Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καγκουρια :P

 

πλακα κανω,πολυ ομορφοι οι συνδιασμοι των χρωματων,το φινιρισμα και το τελικο αποτελεσμα! :D

 

κατι που μου εκανε εντυπωση ειναι η προσοψη του κουτιου... δεν θυμιζει κινητο τηλεφωνο?(ενα παλιο μοντελο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxa ναι το 8120 που είχα πριν χρόνια :-D

αμ μπραβο αυτο! το ειχε και ο πατερας μου και ειχα σπασει το κεφαλι μου να βρω ποιο μοντελο ειναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GR, Winston, stuyvesant παρατήρησα. Κατάληξε σε μία μάρκα γιατί θα καταστρέψεις τον λαιμό σου. :P

 

 

 

Ωραια δουλειά btw. Το ανέστησες το κουτάκι. +1

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε duffyduck θα φανώ κακός αλλά ας ρωτήσω.

Αφού δε διάβασες τον οδηγό, πως είσαι σίγουρος ότι είναι καλός και μοιράζεις μπράβο;

Γιατί είμαι 100% σίγουρος ότι δε τον διάβασες.

 

αν εβαζες στοιχημα θα το εχανες φιλε.

 

φυσικα και τον διαβασα, μαλλον εσυ δεν τον διαβασες

και η ιδια η karmen το λεει για τα χρηματα κλπ. (σελιδα 11)

απο εκει το ειδα και εγραψα και εγω για τα 90 ευρω (δεν το εγραψα τυχαια)

 

ειχα ομως ο ιδιος ψαξει το θεμα παλιοτερα βλεποντας και videos στο youtube και διαβαζοντας διαφορα αρθρα. ειχα ρωτησει για sleeves κλπ. αλλα δεν μπορεσα να προχωρησω λογω του οικονομικου κοστους αλλα και του χρονου που απαιτει η διαδικασια. γιατι με λιγοτερα χρηματα και κοπο παιρνεις ενα π.χ. καινουργιο τροφοδοτικο και κανεις την δουλεια σου.

 

οι custom κατασκευες θελουν χρημα (πολυ σημαντικο), χρονο και κοπο. τα δυο τελευταια δεν με πολυ νοιαζουν, το πρωτο ομως ναι, γιατι δεν υπαρχει σαλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά φορά η αυτή είναι ανίκητη.

Λόγια, μάλλον γραπτά απο αυτά που υποτίθεται ότι διάβασες και εγώ ο βλάξ δεν έβαλα στοίχημα.

 

 

 

Βλέπουμε λοιπόν ότι τα 100 πόδια, δηλαδή ~31 μέτρα αρτάνι έχει τιμή εκκίνησης ~7,5$. Νομίζω έχω αρχίσει να τραβάω την προσοχή σας σωστά;happy.gif

 

http://www.thelab.gr...456-post51.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειδα τα σχολια του topic, εγω μονο τον οδηγο ειδα.

 

http://www.thelab.gr...0.html?garpg=11

 

78,21 ευρώ λοιπόν -χωρίς τα μεταφορικά μας και χωρίς να βάλουμε κάποιο απο τα άσπρα/κόκκινα/κίτρινα/μπλε Sleeves που είναι και πιο ακριβά- αν πάμε να ψωνίσουμε απο mdpc. Δηλαδή περίπου 90ευρώ!!! Βρε δεν αγοράζω καινούριο τροφοδοτικό θα μου πει κάποιος;

Σωστά και το καταλαβαίνω, αλλά ο σκοπός του άρθρου είναι άλλος. Να sleevάρουμε αυτό που έχουμε.

"Ναι βρε karmen1983, αλλά και 100 σχεδόν ευρώ είναι πολλά και χωρίς να υπολογίσουμε το χρόνο που θα μας πάρει για να το ομορφύνουμε".

Εμ παιδιά είπα, οι τρέλες πληρώνονται και οι υπολογιστές είναι ένα ακριβό σπορ.

 

οσο για το αρτάνι (paracord) το εχω δει να το χρησιμοποιει (το εξωτερικο περιβλημα) καποιος σε ενα σε video στο youtube για sleeves. μειωνει σημαντικα το κοστος, αλλα και παλι εγω προσωπικα δεν μπαινω στην διαδικασια

 

http://www.youtube.com/watch?v=KvKm_TVU9C8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα απο τον οδηγό σου έκανα copy paste το αρχικό που παρεμπίπτοντος ο μισός οδηγός αναφέρεται στο αρτάνι. Οπως και σε κάθε εργαλείο έχει δώσει την αντίστοιχη λύση απο πράγματα που υπάρχουν σε κάθε σπίτι.

Αλλά δεν θα μπω σε διαδικασία να σου ξανα απαντήσω.

Δεν θα "νικήσω" αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Οπως είπα είναι ανίκητη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το link(http://www.thelab.gr/1063321456-post51.html) που εδωσες στο post #5096 ειναι απο σχολιο.

 

ok, να συμφωνησω οτι εχω λαθος. εστω οτι καποια εργαλεια μπορεις να τα φτιαξεις μονος σου, εστω οτι παιρνεις paracord για να φτιαξεις τα sleeves για τα καλωδια και εστω οτι το συνολικο κοστος για ολα φτανει στα 30 ευρω (χονδρικα), και παλι για μενα δεν αξιζει.

 

γιατι απλα αν χαλασει το τροφοδοτικο ακομη και να εισαι μεσα στη χρονικη περιοδο που καλυπτει η εγγυηση, με το μονταρισμα των καλωδιων (sleeving) εχεις ηδη χασει την εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν κρατιέμαι με εσένα.

Η πρώτη φράση που έδωσα

 

Βλέπουμε λοιπόν ότι τα 100 πόδια, δηλαδή ~31 μέτρα αρτάνι έχει τιμή εκκίνησης ~7,5$. Νομίζω έχω αρχίσει να τραβάω την προσοχή σας σωστά;happy.gif

 

Αφού διάβασες τον οδηγό ξέρεις ότι είναι στη σελίδα 11

 

Αφού διάβασες τον οδηγό θα ήξερες ότι μίλησε και για την εγγύηση και πως να ΜΗΝ χαθεί.

Σελίδα 5

 

Και τέλος όταν αρχίζεις δεν αξίζει γιατί οικονομικά δεν αντέχουμε και επιμένεις στα 90 ευρώ και σε ότι αγοράζουμε άλλο τροφοδοτικο και μετά το γυρνάς σε εγγύηση, λέει πολλά οπότε μη το κουράζουμε άλλο. Χαλάσαμε και το θέμα στην τελική.

 

edit: Εκνευρίζομαι γιατί η Αγάπη είναι ένας άνθρωπος που σέβομαι και εκτιμώ και δεν ανέχομαι να παραπληροφορούν για μια προσπάθεια που έχει κάνει, άτομα που δεν μπήκαν στον κόπο να διαβάσουν καν τη δουλειά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην περιπτωση που δεν εχεις modular psu, οπως εγω, η μονο λυση για να μη χασεις την εγγυηση πειραζοντας τα καλωδια του τροφοδοτικου ειναι, οπως ειπε και η karmen, τα sleeved cable extensions, π.χ.

 

http://www.youtube.com/watch?v=arU9SZikKOU

 

Λυση καθολου πρακτικη, κατα την δικη μου γνωμη, γιατι μαζευονται πολλα καλωδια μεσα στο κουτι και κοβεται το airflow. Θα πρεπει να εχεις (ευρυχωρο) full tower για να μαζεψεις τα καλωδια (εγω δεν εχω full tower, τι να κανουμε).

 

Τελος, εγω δεν ειπα οτι δεν εκανε καλη δουλεια η karmen. Αντιθετα ειπα οτι εκανε πολυ καλη δουλεια και ειπα και μπραβο (και το εννοω). Ειναι ομως δικαιωμα μου να διαφωνω και να εχω διαφορετικη αποψη. Τι να κανουμε δεν μπορουμε να συμφωνουμε με ολους.

 

[Edit]

 

Mea culpa

Επεξ/σία από duffyduck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιπτωση που δεν εχεις modular psu, οπως εγω, η μονο λυση για να μη χασεις την εγγυηση πειραζοντας τα καλωδια του τροφοδοτικου ειναι, οπως ειπε και η karmen, τα sleeved cable extensions, π.χ.

Χαίρομαι που επιβεβαιώνεις το ότι δεν διάβασες.

 

Καλό βράδυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι αν αγοράζεις καινούριο psu με τα έξοδα που θα κάνεις για να sleeveαρεις αυτό που έχεις (που δεν αγοράζεις, αλλά τέλος πάντων).

 

Το όλο νόημα είναι να έχεις κάτι διαφορετικό απ το εργοστασιακό.

Αν και εφόσον σου αρέσει δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...