Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το πλαστικό μπροστά γιατί το άφησες μαύρο;;

επειδη ειναι λιγο δυσκολο να βαφτη γιατι αν δεις τα πλαστικα γυαλιζουν και δεν ειναι το εξωτερικο βαμμενο αποτελειται απο δυο μερη ενα που ειναι βαμμενο μαυρο και ενα αλλο πλαστικο σαν γυαλι αλλα και ειχε μεινει μπογια πανω στο πλαστικο και δν θα φενοταν ωραιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιλογή χρωμάτων περι ορέξεως και συγχαρητήρια για το εγχείρημα (προσωπικά ζηλεύω και μόνο την τόλμη να αρχίσετε κάτι τέτοιο)

Επι του θέματος είδα ότι πήγες και έβαψες την υποδοχή ρεύματος χωρίς να καλύψεις τα μεταλλικά σημεία επαφών τους. Την επόμενη φορά (καθώς τώρα ή έτριψες και έβγαλες το σπρέι ή στάθηκες τυχερός) κάλυψε τα με κάποιο τρόπο.

Επίσης να σε ρωτήσω. Απευθείας εφάρμοσες το χρώμα; Ρωτάω καθώς έχω δει παρόμοια διαδικασία και έγινε τρίψιμο, αστάρωμα και μετά βάψιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιλογή χρωμάτων περι ορέξεως και συγχαρητήρια για το εγχείρημα (προσωπικά ζηλεύω και μόνο την τόλμη να αρχίσετε κάτι τέτοιο)

Επι του θέματος είδα ότι πήγες και έβαψες την υποδοχή ρεύματος χωρίς να καλύψεις τα μεταλλικά σημεία επαφών τους. Την επόμενη φορά (καθώς τώρα ή έτριψες και έβγαλες το σπρέι ή στάθηκες τυχερός) κάλυψε τα με κάποιο τρόπο.

Επίσης να σε ρωτήσω. Απευθείας εφάρμοσες το χρώμα; Ρωτάω καθώς έχω δει παρόμοια διαδικασία και έγινε τρίψιμο, αστάρωμα και μετά βάψιμο.

ευχαριστω :)

ναιι δικιο εχεις για την υποδοχη ρευματος και γω μολις το εβαψα αυτο σκεφτηκα αλλα παλι καλα δουλεψε !

ναι κατευθιαν το εβαψα χωρις τριψιμο,και ασταρωμα αλλα πισω απο την μυτρικη δν καθατανε καλα η μπογια αλλα παλι καλα δεν φενεται εκει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος οδηγός που έχει γίνει ποτέ για το sleeve

τρομερή δουλειά,εργαλείο και μπούσουλας για το τι πρέπει να κανείς βήμα βήμα

Φυσικά από την Κarmen έτσι ;)

 

http://www.thelab.gr/apo-to-ergastiri/na-sleeve-kaneis-i-na-mi-sleeve-112430.html

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα, πολυ καλος οδηγος, αλλα αν ειναι να δωσουμε 90 ευρω για τα υλικα μονο + ποσο θα στοιχισουν τα μικρο εργαλεια που δεν εχουμε, παιρνουμε ενα νεο τροφοδοτικο.

 

Βεβαια αν εχεις τα παραπανισια χρηματα και το μερακι, τοτε ok μπορεις να τα δωσεις για sleeving.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα, πολυ καλος οδηγος, αλλα αν ειναι να δωσουμε 90 ευρω για τα υλικα μονο + ποσο θα στοιχισουν τα μικρο εργαλεια που δεν εχουμε, παιρνουμε ενα νεο τροφοδοτικο.

 

Βεβαια αν εχεις τα παραπανισια χρηματα και το μερακι, τοτε ok μπορεις να τα δωσεις για sleeving.

 

Αμα διαβαζες λιγο ολο το αρθρο θα δεις οτι τα αναφερει και τα αναλυει και αυτα.

Οπως επισης και διαφορετικους τροπους και διαφορετικα εργαλεια που μπορεις να κανεις την ολη ιστορια πανφθηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεψου οτι τα υλικα μαινουν και οτι και να αγορασεις νεο τροφοδοτικο παλι δεν θα ειναι ολοκληρα sleevαρισμενα. Βεβαια μπορεις να αγορασεις προεκτασεις που εμενα δεν μου αρεσει γιατι φαινεται ασχημο οταν το ανοιγεις και ξαφνικα οτι καλωδιο βγανει απο το τροφοδοτικο ειναι χρωματιστο ή και ετοιμα καλωδια που ειναι και πιο ακριβα απο το να το κανεις μονος σου και να αγορασεις τα υλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι να σπαταλησω 90 με 100 ευρω για τετοια μονταρισματα, ειναι καλυτερα να παρω νεο τροφοδοτικο ή κανενα ssd.

 

Ειπαμε αυτα ειναι για αυτους που εχουν χρημα για να σπαταλησουν, διαφορετικα δεν μπαινει κανεις σε τετοια διαδικασια.

 

Εγω προτιμω να εχω ενα αξιοπιστο συστημα (και οσο το δυνατον πιο γρηγορα), το οποιο να κανει αψογα την δουλεια του, και ας μην εχει τη τελεια εμφανιση.

 

Παντως μονο και μονο απο τεχικη αποψη, ο οδηγος ειναι πολυ καλος και προσθετει στις γνωσεις του καθε χρηστη. Γι'αυτο και μονο ενα ευχαριστω μπορω να πω. Μπραβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι να σπαταλησω 90 με 100 ευρω για τετοια μονταρισματα, ειναι καλυτερα να παρω νεο τροφοδοτικο ή κανενα ssd.

 

Ειπαμε αυτα ειναι για αυτους που εχουν χρημα για να σπαταλησουν, διαφορετικα δεν μπαινει κανεις σε τετοια διαδικασια.

 

Εγω προτιμω να εχω ενα αξιοπιστο συστημα (και οσο το δυνατον πιο γρηγορα), το οποιο να κανει αψογα την δουλεια του, και ας μην εχει τη τελεια εμφανιση.

 

Παντως μονο και μονο απο τεχικη αποψη, ο οδηγος ειναι πολυ καλος και προσθετει στις γνωσεις του καθε χρηστη. Γι'αυτο και μονο ενα ευχαριστω μπορω να πω. Μπραβο!

Φίλε duffyduck θα φανώ κακός αλλά ας ρωτήσω.

Αφού δε διάβασες τον οδηγό, πως είσαι σίγουρος ότι είναι καλός και μοιράζεις μπράβο;

Γιατί είμαι 100% σίγουρος ότι δε τον διάβασες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε μου..θελω καποιον να μετρησει,να κοψει και να τοποθετηση καινουριο πλεξιγκλας στο pc μου γιατι ραγισε το προηγουμενο χωρις λογο!ποσο κοστιζει? αν συμφερει η ειναι καλυτερα να παραγγειλω καινουριο πλαινο.ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα απευθύνεσαι φίλε μου;

Ρωτάω καθώς είμαι ο τελευταίος που έχει δημοσιεύσει εδώ και το θέμα δεν προσφέρεται για αναζητήσεις αλλά για φωτογραφίες σε κουτιά.

Αν απευθύνεσαι σε εμένα δεν έχω την εμπειρία. Δύο άτομα που ξέρω και κάνουν τέτοιες δουλειές είναι η κάρμεν (την ξέρω προσωπικά) και ο κοπρίτης (τον ξέρω απο την κάρμεν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοκαιρακι λοιπον, αρκετος ελευθερος εδω στας Χαλκιδικάς, ειπα να πιασω στα χερακια μου το 10ετιας μεν , αξιολογο δε κουτι του pc 3 που εκτελει χρέη ιντερνετοπισου στο εξωχικό.....

 

Αν και πολυ παλιο, προσφέρει καποιο βασικό cable managment και ανετους χωρους.. οποτε λοιπον μια ανακαινιση ήταν οτι έπρεπε ... ειδικα μετα απο 10 χρόνια μετακομισεων, χτυπηματων , γρατζουνιων και αλλων κακουχιων....

 

Ξεκίνησε με το να φιλοξενει έναν παλεμαχο P3 και πλεον εκει στεγάζεται το HW του PC3 ....

 

To θύμα.....

 

post-74154-0-76994600-1345127328_thumb.jpg post-74154-0-03631700-1345127361_thumb.jpg

 

post-74154-0-62202000-1345127393_thumb.jpg post-74154-0-85645200-1345127421_thumb.jpg

 

Και το αποτελεσμα....

 

post-74154-0-51534500-1345127500_thumb.jpg post-74154-0-99724100-1345127533_thumb.jpg

 

post-74154-0-50721700-1345127573_thumb.jpg post-74154-0-47317600-1345127607_thumb.jpg

 

post-74154-0-14854600-1345127635_thumb.jpg post-74154-0-68439700-1345127663_thumb.jpg

 

Χρησιμοποιηθηκαν αποχρώσεις του χαλκου, του γραφιτη και του ματ μαυρου (οτι υπηρχε πρόχειρο δλδ απο καλα σπρει στην αποθήκη, χρωματα αυτοκινητου).

 

Λογο έλειψης ποσοτητας υλικών, το αποτελεσμα είναι ελαφρώς πρόχειρο αλλα όμορφο κατα την ταπεινη μου αποψη....

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη μπράβο :)

Αν εξαιρέσεις το πάνω μέρος όλο το άλλο είναι μια χαρά. Αλλά όπως είπες έμεινες απο χρώμα.

Ειλικρινά σας θαυμάζω όσους πιάνουν τα χέρια σας.

Το χάλκινο χρώμα είναι όλα τα λεφτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη μπράβο :)

Αν εξαιρέσεις το πάνω μέρος όλο το άλλο είναι μια χαρά. Αλλά όπως είπες έμεινες απο χρώμα.

Ειλικρινά σας θαυμάζω όσους πιάνουν τα χέρια σας.

Το χάλκινο χρώμα είναι όλα τα λεφτα

 

Thank you , thank you ...

 

Βασικα έκανα και εγω μια ψιλοβλακεια με το πανω μέρος,, το έτριψα με χοντρο γιαλοχαρτο και δεν εκατσε καλα το χρώμα και ήθελε και αλλο χερι.... αλλα όταν πλεον συνηδητοποιησα ότι δεν θα μου εφτανε το χρώμα ήταν αργααααα.... :-(

 

Καποια στιγμη όταν δεν θα βαριεμαι να παω να παρω ένα κανιστρο μαυρο ματ χρώμα .. θα κατσω να το διορθώσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...