Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To plexi έχει στατικό. Πρέπει να το αποφορτίσεις πρώτα αλλά και πάλι πάνω σε gpu δε θα το ρίσκαρα.

αφου πολλα gpu blocks ειναι απο πλεξι,δεν νομιζω να εχει προβλημα,και στην περιπτωση που ειναι φορτισμενο το ακουμπα σε μια επιφανεια και το γειωνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστός, αλλά όπως έγραψα παίρνεις ρίσκο να τα ψήσεις όλα; Το sidepanel του 600t που έχει ένα κομμάτι plexi μόλις το έβγαλα απο το κουτί του ήταν καλύτερο και απο swiffer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός, αλλά όπως έγραψα παίρνεις ρίσκο να τα ψήσεις όλα; Το sidepanel του 600t που έχει ένα κομμάτι plexi μόλις το έβγαλα απο το κουτί του ήταν καλύτερο και απο swiffer.

μα δεν διαφωνω μαζι σου απλα θελω να πω οτι αμα ειναι να γινει η στραβη θα γινει,δεν ειναι λογος ωστε να τον αποτρεψει να φτιαξει το backpanel,και μια μητρικη να ακουμπησεις υπαρχει περιπτωση να την καψεις απο τον στατικο,σπανιο μεν αλλα συμβαινει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο νετ βρηκα αλλα βγαινει κανα 50αρι σχεδον εκτος αν κανω καμμια μοντα σαν της Karmen με αλουμινιο που νομιζω εχω δει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου πολλα gpu blocks ειναι απο πλεξι,δεν νομιζω να εχει προβλημα,και στην περιπτωση που ειναι φορτισμενο το ακουμπα σε μια επιφανεια και το γειωνει...

 

Αυτο δεν σημαινει οτι το ιδιο το πλεξι ακουμπαει στα blocks την καρτα γραφικων. Προσωπικα δεν θα το ρισκαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα έχεις πρόβλημα,εγώ έχω χρόνια την μητρική μου σε πλέξι,σε ξύλινο κουτί,προσέχω μόνο όταν δεν είναι το psu στην πρίζα!

το πρόβλημα με το πλεξι είναι ότι θα πρέπει να βάλεις αρκετά χοντρό 3mm κ θα είναι άσχημο!!προτίμησε αλουμίνιο όπως εδώ

http://www.thelab.gr/cases-psu-and-mods/true-violet-project-105469-3.html#post1063192806

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή το είχα το κουτί, έκανες ότι καλύτερο μπορούσες πιστεύω από πλευράς cable management. Βγάλε τον ανεμιστήρα από το πάτωμα και βαλτον πίσω (όπως ήταν) για να βγάζει αέρα. Εκεί που τον έχεις πέρα απ το ότι βάζει αέρα, βάζει και σκόνη.

 

ΕΝΤΙΤ: Βαλε τους σκληρούς σε μεγαλύτερη απόσταση μεταξύ τους ειδικά αφού δεν έχεις intake ανεμιστήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις τι, τον εβγαλα απο πισω γιατι την ιδια κατευθυνση εχει και ο ανεμιστηρας της ψυχτρας και εχει επαρκη ροή, με ενα φιλτρο σκονης θα ειναι ενταξει νομιζω. οι σκληροί εχουν μπει έτσι γιατί μονο μ αυτον τον τροπο φτανουν τα καλωδια του ρευματος να πανε και στις 4 συσκευες. (ssd, 2 hdd, οπτικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε alex.δεν διαβασα στις προηγουμενες σελιδες αν εχεις ανοιξει καποιο θεμα,αλλα να υποθεσω οτι εβαλες plexi στο πλαϊνο καπακι;

εαν ναι,θα σου πω την υποκειμενικη μου αποψη.

λοιπον δεν μου αρεσε που φαινονται οι θηκες των σκληρων δισκων, (θα μπορουσες να κοψεις το plexi λιγο μικροτερο ετσι ωστε να τις καλυπτει) και γενικα η συνολικη εικονα του κουτιου, με τοσα πολλα εμφανει καλωδια, μου προκαλει μια γενικη αρνητικη αισθητικη

εντυπωση.

any way, keep going

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε πολύ καλή δουλειά ο φίλος με το cable management για τα δεδομένα του κουτιου. Θα συμφωνήσω ότι το plexi θα μπορούσε να είναι μικρότερο. Αν ήταν ας πουμε κομμένο κάπως έτσι θα είχε καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα:

post-228313-0-72537500-1352836175_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...