Προς το περιεχόμενο

Τί μουσική ακούτε;


DJ_XLR8

Τί μουσική ακούτε;  

975 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τί μουσική ακούτε;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι καινουργιος στο forum, και ειπα να κανω το πρωτο μου post εδω μιας και εχω "ερωτική" σχεση με τη μουσικη. Παιζω ηλεκτρικη κιθαρα σε ροκ-μεταλ μπαντα, και κανω πιανο ~9 χρονια.

 

 

Πωρωθηκα με το ροκ οταν ακουσα για πρωρη φορα τους αγαπημενους μου RAINBOW. Ο ηχος της κιθαρας του RITCHIE BLACKMORE ηταν αρκετος για να αποφασισω να μαθω κιθαρα, και εννοειται οτι δεν το μετανιωσα...

 

Αγαπημενα μου συγκροτηματα (εκτος απο τους RAINBOW που ειναι κορυφη), ειναι τα: Deep Purple, Blackmore's Night, Kamelot, Black Sabbath, Iced Earth, Yngwie Malmsteen, Led Zeppelin, και άλλα τετοια... Φυσικα αγαπημενο μου τραγουδι ειναι το επικο, θρυλικο, μυθικο, ανεπαναληπτο, ανυπερβλητο, αξεπεραστο STARGAZER των RAINBOW!!! (Παραξενο, ε?)

 

Απεχθανομαι τα σκυλαδικα, αλλα και καθε αλλου ειδους υποκουλτουρα στη μουσικη.

 

Αυτα προς το παρον...

 

I see a RAINBOW RISING...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 715
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ακουγα απ την αρχη τους τους depeche mode τωρα τελευταια μου τα εχουν

κανει αχταρμα αλλα δεν τρεχει τιποτα.μου αρεσει γενεικα η ηλεκτροποπ.

γουσταρω βεβαια και τους zeppelin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Λοιπόν..

 

Σε πολύ γενικές γραμμές ακούω ροκ..Από 60's μέχρι hard rock και από heavy metal μέχρι κάποια ακραία...

 

Αλλά(αν και κοινότυπο πλέον) όντως ακούω τα πάντα..(εκτός από λαικό-ποπ)..

 

Ethnic,pop,κλασική,rap,ρεμπέτικα και άλλα...Ανάλογα την περίπτωση και τη διάθεση φυσικά...

 

Πάντως τις περισσότερες φορές η λίστα του Media player είναι ό'τι να'ναι....:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεπιδη σαφως το topic ανφερεται στην μουσικη που ακουμε με ευχαριστηση....μ'αρεσει να ακουω ροκ(οτιδήποτε),μεταλ(τα παντα εκτος απο goth) και εντεχνο ελληνικο...και φιλε stargazer καλα εκανεσ και ξεκινησες κιθαρα λογω του blackmore γιατι απλα ειναι κορυφαιος,ανα και εγω δειχνω μια ιδιαιτερη προτιμηση σε αλλους(Roth ο παλιος απο Scorpions και ton Satriani)

Αλλα ολοι ακουμε τα παντα αναλογα στην περισταση(αμα κατσουμε σε ταβερνα θα ακουσουμε λαικο-ρεμπετικο,αμα παμε σε club θα καουσουμε pop etc..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Ξεχασατε να βάλετε στο poll την βυζαντινή μουσική!

 

To Poll είχε ξεκινήσει επί Χριστόδουλου, ο οποίος είχε απειλήσει με αφορισμό εαν μπλεκονταν η βυζαντινή μουσική με αυτά τα "μειάσματα" ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...