Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ ωραίο.

Αν δεν θες επίσης να φαίνονται τα καλώδια των δίσκων μπορείς να τους βάλεις ανάποδα (το μπροστά ---> πίσω). Δεν το έχω κάνει ακόμα, απλά στο λέω μήπως σε ενδιαφέρει.

Τις τρύπες τις είχε μόνο του το κουτί ή εσύ τις άνοιξες και έβαλες λάστιχο γύρω γύρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι την εχω υπ οψη μου τη μοντα που λες απλα ψιλοβαρεθηκα για εναν μονο σκληρο που χω. :-) Τις τρυπες εγω τις εκανα και ηταν μακραν το δυσκολοτερο κομματι...:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές είναι, αλλά καλό είναι να γίνονται πίσω από τη μητρική και να μη φαίνονται. Η μόνη που γίνεται πίσω από τη μητρική και βγαίνει προς τα έξω είναι αυτή για το 24πινο.

Αυτό που θα έκανα, αν είχα κάνει τόσο έξω τις τρύπες, θα ήταν να βάλω κάποιο μονωτικό σαν μοκέτα ώστε να μη φαίνονται καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι την εχω υπ οψη μου τη μοντα που λες απλα ψιλοβαρεθηκα για εναν μονο σκληρο που χω. :-) Τις τρυπες εγω τις εκανα και ηταν μακραν το δυσκολοτερο κομματι...:X

 

το λαστιχένιο γύρω γύρω που το βρήκες?

δες τι εννοώ αν δε κατάλαβες?

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=272498

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές είναι, αλλά καλό είναι να γίνονται πίσω από τη μητρική και να μη φαίνονται. Η μόνη που γίνεται πίσω από τη μητρική και βγαίνει προς τα έξω είναι αυτή για το 24πινο.

Αυτό που θα έκανα, αν είχα κάνει τόσο έξω τις τρύπες, θα ήταν να βάλω κάποιο μονωτικό σαν μοκέτα ώστε να μη φαίνονται καθόλου.

 

Φιλε μου χλωμο να γινουν πισω απο τη μητρικη γιατι το παχος των καλωδιων δεν το επιτρεπει. Αντε κανα sata ή κανα καλωδιο για fan να περασουν μεταξυ tray και μητρικης. :-) Αυτο που λες το εκανα πανω αριστερα απο τη Scythe.Μιση τρυπα να φαινεται και μιση οχι.

Ενα τσικ παντως πιο κοντα στη mobo θα μπορουσαν να γινουν.

@Heatspreader Δε βρηκα πουθενα οσο κι αν εψαξα στην ευρυτερη περιοχη της Γλυφαδας οπου και μενω τετοιο U λαστιχο κι ετσι πηρα ενα μαυρο καλωδιο, το εγδυσα(βγαζοντας του τα σωθικα) και ουσιαστικα μου μεινε αυτο το U, το οποιο και κολλησα περιμετρικα των τρυπων. Eλπιζω να εγινα κατανοητος. :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jose13 στο Leroy Merlin έχει τέτοια τσιμούχα εκεί που έχει φύλα αλουμινίου, πλέγματα, βίδες κλπ (ρώτα).

 

Επειδή είμαστε στο κάταλληλο thread, ήθελα να σας πω ότι στο http://enthusiastscorner.com προσπαθούμε να στήσουμε μια "επίσημη" database/gallery με modded cases όπως του techpowerup όπου υπάρχει dedicated χώρος για φωτογραφίες, στοιχεία και σχόλια για κάθε ένα case, συγκεντρώνοντας κατ' ουσίαν αυτά που υπάρχουν διάσπαρτα σε forum threads σε μία και μόνο φωτογραφική gallery. Όποιος θέλει λοιπόν ας βάλει το case του εδώ http://www.enthusiastscorner.com/modgallery/ (πρέπει να εγγραφείτε για να καταχωρήσετε). Αν έχετε παραπάνω από ένα case, μπορείτε να δημιουργήσετε σελίδα για κάθε case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου χλωμο να γινουν πισω απο τη μητρικη γιατι το παχος των καλωδιων δεν το επιτρεπει.

Το επιτρέπει μία χαρά. Μόνο το 24πινο χρειάζεται να βγαίνει λίγο προς τα έξω η τρύπα.. Η τροφοδοσία του CPU, τα SATA και τα υπόλοιπα καλώδια περνάνε άνετα. Μέτρα και μόνος σου, είναι πιο χοντρό από το ύψος ενός αποστάτη το καλώδιο? Και στη τελική δεν πειράζει να ζορίσεις λίγο τη μητρικής έως και να λυγίσει ελάχιστα, πράγμα που σου λέω ότι δεν θα συμβεί, απλά στη χειρότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα δεν έχω κάνει την δοκιμή με η χωρίς τον Thresh περιμένω :P ξέρει αυτός

 

έτσι είναι τώρα sorry για τις photos αλλά δεν ξέρω ακόμα να βγάζω χωρίς flash και με το iso μπερδεύω τα μπούτια μου

 

1000153bv5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...