Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πολυ καλο κουτι για τα λεφτα του

 

Λοιπον ολοι η δουλεια γινεται αν πηραξεις τα καλοδια απο το ιδιο το κουτι power reset τα μπροστα απο usb κλπ θα τα περασεις απο κατω εκει που ειναι ο μπροστινος ανεμηστηρας

 

αν εχεις ide καλοδιο κανε και αυτο εδω http://www.pc-modding.gr/modules/news/article.php?storyid=9 το εκανα και εγω και πραγματικα μου ελεισε τα χερια γιατι παντα ξεχνουσα να παω να αγορασω οποτε μια χαρα τωρα:-D

 

ξεχασα να σου πω τα καλοδια απο το τροφοδοτικο ειναι και αυτα περασμενα απο πισω και μεσα απο της τρυπες και καποια κενα καταφερα να τα περασω

Keep walking

 

Κατάλαβα τι λες...

Θα το βάλω κάτω αύριο και θα το φτιάξω... θα τυπώσω και τις φωτό σου για οδηγό :D

 

Πάντως το site ωραίο!!!! Δεν το ήξερα...

Θα ανεβάσω φωτό για σχόλια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα τι λες...

Θα το βάλω κάτω αύριο και θα το φτιάξω... θα τυπώσω και τις φωτό σου για οδηγό :D

 

Πάντως το site ωραίο!!!! Δεν το ήξερα...

Θα ανεβάσω φωτό για σχόλια :D

 

οκ εγινε καλη τυχη και οτι θες εδω ειμαι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες ε φίλε, το Armor ε? Αυτό έχω και εγώ αλλά το έχεις κάνει πολύ καλό. Θα ανεβάσω και εγώ το δικό μου όταν πάω σπίτι. Το έβαψες μαύρο ε? Πολύ καλο, του πάει. Τα cages των σκληρών τα έβαλες ανάποδα ε? Για πιο λόγω? Και η ομορφιά λόγος είναι θα μου πεις. Τη ψήκτρα του cpu την έχεις τοποθετημένη σωστά? Και τέλος αν μπορείς ανέβασε και μαι φωτο από μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες ε φίλε, το Armor ε? Αυτό έχω και εγώ αλλά το έχεις κάνει πολύ καλό. Θα ανεβάσω και εγώ το δικό μου όταν πάω σπίτι. Το έβαψες μαύρο ε? Πολύ καλο, του πάει. Τα cages των σκληρών τα έβαλες ανάποδα ε? Για πιο λόγω? Και η ομορφιά λόγος είναι θα μου πεις. Τη ψήκτρα του cpu την έχεις τοποθετημένη σωστά? Και τέλος αν μπορείς ανέβασε και μαι φωτο από μπροστά.

 

Ναι το Armor είναι.

Το είχα βάψει παλιότερα μαύρο με σπρέι ματ (2 χέρια) αφού ξήλωσα τα πάντα. Τα cages των σκληρών τα έβαλα ανάποδα για να φυσάνε από μικρότερη απόσταση τα fans το hardware. Το πάνω φυσάει από κοντά τις μνήμες και το κάτω φυσάει από κοντά κάρτα γραφικών και southbridge.

 

Η ψύκτρα του cpu δεν έχει σωστό και λάθος τρόπο τοποθέτησης...θεωρητικά (και μάλλον και στην πράξη) ο τρόπος που την έχω βάλει εγώ "χαλάει" λίγο το airflow στο κουτί...αλλά το έκανα έτσι για να έχω χώρο για το fan που έβαλα στο northbridge. Ευτυχώς οι θερμοκρασίες δεν άλλαξαν προς το χειρότερο σε κανένα σημείο.

 

Ορίστε και μια φώτο από μπροστά η οποία είναι λιγάκι παλιότερη

 

armor4db0.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Project WaterCool 3 :P

 

micro ΑΤΧ Tower

το hardware θα είναι

 

Ε6550

Gigabyte GA-G31M-S2L ( ναι Liopyr θα πάρω Giga παραστράτησα :lol: )

2x2Gb Ram

2χ 250Gb Sata 2 @ Raid 0

7900Gtx ή 7950Gt δεν ξέρω ακόμα

 

θα προσπαθήσω να σφηνώσω μέσα ένα

διπλό 12άρι ψυγείο μία αντλία με τανκ ή ξεχωριστά αυτά τα 2 γιατί έχει έναν πολύ καλό χώρο για τανκ

block for cpu - chipset - vga

1/2 σωλήνες

φώτα κλπ δεν θα έχει αυτό :P σπάνιο μεν αλλά δεν θα έχει :-)

σαν κύρια χρήση θα είναι Htpc νομίζω οπότε σαλονάτο ήσυχο με ελαφρύ overclock :-)

 

dsc02260zg1.jpg

dsc02259mx8.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σέγα είναι το μυστικό της επιτυχίας :lol: μόνο που θα αργήσω να το τελειώσω και από οικονομικό τομέα μιας και τα νερά θα πάνε κανένα 250άρι minimum και δεν έχω και πολύ χρόνο πια μπορώ να κάθομαι με τις ώρες στο insomnia αλλά δεν μπορώ να ασχοληθώ με τα pc μου :P

 

 

άτιμα internetάδικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sleeving στο 24πινο 4πινο και 6πινο γιατί αυτά θα φαίνονται :P αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο σήμερα...

 

 

dsc02261st3.jpg

dsc02262lu2.jpg

 

μάζεμα, τσιγάρο και νάνι ....

 

και μία για το μέγεθος

48976513dg6.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...