Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχει σχέση , αυτά τα κινέζικα των μουλτιράμα είναι παναγία μου... (και τα τουβλο-εξ). Λοιπόν αν θες να πας σε φθηνό ποιοτικό με 5 χρόνια εγγύηση (αυτό που μου λίνκαρες έχει ένα είναι παλιότερο και μουφέ) , πας σε αυτό http://visionstudio....defined&step=2. Σε αυτό ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ δεν θα σε προδώσει. Και θα βγάλεις και το δεύτερο τροφοδοτικό (το οποίο δεν έχει ουσία να έχεις μιας και θα έχεις ένα και καλό). Όταν σου έκανε μανούβρες το τροφοδοτικό γιατί δεν το άλλαξες και πήγες σε δεύτερο με πατέντα?

μωρε το ξερω οτι ειναι μουφα οπως και τα τουβλο εξ(καλο αυτο πρωτη φορα το ακουω..:Ρ) αλλα γενικα τα οικονομικα δεν ειναι και τα καλυτερα! οποτε βολευομαι προς το παρον με την πατεντα μεχρι να μαζεψω κανα 80αρι και να παρω ενα τροφοδοτικο της προκοπης! αυτο που εστειλες δεν το ειχα ξαναδει ομολογω να πω!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μωρε το ξερω οτι ειναι μουφα οπως και τα τουβλο εξ(καλο αυτο πρωτη φορα το ακουω..:Ρ) αλλα γενικα τα οικονομικα δεν ειναι και τα καλυτερα! οποτε βολευομαι προς το παρον με την πατεντα μεχρι να μαζεψω κανα 80αρι και να παρω ενα τροφοδοτικο της προκοπης! αυτο που εστειλες δεν το ειχα ξαναδει ομολογω να πω!!

 

Να ξέρεις ότιδήποτε έχει κάτω από 2 χρόνια εγγύηση , πρόκειται για ξεστοκάρισμα μαγαζιών κ.λ.π. Γνώμη μου , είναι το καλύτερο που μπορείς να πάρεις μέχρι τα χρήματα (τα 80 δηλαδή). ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ, οτιδήποτε έρχεται με λίγη εγγύηση είναι άστα να πάνε πατριώτη...(και γενικά κινεζιά μουφιά κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις ότιδήποτε έχει κάτω από 2 χρόνια εγγύηση , πρόκειται για ξεστοκάρισμα μαγαζιών κ.λ.π. Γνώμη μου , είναι το καλύτερο που μπορείς να πάρεις μέχρι τα χρήματα (τα 80 δηλαδή). ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ, οτιδήποτε έρχεται με λίγη εγγύηση είναι άστα να πάνε πατριώτη...(και γενικά κινεζιά μουφιά κλπ).

χαχαχαχα!! ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!! σε περιπτωση που παρω καινουργιο τροφοδοτικο και βγαλω το δευτερο το κουτι απο πανω θα το κανω αεροθαλαμο!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το παλιο μου κουτι που ειχε ειχε μεσα ενα P4... και τωρα εχει μεσα την νεα μου συνθεση, υο εβαξα μαυρο ματ, του εκανα και τριπουλα σατ αριστερα για ανεμιστηρα, δεν εχει τελειωσει ακομα θα του βαλω πλεξι γκλας και θα του περασω ενα ακομα χερι... (το κουτι ηταν ασπρο και μπλε η προσοψη)

post-247678-0-82090500-1350423998_thumb.jpg

post-247678-0-41864800-1350424148_thumb.jpg

post-247678-0-47700400-1350424187_thumb.jpg

post-247678-0-40661000-1350424211_thumb.jpg

post-247678-0-38814700-1350424230_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το παλιο μου κουτι που ειχε ειχε μεσα ενα P4... και τωρα εχει μεσα την νεα μου συνθεση, υο εβαξα μαυρο ματ, του εκανα και τριπουλα σατ αριστερα για ανεμιστηρα, δεν εχει τελειωσει ακομα θα του βαλω πλεξι γκλας και θα του περασω ενα ακομα χερι... (το κουτι ηταν ασπρο και μπλε η προσοψη)

 

Καλά το έχεις μαζέψει αν και θέλει λίγο συμμάζεμα ακόμα. Αν πιάνουνε τα χέρια κάνε μερικές τρυπούλες να περάσεις όλα τα καλώδια πίσω απο την μητρική (πίσω απο το αλουμίνιο). Ειδικά αν βάλεις πλέξι , θέλει το συμμαζεματάκι να δείχνει όμορφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω στα σχεδια μου, θα το κανω σε κανα 2 μερουλες.. Εγω που εχω ζησει το παλιο κουτι μου φένεται αγνωριστο.. :-D Πως σας φένεται εσας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το παλιο μου κουτι που ειχε ειχε μεσα ενα P4... και τωρα εχει μεσα την νεα μου συνθεση, υο εβαξα μαυρο ματ, του εκανα και τριπουλα σατ αριστερα για ανεμιστηρα, δεν εχει τελειωσει ακομα θα του βαλω πλεξι γκλας και θα του περασω ενα ακομα χερι... (το κουτι ηταν ασπρο και μπλε η προσοψη)

 

τελικά πολύ ωραίο έχει γίνει το χρώμα.

Αν θα κάνεις τρυπούλες πίσω στη λαμαρίνα για να περάσεις τα καλώδια όπως λέει και ο φίλος rounsmith μια που θα τα βγάλεις να βάψις και το μέσα μαύρο ματ θα γίνει τέλειο ειδικά με το plxi και κάνα led μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ακριβος το σκευτομαι :-D . Ειπα αφου μπορω να το κανω γτ να δοσω τσαμπα ενα 50αρικο, 5 ευρο το πλεξι, 5 τα σπρει, 3.50 το βερνικι, κανα 10αρι τα LED= 23.50 και εχεις και την ευχαριστηση οτι το εκανες ο ιδιος.. Με 25 ευρο δεν περνεις τετειο κουτακι απο το εμποριο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτρεπονται τα non moded cases;

 

Οχι

 

Ολα τα cases επιτρεπονται, ακομα και αν δεν υπαρχει case ;)

 

Το θέμα έχει τίτλο μονταρισμένα κουτιά... τωρα αν καταλήξε να βάζει ο καθένας το κουτι του και ασ μην έχει αλλαξει το παραμικρο δεν σημαινει οτι πρεπει να το επικροτούμε κιολλας.

 

Καλύτερα να ανοιχεί ένα θέμα Δειξτε το κουτι σας γενικα .. παρα να καταστραφεί ακομη περισσότερο το συγκεκριμένο!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το θέμα έχει τίτλο μονταρισμένα κουτιά... τωρα αν καταλήξε να βάζει ο καθένας το κουτι του και ασ μην έχει αλλαξει το παραμικρο δεν σημαινει οτι πρεπει να το επικροτούμε κιολλας.

 

Καλύτερα να ανοιχεί ένα θέμα Δειξτε το κουτι σας γενικα .. παρα να καταστραφεί ακομη περισσότερο το συγκεκριμένο!!

 

Λιγα ειναι εδω τα modded cases, οκ εχεις δικιο. Ας αλλαχτει ο τιτλος του παροντος θεματος σε Φωτογραφίες cases/κουτιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα.

 

Τελικα ξεκινησα και γω δειλα δειλα να φτιαχνω το κουτακι της υπογραφης μου.Στο πλαι ειναι μονοκοματο plexi το οποιο προς το παρων ειναι με διπλης οψης ταινια αλλα θα γινουν τρυπες και θα βιδωθει στο κουτι .

 

Επίσης θα γινει και καποιος σχεδιο πανω στο plexi.

 

Εριξα και ενα βαψιματακι αλλα εχει και συνεχεια.Να ειστε επιεικεις γιατι πρωτη φορα μπαινω σε αυτο το χωραφι και ακομα φυσικα δεν τελειωσα.Στα επομενα βηματα θα μπουν και αλλες φωτο.

 

Καλα για το συμμαζεμα των καλωδιων δεν το συζητω θελει δουλεια.Το τροφοδοτικο δεν ειναι της υπογραφης μου γιατι μου κανει κατι περιεργα οποτε εβαλα το παλιο

 

Edit:Εκανα μερικες αλλαγες στα καλωδια που νομιζω ειναι καλυτερα.Το κακο ειναι πως εχω 5 ανεμιστηρες στο κουτι και γι`αυτο και τα εξτρα καλωδια.Οι αλλαγες στις φωτο γραφουν ΜΕΤΑ!!!

post-244051-0-23968900-1350501389_thumb.jpg

post-244051-0-21199200-1350501415_thumb.jpg

post-244051-0-81981600-1350501472_thumb.jpg

post-244051-0-38701200-1350817444_thumb.jpg

post-244051-0-19526600-1350817620_thumb.jpg

post-244051-0-52559400-1350817655_thumb.jpg

post-244051-0-92904000-1350817756_thumb.jpg

post-244051-0-33261100-1350817796_thumb.jpg

Επεξ/σία από alldaynews
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετη δουλεια θελουν τα καλωδια. Εχει τρυπες. Τωρα αν τα καλωδια ειναι μεγαλα μπορεις να τους κανεις μια βολτα απο πισω και μετα να τα βγαλεις μπροστα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

 

Τελικα ξεκινησα και γω δειλα δειλα να φτιαχνω το κουτακι της υπογραφης μου.Στο πλαι ειναι μονοκοματο plexi το οποιο προς το παρων ειναι με διπλης οψης ταινια αλλα θα γινουν τρυπες και θα βιδωθει στο κουτι .

 

Επίσης θα γινει και καποιος σχεδιο πανω στο plexi.

 

Εριξα και ενα βαψιματακι αλλα εχει και συνεχεια.Να ειστε επιεικεις γιατι πρωτη φορα μπαινω σε αυτο το χωραφι και ακομα φυσικα δεν τελειωσα.Στα επομενα βηματα θα μπουν και αλλες φωτο.

 

Καλα για το συμμαζεμα των καλωδιων δεν το συζητω θελει δουλεια.Το τροφοδοτικο δεν ειναι της υπογραφης μου γιατι μου κανει κατι περιεργα οποτε εβαλα το παλιο

 

Δοκίμασε αντί για βίδες να βρεις να βάλεις μαγνητική ταινία . Δηλαδής είναι ταινία που κολλάει πάνω στο πλεξιγλας , μαύρου χρώματος και στην μια μεριά έχει μαγνήτη οπότε θα "'έλκεται" το πλέξιγλας πάνω στο κουτί.

 

Π.χ. http://www.ebay.co.uk/itm/SELF-ADHESIVE-MAGNETIC-TAPE-STRIP-1M-VERY-STRONG-12MM-/290777322485?pt=UK_Crafts_Other_Crafts_EH&hash=item43b3add3f5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...