Προς το περιεχόμενο

Diakopi sindromis kai epanasindromi?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Rotao enimerotika epeidi to kalokairo prokeitai na diakopso tin sindromi,prosorina mallon.

 

Gia tin epanaenergopoisi tha xreiastei pali na perasei to idio diastima oso kai tin proti fora apo provider kai ote?I epeidi tha eimai idi kataxorimenos tha einai poio amesa?Tha xreotho pali gia tin energopoisi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an exeis izi by tellas h adsl in a box h connex tou ote klp kai to diakopseis nai tha plirosis ksana gia na stin sindesoun kai apo tin meria tou ote kai tha perimeneis paly, an exeis apli sindromi se provider kai exeis tin grami tou ote sto onoma sou tote an diakopsis ton provider den tha exeis provlima, an diakopseis kai ton ote tha prepei na ksanakaneis tin diadikasia apo tin arxi me ton ote.

 

 

se mperdepsa??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oxi den me mperdepseis,to deytero ixiei.Kai tha diakopso kai ta dio,epeidi to kalokairi den tha exo prosvasi sto desktop pc mou gia poli kairo.Ara apo septemvrio i oli diadikasia apo tin arxi e?

 

Kai na rotiso,oso gia na kano downgrade pou thelo pros to paron poso tha parei?Exo 1024 kai thelo na tin kano 256 i 384,tha ginei amesa i allagi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ox katalava!Orea kai mia teleytea erotisi edo gia na min anoigo new topic.

 

Poia ek ton 256 i 384 aksizei perisotero?Poso poianoun aytes oi dio?

 

I 1024 exei max 128 theoritika,kai ego exo poiasei stathera as poume 100-105kb max.

Me 256 kai 384 poso tha poiano max?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΟΤΕ δεν δίνει γραμμές 256, οπότε αναγκαστικά θα βάλεις 384. Η γνώμη μου είναι να κάνεις και συνδρομή 384 γιατί η διαφορά είναι μόνο 5 ευρώ και η διαφορά στην ταχύτητα σημαντική (τουλάχιστον 10ΚΒ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Enoeis sindromi (provider/otenet) ote?Pantos prosvasi den einai i vivodi.

 

Dld an exo prosvasi ote sindromi vivodi i prosvasi ote sindromi ote iparxoun diafores stin taxitita?

 

Pantos pros to paron den mporo na egkataleipso tin vivodi giati stous kanones elege 6 mines elagxistis sindromis kai eimai giro ston 4o.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ονομαστικά είναι όντως τόση η διαφορα dim αλλα στην πράξη σπανια πιάνεις τις ταχύτητες που υπόσχεται η 384. εγώ το τελευταίο διάστημα είμαι σταθερός στα 30 και κατά καιρούς πιο χαμηλά.

επειδή και εγώ θα διακόψω για κάποιο διάστημα την adsl μου σκέφτομαι σοβαρά όταν την ξανά συνδέσω να βάλω 256.

τουλάχιστον να παίρνω ότι πληρώνω και όχι να με κοροϊδεύουνε (και ας είναι μονο 5 ευρώ η διαφορα, είναι θέμα ψυχολογικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γραμμή που έχεις είναι από Vivodi ή από ΟΤΕ; Αν είναι από ΟΤΕ, η μικρότερη ταχύτητα που μπορείς να πας είναι τα 384. Γιά συνδρομή, εννοώ τον provider. Αν τώρα πιάνεις 100άρια με την 1024, μάλλον το DSLAM σου έχει αρκετό διαθέσιμο bandwidth οπότε θα πιάνεις και το maximum στην 384, άρα είναι κρίμα γιά 4-5 ευρώ το μήνα να χάνεις το 1/3 της ταχύτητας της γραμμής σου.

Γιά το υποχρεωτικό εξάμηνο της Vivodi είσαι σίγουρος; Έχεις προπληρώσει ή έχεις πάρει δωρεάν εξοπλισμό; Αν όχι, δε νομίζω ότι μπορούν να σε δεσμεύσουν. Πάντως, αν είσαι ευχαριστημένος με τη συνδρομή που είχες μεχρι τώρα, δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αλλάξεις provider, αφού η Vivodi είναι η φθηνότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ονομαστικά είναι όντως τόση η διαφορα dim αλλα στην πράξη σπανια πιάνεις τις ταχύτητες που υπόσχεται η 384. εγώ το τελευταίο διάστημα είμαι σταθερός στα 30 και κατά καιρούς πιο χαμηλά.

Μάλλον είμαι από τους λίγους που πιάνουν ακόμα 40άρια (που είναι πολύ κοντά στο maximum του DSLAM Intrakom) :lol:

Του το είπα αυτό επειδή είπε ότι με την 1024 πιάνει και 100ΚΒ οπότε μάλλον το DSLAM του δεν έχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ονομαστικά είναι όντως τόση η διαφορα dim αλλα στην πράξη σπανια πιάνεις τις ταχύτητες που υπόσχεται η 384. εγώ το τελευταίο διάστημα είμαι σταθερός στα 30 και κατά καιρούς πιο χαμηλά.

επειδή και εγώ θα διακόψω για κάποιο διάστημα την adsl μου σκέφτομαι σοβαρά όταν την ξανά συνδέσω να βάλω 256.

τουλάχιστον να παίρνω ότι πληρώνω και όχι να με κοροϊδεύουνε (και ας είναι μονο 5 ευρώ η διαφορα' date=' είναι θέμα ψυχολογικό)[/quote']

 

 

file pred kai filoi tou insomnia doksa to theo ego me forthnet

edo kai 6 mines piano stathera 40-42

 

kai kapoies ofres o DAP ksefige sta 46 !!!!!!!!! (nai koufo)

 

384 me forthnet ime kai zyxel modem over isdn

 

makari na synexisi etsi i forthnet ime poli eyxaristhmenos

 

perioxh mou : rodos (polh)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oxi 100 exo poiasei stin kaliteri ton periptoseon dld 2 meres ton 7 tis evdomadas poiano giro sto 100 tis ipoloipes poiane apo 50-80.

 

Exo grammi (prosvasi) ote,kai sindromi (provider) vivodi dslnet.

 

Oxi den exo parei dorean eksoplismo,alla stin aitisi eixe na tsekareis san elaxisti apaitoumeni sindromi 6 i 12 mines kai eixa valei 6.

 

Oso gia to gegonos tou downgrade.Na enimeroso kai tous dio taytoxrona i prota tin vivodi mpas kai kathisterisei kai o ote mou valei amesa tin 384 kai xreonomai 1024 provider?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η περιοχή σου green τα λέει όλα!

εγώ εδώ στο ηράκλειο έχω τεράστιο πρόβλημα.

αφού έβαλα για πλακα τo τηλέφωνο μου στο http://www.ote-shop.gr και μου είπε πως δεν έχει διαθέσιμες πόρτες στην περιοχή μου!

οποτε τι θέλω και τo ψάχνω?

μου φαίνεται δε θα βάλω καν ξανά adsl, είναι κοροϊδία ρε παιδιά!

 

56k forevah!!!:P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...