Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1000 ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, αυριο θα πάω για λίμα και κόφτη (Tenshi νομίζω εννοείς το "μυτοτσίμπηδο").

Οχι βρε συ!:-)

Μυτοτσίμπιδο είναι αυτό:

GPL%20462big.jpg

Εγώ έλεγα για πένσα-γδάρτη (καλωδίων)

Επεξ/σία από paredwse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως νικο, mod δεν είναι να τα ρίξεις και πάρεις καινουριο κουτι ή ψύκτρα (για εμένα τουλ). Για εμένα mod πραγματικό είναι να βάλεις κανονικά χέρι στο κουτί να ρίξεις σοβαρή δουλεια και να να δημιουργίσεις κάτι προτότυπο και διαφορετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως νικο, mod δεν είναι να τα ρίξεις και πάρεις καινουριο κουτι ή ψύκτρα (για εμένα τουλ). Για εμένα mod πραγματικό είναι να βάλεις κανονικά χέρι στο κουτί να ρίξεις σοβαρή δουλεια και να να δημιουργίσεις κάτι προτότυπο και διαφορετικό.

 

Oπως αυτο που ετοιμαζω......

Θα βαλω και φωτογραφιες σε κανα δυο-τρεις εβδομαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι βρε συ!:-)

Μυτοτσίμπιδο είναι αυτό:

 

Ωπ, σε παρανόησα! Ξέρω ποιο είναι, απλά νόμιζα ότι εννοούσες μυτοτσίμπηδο και περιέγραφες πένσα καλωδίων :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπως αυτο που ετοιμαζω......

Θα βαλω και φωτογραφιες σε κανα δυο-τρεις εβδομαδες.

 

Δέν ξέρω τι θα γίνει μετά με το mesh.Αν βγεί η πλαστική σήτα μπορεί και να στραβώσει από κανα κοπάνημα :fear:

Σίγουρα θα βελτιώσει το airflow του κουτιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή προτείνεις να το αφήσω ως έχει? Έχω βάλει το Kama Bay μπροστά και το airflow είναι επικό, με 19-20C θερμοκρασία χώρου, ο 8400 είναι στους 26-28 και 27-30 idle σε stock και oc συχνότητες αντίστοιχα. Το θέμα είναι ότι το LED fan που έβαλα στο Kama Bay φωτίζει πολύ παραπάνω από το κάτω, το οποίο το "πνίγει" η πλαστική σίτα και φαίνεται κάπως δυσανάλογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι,ίσα ίσα που εγκρίνω την μόντα που θές να κάνεις.Ενδεχομένως να μειωθεί και ο θόρυβος γιατι δέν θα κάνει turbulence ο αέρας στο συγκεκριμένο σημείο και θα μπαίνει/φεύγει πιο "άνετα".

Απλά υπάρχουν περιπτώσεις που το κουτί τρώει καμιά "ψιλή".Στην περίπτωσή μου που έχω το κουτί χωνευτό στο έπιπλο,μερικές φορές ρίχνω άθελά μου καμιά κλωτσιά εκεί που έχει το logo της Coolermaster.Αν δεν υπήρχε η σήτα σίγουρα θα το είχε βάλει μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, I see.. Εκεί που το έχω, πού και πού βαράει το πλαστικό πλαϊνό η ρόδα της καρέκλας μου, δεν κινδυνεύει από κάτι άλλο (από εμένα τουλάχιστον.. :Ρ)

 

Είναι γεγονός πως το μεταλλικό mesh κουνιέται επικίνδυνα εύκολα...

 

Μπορεί πάντως να σφηνώσω κάτι στο ενδιάμεσο με τη λογική "μοχλού", ώστε να πιέζει κεντροβαρικά το συρμάτινο και να μην υπάρχει τέτοιος κίνδυνος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@giannis_1

 

Τα ουπα με τα λαστιχακια και τη κολα ειναι ολα τα λεφτα!!! Βαλε 4 κανονικες χοντρες βιδες για ανεμιστηρα ή στην τελικη 4 βιδες με παξιμαδια! Ειναι πολυ πιο απλο, λειτουργικα σωστο και ομορφο απο ολη αυτη την πατεντα! :-)

εγω με κανονικο ανεμιστηρα τον σηκοσα πιο ψηλα με λαστηχακια απο ροδες lego...:P και 2 πιο μακριες βιδες (οι αλλες 2 γωνιες ειναι με οπτικο εφε η βιδα:P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου nikos1982 καταρχήν φιλικά πόσταρα. Όταν έλεγα που είναι εννοούσα οτι μπορούσες να βάλεις μια περιγραφή και μια αντιπροσωπευτική φωτογραφία όπως αρχικά προορίστηκε το topic. Άμα θέλετε να κατηγορείται ο ένας τον άλλον για το ποιος κάνει το ένα και ποιος το άλλο κάντε το τουλάχιστον στο σωστο topic. Αν και κακώς γράφω και εγω.....

 

Τέλοσπάντων αφήστε να δούμε και καμια φωτογραφία :-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και βλέπω ότι διατηρεί έντονο το ενδιαφέρον το συγκεκριμένο thread, σας προσκαλώ για άλλη μια φορά να postαρετε φωτογραφίες των modαρισμένων σας cases, στην dedicated modded case gallery που έχουμε στο EnThusiasts Corner (http://enthusiastscorner.com/modgallery). Η πρόσκληση γίνεται σε μια προσπάθεια να δημιουργήσουμε μια επίσημη database με modαρισμένα cases από Έλληνες computer enthusiasts. Ελπίζω η πρόσκληση να βρίσκει σύμφωνους και τους administrators/moderators του Insomnia. Σας περιμένουμε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...