mage

Lock

και πλέον Priest όλοι σε pvp server

και το STV μπορείς άνετα να μην πατήσεις καν ;)

 

Τωρα μπορει μετα το patch, αλλα γενικα ωραιες περιοχες με πολλα και ευκολα quests σαν το STV δεν μπορεις ουτε στο camp να πατησεις επειδη εχει κατσει σε καποιον να σκοτωνει low lvl. Δεν λεω πλακα θα ειχε να το κανω και εγω που και που στο 70 αλλα απλα δεν ηταν αυτος ο στοχος μου για αυτο προτιμησα normal server. Οπως το βλεπει κανεις.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φίλη μου έχει να παίξει πολύ καιρό και έχει ξεχάσει username, pass, email. Υπάρχει τρόπος να τα βρεί? Με το email κάτι μπορούμε να κάνουμε γιατί δεν έχει πολλά αλλά για το username/pass τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...