Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λλαγή στα led του μπροστινού ανεμιστήρα με πράσινα για να ταιριάζει με την ψήκτρα και ροδάκια για βάση υπολογιστή.

 

μην πετάτε ντομάτες

 

το αυτοκόλλητο πάνω από το "haf" να μην έβαζες, καλά θα ταν.

και εγώ το ίδιο κουτί έχω (λολ έχουμε βάλει το αυτοκόλλητο "dolby" στο ίδιο σημείο..)

και εγώ του άλλαξα τα φώτα μπροστά αλλά σε μπλε ,για να ταιριάζει με τον fan controler..

πως το άλλαξες εσύ? έβαλες άλλον ανεμιστήρες μπροστά? εγώ απλός έσβησα τα λεντακια και του κότσαρα με "μοντα" 2 τέτοια σε κοκκινο

dsc045690.jpg

και εβαλα και φως μεσα..

 

είναι λίγο ακατάστατο βέβαια.. πολλά καλώδια το τροφοδοτικό, +4 σκληροί, +παντού ανεμιστήρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ karmen και panos .

hackerw2 αγόρασα led πράσινα υψηλής φωτεινότητας και τα άλλαξα με τα κόκκινα που είχε ο μαμά ανεμιστήρας coolermaster.

κοφτάκι κόβεις , ξεγυμνώνεις ( όχι στο πονηρό) τα καλώδια και τα τυλίγεις στα ποδαράκια των led. ούτε κόλληση δεν κάνεις. μονώνεισ με μονωτική και είσαι έτοιμος.

 

να προσέξεις την συνδεσμολογία γιατί αν τα τυλίξει ανάποδα δεν θα ανάψουν τα led.

 

τa καλωδιάκια που φεύγουν απο τον ανεμιστήρα σε κάθε led είναι 2. το ένα συνδέεται με το ποδαράκι του led που είναι μακρύτερο (το +) και το άλλο με το κοντύτερο ποδαράκι (το -).

 

στην δική μου περίπτωση το χάλκινο καλωδιάκι συνδεόταν με το +. πρόσεξε το γιατί εγώ έκανα την μαμακία και τα κόλλησα με κολλητήρι τα led, ανάποδα και δεν άναβε κανένα. και στα 4 είχα κάνει το ίδιο χωρίς να γνωρίζω αν έχουν διάταξη.

 

και μετά ξήλωμα και απλό τύλιγμα και μονωτική και άναψαν.

 

ελπίζω να έγινα κατανοητός.

εσύ αγόρασες αλλον ανεμιστήρα. γιατι 200m/m δεν έβρισκα στο ελάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον δεν υπάρχουν δίσκοι στο PC! Μόνο SSD κρυμμένος από πίσω. :)

PSUSELL3.jpg

οραια δουλεια φιλε

 

Επιτέλους τελειωσα, τελικά έχει καταντήσει κούραση η αναβάθμιση hardware, σε κάνα 2 χρόνο πάλου :P

 

img0110hl.jpg

πολυ περιποιημενο το συστημα σου, τι vga εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξες το πλαστικό είναι καλό για το θόρυβο αλλά μλκια για θερμοκρασίες

 

πλέον υπάρχουν τροφοδοτικά και ανεμιστήρες και ψήκτρες που δεν κάνουν θόρυβο αλλά αυτός ο σκληρός μου θα πάει για πέταμα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...