Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

raspberry pi βλεπω διπλα στο πληκτρολογιο ?

 

ναί raspberry pi 2 με διαφανη θήκη ! πριν λεγες μέρες το πηρα για να του στήσω seafile server και να το βαλω σε μια 100άρα γραμμη οπου έχω πρόσβαση  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αναβαθμιστηκα κι εγω προσφατα σε οθόνη, απο Asus PG278Q πηγα σε PG279Q λεω να βαλω κι εγω μερικες φρεσκες φωτο απο το δικο μου, ειχα ξαναβάλει και παλιοτερα :P

Ειναι η ιδεα μου ή γερνουν πολυ οι κάρτες?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η ιδεα μου ή γερνουν πολυ οι κάρτες?

ναι ειχαν παρει μια κλιση, δεν ηταν τοσο οσο φαινοταν στη φωτο βεβαια, μαλλον ο ευρυγωνιος φακος της dSLR παραμορφωσε λιγο την εικονα αλλα τωρα τις εφερα σε ισια θεση  τελειως τραβωντας τες απο τα καλωδια τροφοδοσιας... δεν ξερω αν ειναι σωστος τροπος βεβαια η θα ξεκολλησει καμια υποδοχη αργότερα :P 

υπαρχει κανενας αλλος τροπος για στήριξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειχαν παρει μια κλιση, δεν ηταν τοσο οσο φαινοταν στη φωτο βεβαια, μαλλον ο ευρυγωνιος φακος της dSLR παραμορφωσε λιγο την εικονα αλλα τωρα τις εφερα σε ισια θεση  τελειως τραβωντας τες απο τα καλωδια τροφοδοσιας... δεν ξερω αν ειναι σωστος τροπος βεβαια η θα ξεκολλησει καμια υποδοχη αργότερα :P

υπαρχει κανενας αλλος τροπος για στήριξη?

 

 

http://www.cosmodata.gr/category/846/dematika-kalodion   διπλα στους σκληρους δισκους και εισαι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειχαν παρει μια κλιση, δεν ηταν τοσο οσο φαινοταν στη φωτο βεβαια, μαλλον ο ευρυγωνιος φακος της dSLR παραμορφωσε λιγο την εικονα αλλα τωρα τις εφερα σε ισια θεση τελειως τραβωντας τες απο τα καλωδια τροφοδοσιας... δεν ξερω αν ειναι σωστος τροπος βεβαια η θα ξεκολλησει καμια υποδοχη αργότερα :P

υπαρχει κανενας αλλος τροπος για στήριξη?

Εγω θα προτεινα πετονια δεμενη στο καλωδιο τροφοδοσιας και μετα δεσιμο στην οροφη του κουτιου!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειχαν παρει μια κλιση, δεν ηταν τοσο οσο φαινοταν στη φωτο βεβαια, μαλλον ο ευρυγωνιος φακος της dSLR παραμορφωσε λιγο την εικονα αλλα τωρα τις εφερα σε ισια θεση  τελειως τραβωντας τες απο τα καλωδια τροφοδοσιας... δεν ξερω αν ειναι σωστος τροπος βεβαια η θα ξεκολλησει καμια υποδοχη αργότερα :P

υπαρχει κανενας αλλος τροπος για στήριξη?

Eγώ θα έλεγα να πας σε μαγαζί με επιγραφές ή σε κάνα σιδεράδικο να δώσεις διαστάσεις και να σου φτιάξουν μια βασούλα την οποία βάφεις μαύρη και ούτε καν φαίνεται στο κουτί.

Την τοποθετείς ή κατά μήκος όπως στην εικόνα ή να ακουμπάει στα rubber grommets και να στηρίζει τις gpu απο πίσω στην ουσία.Τουλάχιστον αυτό θα έκανα εγώ γιατί δεν μου κάθεται καλά κουτί με τέτοιο hardware να έχει δεμένες απο το ταβάνι τις gpu καθώς θα φαίνεται όσο διαφανής και αν είναι η κλοστή.

 

 

image.jpg

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ θα έλεγα να πας σε μαγαζί με επιγραφές ή σε κάνα σιδεράδικο να δώσεις διαστάσεις και να σου φτιάξουν μια βασούλα την οποία βάφεις μαύρη και ούτε καν φαίνεται στο κουτί.

Την τοποθετείς ή κατά μήκος όπως στην εικόνα ή να ακουμπάει στα rubber grommets και να στηρίζει τις gpu απο πίσω στην ουσία.Τουλάχιστον αυτό θα έκανα εγώ γιατί δεν μου κάθεται καλά κουτί με τέτοιο hardware να έχει δεμένες απο το ταβάνι τις gpu καθώς θα φαίνεται όσο διαφανής και αν είναι η κλοστή.

 

 

 

 

 

 

Ψαχνοντας βρηκα αυτα εδω τα μαραφέτια, αλλα στις δικες μου gpu οι ανεμηστηρες φτανουν σχεδον μέχρι την ακρη, και η ελαχιστη επιφανεια που υπαρχει για να στηρηχτεί εκει ειναι με κλίση ... 

 

http://www.amazon.com/Puget-Systems-Universal-Acrylic-Brace/dp/B019ZZQVK8/?tag=c06894-20&utm_content=buffer93110&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

 

0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετρα και επισκεψη στο τοπικο μαστορα να το κανεις μονος οπως θες. Με τιμη 18 δολλαρια το ενα θα σου ερθει πολυ φτηνοτερα και καλυτερα αν το κανεις μονος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνοντας βρηκα αυτα εδω τα μαραφέτια, αλλα στις δικες μου gpu οι ανεμηστηρες φτανουν σχεδον μέχρι την ακρη, και η ελαχιστη επιφανεια που υπαρχει για να στηρηχτεί εκει ειναι με κλίση ... 

 

http://www.amazon.com/Puget-Systems-Universal-Acrylic-Brace/dp/B019ZZQVK8/?tag=c06894-20&utm_content=buffer93110&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

 

0.jpg

 πανε σε εναν αλουμινα βγαλε ενα πατρον να στο φτιαξη οπως πρεπει με τα μετρα της gpu  και εισαι οκ !  οπως και αυτη η λυση ειναι ωραια  14_zps6b55cd3f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παει οπως το ηθελα, αλλα δεν παει και ετσι οπως το φοβομουν :P

σε δευτερη φαση αυτοκολλητο carbon, ενα pci-e extender και καλυτερο cable managment. 

καμια προταση κανεις? μπας και δειξει λιγο?

οταν ερθει η ωρα να βγει η gpu δεν ξερω πως να βαλω τους hdd :P αλλα κατι θα σκεφτω 

12632864_180067572356210_1008937122_o.jp

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησταρα εχω την εντυπωση οτι κακος εχεις βαλει ετσι την καρτα γραφικων οπου το βαρος της πεφτει στην θυρα της μητρικης.απο την φωτο δεν δειχνει να στηριζεται πουθενα αλλου εκτος και εαν κανω και λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα κιολας την κουμπωσα πανω Θανο.

Την εβαλα ετσι για αρχη για να δω οτι ολα ειναι οκ. θα μπει λαμακι(ή μαλλον λαμακια) που θα την κραταει ;)

και παλι καλα που μου το θυμησες. μπηκε ενα στο πισω μερος της καρτας. αυριο θα παω να παρω και ενα ακομα λαμακι για να την πιασω και απο την αλλη μερια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...