Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tο πίσω μέρος όπως και άλλα parts (gpu backplates κ.α.) είναι απο Coldzero.eu!

 

Πήρα κάτι βίδες για το project απο εκεί και έχει εκπληκτικά πράγματα..μπορείς να πάρεις πολλές ιδέες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν βλέπεις κουτί απο υπολογιστή και το περνάς για καφετιέρα, τότε θέλω να πιστεύω ότι το mod έχει κάνει την δουλειά σου!!!

Σκληροί να φανταστώ, πίσω απο τις δεξαμενές για το υγρό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν βλέπεις κουτί απο υπολογιστή και το περνάς για καφετιέρα, τότε θέλω να πιστεύω ότι το mod έχει κάνει την δουλειά σου!!!

Σκληροί να φανταστώ, πίσω απο τις δεξαμενές για το υγρό?

 

Οταν φτάνεις σε τέτοιο επίπεδο δεν νομίζω να σε απασχολεί το να έχεις τους σκληρούς μέσα στο κουτί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο πίσω μέρος όπως και άλλα parts (gpu backplates κ.α.) είναι απο Coldzero.eu!

 

Πήρα κάτι βίδες για το project απο εκεί και έχει εκπληκτικά πράγματα..μπορείς να πάρεις πολλές ιδέες :)

 

Εντάξει το site ειναι καταπληκτικό !!!! δεν το ήξερα , και πρώτη μου αγορά θα ειναι μαλλον ενα plate για το τροφοδοτικό με ROG σηματάκι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το site ειναι καταπληκτικό !!!! δεν το ήξερα , και πρώτη μου αγορά θα ειναι μαλλον ενα plate για το τροφοδοτικό με ROG σηματάκι :)

 

Έχει απίστευτα πράγματα ο Ricardo και εκτός απο αγορές μπορείς να πάρεις και φοβερές ιδέες!

Κάνε εγγραφή και στο forum,θα δεις αρκετά πραγματάκια..και έχει και πολύ καλά μεταφορικά εκτός των άλλων :D

 

EDIT: Επίσης αν θες μπορείς στο plate για το τροφοδοτικό να του πείς να σου κάνει δικό σου σχέδιο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει απίστευτα πράγματα ο Ricardo και εκτός απο αγορές μπορείς να πάρεις και φοβερές ιδέες!

Κάνε εγγραφή και στο forum,θα δεις αρκετά πραγματάκια..και έχει και πολύ καλά μεταφορικά εκτός των άλλων :D

 

EDIT: Επίσης αν θες μπορείς στο plate για το τροφοδοτικό να του πείς να σου κάνει δικό σου σχέδιο!

 

WTF :wub:

 

Τα μεταφορικά ποσο πανε περίπου ξέρεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WTF :wub:

 

Τα μεταφορικά ποσο πανε περίπου ξέρεις ?

 

Έλα τώρα το είδα σόρρυ!

 

Aνάλογα τα κιλά:

 

Europe

 

0.00 - 0.10Kg = 4.90€

0.10 - 0.50Kg = 7.90€

0.50 - 1.00Kg = 10.90€

1.00 - 2.00Kg = 14.75€

2.00 - 3.00Kg = 24.95€

3.00 - 4.00Kg = 28.90€

 

 

Το panel που θες δηλαδή θα έχει 7.90€ σε σχέση με τα 7-8 ευρώ που ζητάνε από Ελλάδα αντικαταβολή+μεταφορικά οι τιμές μου φαίνονται κομπλέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν βλέπεις κουτί απο υπολογιστή και το περνάς για καφετιέρα, τότε θέλω να πιστεύω ότι το mod έχει κάνει την δουλειά σου!!!

Σκληροί να φανταστώ, πίσω απο τις δεξαμενές για το υγρό?

Συνηθως τετοιο υπολογιστη φτιαχνει καποιος για να παιζει μονο παιχνιδια, ο server θα ειναι αλλου ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο σίγουρο παιδιά είναι ότι για να κάνεις moddα τέτοιου επιπέδου πρέπει να έχεις ή πάρα πολύ χρήμα ή την απαραίτητη υποδομή!

 

Πχ CNC,laser cutter κτλ μηχανήματα που κοστίζουν μία περιουσία που στην προκειμένη περίπτωση είτε τα έχουν στις επιχειρήσεις τους,είτε (όπως συνηθίζεται στο εξωτερικό) έχουν πρόσβαση σε κάποια εταιρία-εργοστάσιο όπου μπορείς να χρησιμοποιήσεις οτιδήποτε μηχάνημα τους θέλεις!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι να έχεις γενικά την κ@υλα..

μεγάλος παράγοντας και το χρήμα άλλα δεν σταματάει κάποιον αμα έχει το μικρόβιο :P (αρκεί να έχεις τα κατάληλα εργαλεία)

έγω πέρισυ το καλοκαίρι moddαρα ένα χρέπι κουτί που ξέθαψα απο την αποθήκη το οποίο στέγαζε εναν P4 και το έκανα καινούριο και αγνώριστο με ένα 50αρικο(custom βαφές,low profile φωτισμός,αναδιάταξη του χώρου κλπ κλπ)

τώρα στολίζει το σαλόνι του σπιτιού μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι να έχεις γενικά την κ@υλα..

μεγάλος παράγοντας και το χρήμα άλλα δεν σταματάει κάποιον αμα έχει το μικρόβιο :P (αρκεί να έχεις τα κατάληλα εργαλεία)

έγω πέρισυ το καλοκαίρι moddαρα ένα χρέπι κουτί που ξέθαψα απο την αποθήκη το οποίο στέγαζε εναν P4 και το έκανα καινούριο και αγνώριστο με ένα 50αρικο(custom βαφές,low profile φωτισμός,αναδιάταξη του χώρου κλπ κλπ)

τώρα στολίζει το σαλόνι του σπιτιού μου :P

 

Βρε ναι μαζί σου αλλά δεν νομίζω να το συγκρίνεις με το παραπάνω modding..

Μιλάμε για εντελώς άλλο επίπεδο και μπορώ να σου δείξω άπειρα work logs που απλά δεν γίνεται να τα κάνεις με τα συμβατικά εργαλεία :)

 

Και εκεί πλέον πρέπει να τα σκάσεις (και μάλιστα χοντρά) για να καταφέρεις κάτι ανάλογο!!

 

ΕDIT: Δεν είναι άλλωστε τυχαίο ότι οι τύποι έχουν sponsors όπως Corsair,Gigabyte,Bitspower,EKWB κτλ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βρε ναι μαζί σου αλλά δεν νομίζω να το συγκρίνεις με το παραπάνω modding..

Μιλάμε για εντελώς άλλο επίπεδο και μπορώ να σου δείξω άπειρα work logs που απλά δεν γίνεται να τα κάνεις με τα συμβατικά εργαλεία :)

 

Και εκεί πλέον πρέπει να τα σκάσεις (και μάλιστα χοντρά) για να καταφέρεις κάτι ανάλογο!!

καλά ναι custom loops εκατοντάδων ευρώ και mods όπως το παραπάνω obsidian θέλουν πολλά φράγκα,μεράκι και υπομονή.

αυτό που ήθελα να τονίσω εγώ είναι οτι δεν θές απαραίτητα πολλά λευτά πάντα ώστε να ασχολήθεις με το case modding(τουλάχιστον σε entry level) και να κάνεις το κέφι σου.

προσωπικά εγώ απολαμβάνω πολύ περισσότερο την όλη διαδικασία και φάση απο το τελικό αποτέλεσμα.(δεν χρειάζεται πάντα πολλά λευτά για να βγεί κάτι όμορφο και αισθητικό). τα λέω όλα αυτά ώστε να μην αποθαρύνονται απο το "σπορ" αυτοί που διαβάζουν το thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ναι custom loops εκατοντάδων ευρώ και mods όπως το παραπάνω obsidian θέλουν πολλά φράγκα,μεράκι και υπομονή.

αυτό που ήθελα να τονίσω εγώ είναι οτι δεν θές απαραίτητα πολλά λευτά πάντα ώστε να ασχολήθεις με το case modding(τουλάχιστον σε entry level) και να κάνεις το κέφι σου.

προσωπικά εγώ απολαμβάνω πολύ περισσότερο την όλη διαδικασία και φάση απο το τελικό αποτέλεσμα.(δεν χρειάζεται πάντα πολλά λευτά για να βγεί κάτι όμορφο και αισθητικό). τα λέω όλα αυτά ώστε να μην αποθαρύνονται απο το "σπορ" αυτοί που διαβάζουν το thread.

 

Οχι σε καμία περίπτωση δεν εννοώ κάτι τέτοιο! Απλά εδώ μιλάμε για εντελώς άλλο επίπεδο..

 

Οι περισσότεροι για την όλη διαδικασία το κάνουμε άλλωστε,απο το άνοιγμα πλαινού παραθύρου μέχρι ολοκληρωμένα projects.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι σε καμία περίπτωση δεν εννοώ κάτι τέτοιο! Απλά εδώ μιλάμε για εντελώς άλλο επίπεδο..

 

Οι περισσότεροι για την όλη διαδικασία το κάνουμε άλλωστε,απο το άνοιγμα πλαινού παραθύρου μέχρι ολοκληρωμένα projects.

αυτό ακριβώς! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...