Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν παει οπως το ηθελα, αλλα δεν παει και ετσι οπως το φοβομουν :P

σε δευτερη φαση αυτοκολλητο carbon, ενα pci-e extender και καλυτερο cable managment. 

καμια προταση κανεις? μπας και δειξει λιγο?

οταν ερθει η ωρα να βγει η gpu δεν ξερω πως να βαλω τους hdd :P αλλα κατι θα σκεφτω 

12632864_180067572356210_1008937122_o.jp

 

Νομίζω θα έβαζα όλα τα εξωτερικά καλώδια (power και backpanel) να φεύγουν από την κάτω πλευρά σαν να "στάζουν". Ακόμη και αν κάποια ξεκούμπωναν από το βάρος τους θα άφηνα ένα περιθώριο στη βάση ώστε να τα "καρφώσω" στη θέση τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι και εγω καπως ετσι το σκεφτομαι.

Βασικα στην αρχη ελεγα να βαλω extenders σε ολα, και να βγανουν κατω, οπου θα τα εχω κολλημενα με σιλικονη(?).

Δευτερη σκεψη ηταν να τα αφησω ετσι αλλα να τα καλυψω με  καποιο καναλι.

Δεν ξερω πως θα το κανω τελικα. Θα δειξει

 

Επισης εβαλα το fan mate οταν ειχα ακομα την 9800, και τωρα η 5870 το κρυβει. Θα το παω λιγο πιο δεξια, και λεω απο κατω να βαλω τα κουμπακια reset/power on.

 

Σε καποια φαση θα μπει και κανενα led(τι καγκουρες ειμαστε τελος παντων). Λεω να τα βαλω στο hdd led και να τρεμοπαιζουν με την χρηση του σκληρου. Κακη ιδεα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για extreme modifιά και εφόσον "πιάνουν τα χέρια σου, η πληροφορία για το ποιος δίσκος δουλεύει περνάει από το sata power cable, δε θυμάμαι ποδαράκι αλλά αν το googlίσεις θα το βρεις. Οπότε μπορείς να αναβοσβήνεις διαφορετικό led για κάθε δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.Σκέφτομαι να φτιάξω κάτι αυτοκόλητα να βάλω στους SSD(samsung evo) τα οποία θα είναι ακριβώς το ίδιο αλλά με αντίθετα χρώματα.

 

 

14548489999702.jpg

 

 

Απλά για να ταιριάζει με το υπόλοιπο άσπρο μαύρο θέμα περισσότερο.Το θέμα είναι πως δεν ξέρω που και πως να τα κάνω.Πριν καιρό μου τα έκανε φίλος γραφίστας αλλά εφυγε Κύπρο.οπότε τώρα μόνος.

Οδηγίες.? Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να φτιάξεις εικόνα αυτό που θες όπως αυτή που δείχνεις αλλά ισια...

Τη πας σε ενα μαγαζί που κανει επιγραφες και στη βγάζει αυτοκόλλητο και φτηνά μαλιστα...

Εγώ έβγαλα χτες ένα για το κουτί με 3 ευρώ και διαστάσεις 27χ15

Τώρα αν το θέμα ειναι το πως να φτιάξεις την εικόνα εκεί δε το πολυκατεχω.

Μπορείς να βρεις μια φώτο του δίσκου σε υψηλή ανάλυση και να δοκιμάσεις με κάνα πρόγραμμα επεξεργασίας.αφού λες ότι θες να αντίθετα χρώματα μπορεί να είναι κάπως εύκολο καθώς πολλά έχουνε επιλογή αντίστροφη χρωματων

 

lFjE9y4s.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.Πρίν λίγο τελείωσα το κουτί μου μετά απο αρκετές αλλαγές.Θα αλλάξω και gpu σύντομα αλλά θα είναι μάλλον η 970 gigabyte οπότε εμφανησιακά θα είναι ίδια αλλά μακρύτερη.Edit* τελικά asus strix

Πάμε στις αλλαγές τώρα..

Η μητρική δεν έχει κάλυμα για το backpanel οπότε βρήκα ένα κομμάτι πλαστικό,έκοψα,έτριψα και έβαψα.Πρόσθεσα μικρά αυτοκόλητα για να σπάσει λίγο το ξερό άσπρο και το κόλησα με ταινία απο μέσα.Σκεφτόμουν για κάτι πιο μόνιμο απο το απλά να έχω ταινία αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε μπορεί να πουληθεί οπότε...

Στην συνέχεια οι RAM.Άσρες ddr4 δεν έβρησκα πέραν κάτι με led και μεγάλες που δεν μου άρεσαν.Έτσι έβαψα με ένα πολύ ψηλό στρώμα τις ψύκτρες.2133 είναι οπότε δεν υπάρχει θέμα με θερμοκρασίες.Δυστοιχός είναι 4Χ4 αλλά δεν ήταν συμβατά και έτσι κράτησα μόνο τα 2 στίκ μέχει να πάρω συμβατό σετ 4Χ4.

Οι ssd είναι Samsung evo 850 & 840.Μου αρέσει το σχέδιο τους αλλά όχι σε αυτά τα χρώματα για το δικό μου σύστημα.Οπότε έφτιαξα ακριβώς το ίδιο σχέδιο και απλά πρόσθεσα το σήμα της Krait(φίδι) στην κάτω πλευρά έτσι για να δένει με την μητρική.

Όσο για το κουτί έβαψα τις βάσεις στίρηξης της gpu καθώς και τα bay των ssd.

Τέλος δεν ήθελα να βάλω και πίσω corsair fan γιατί ήθελα ολόκληρο κύκλο λευκό.Έτσι έβαψα ένα απο τα εργοστασιακά φαν του μαύρου S340.

Aυτά :) Ελπίζω να αρέσει..

Αλλά και να μην αρέσει,αρκεί που αρέσει εμένα  :P :P

DSC0737.jpgDSC0738.jpglastimage.jpgDSC0742.jpg

Επεξ/σία από Albilosha
  • Like 27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Albilosha έχεις σκεφτεί να πάρεις msi r9 390 ή msi 970 και να βάψεις τα κόκκινα τμήματα άσπρα ; Οι gramers έκαναν το αντίστροφο σε μια 980ti, έβαψαν το κόκκινο μαύρο και το υπόλοιπο άσπρο. Το προτείνω σαν ιδέα για full msi σύστημα που με ένα βάψιμο στην κάρτα θα γινει κουκλί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Albilosha έχεις σκεφτεί να πάρεις msi r9 390 ή msi 970 και να βάψεις τα κόκκινα τμήματα άσπρα ; Οι gramers έκαναν το αντίστροφο σε μια 980ti, έβαψαν το κόκκινο μαύρο και το υπόλοιπο άσπρο. Το προτείνω σαν ιδέα για full msi σύστημα που με ένα βάψιμο στην κάρτα θα γινει κουκλί.

Ναι θα αλλάξω μάλλον για 970 το κόβω.Την Asus Strix.Δεν βρίσκω σε 970 κάτι άλλο να μου αρέσει σε λογικά(κάτω απο 400) χρήματα..Είναι μαζεμένη με ωραίο backplate.Αλλά να βάψω χλωμό.Φοβάμαι για την εγγύηση.Αλλά ίσως τυπώσω πάλι κάνα αυτοκόλητο για την πρόσοψη μόνο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ιδέα το αυτοκόλλητο και η strix είναι minimal και κτηνάκι, μια χαρά θα είναι το μηχάνημα ;). Τώρα που το σκέφτομαι, το έχεις σκεφτεί για r9 390 ; Είναι πιο συμφέρουσα επιλογή και φθηνότερη από 970 strix. Το τροφοδοτικό σου φτάνει και περισσεύει για 390 και επίσης δεν έχει φανταχτερά χρώματα, συνδυασμός γκρι μαύρου είναι που θα πηγαίνει τέλεια με το μηχάνημά σου. 

 

http://www.skroutz.gr/s/7530532/Sapphire-Radeon-R9-390-8GB-Nitro-11244-01-20G.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή ιδέα το αυτοκόλλητο και η strix είναι minimal και κτηνάκι, μια χαρά θα είναι το μηχάνημα ;). Τώρα που το σκέφτομαι, το έχεις σκεφτεί για r9 390 ; Είναι πιο συμφέρουσα επιλογή και φθηνότερη από 970 strix. Το τροφοδοτικό σου φτάνει και περισσεύει για 390 και επίσης δεν έχει φανταχτερά χρώματα, συνδυασμός γκρι μαύρου είναι που θα πηγαίνει τέλεια με το μηχάνημά σου. 

 

http://www.skroutz.gr/s/7530532/Sapphire-Radeon-R9-390-8GB-Nitro-11244-01-20G.html

το έχω σκεφτεί απλά οι 4 τελευταίες κάρτες ήταν amd.Λέω να πάω μια βόλτα απο nvidia.Αν και όχι και η καλύτερη επιλογή η 970 απέναντι σε 390 το ομολογώ.Το σκέφτομαι ακόμα.λαμβάνω και την κατανάλωση υπόψην φυσικά.

Πάντος δεν θα πάω με την καμία σε κάρτα με 3 fan γιατί κρεμάνε και δεν τις μπορώ.Αν και στο 340 οι βάσεις πίσω είναι σκληρές και δεν κρεμάει όπως άλλα και πάλι υπάρχει ένα μικρό tilt προς τα κάτω.

 

Πάντος να πω πως δεν είμαι απαιτητικός gamer.Η 380 μου φτάνει και με το παραπάνω.Τα γραφικά ποτέ δεν με ενδιέφεραν.Ακόμα παίζω παιχνίδια psx ν64 τα οποία έχω τερματίσει πολλές φορές ανά τα χρόνια.η αναβάθμυση περισσότερο για να δέσει το όλο σύστημα θα είναι.

Επεξ/σία από Albilosha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...