Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αχχχ οταν δεν κοιμαται ο κοσμος το βραδυ,τι μ@λ@κιες σκεφτεται να κανει το πρωι.....

 

Εχω 2 cpu coolers 40mm απο μια ψυκτρα,τωρα celelon Α ηταν,τι ηταν δεν ξερω.Μπορει να ηταν και απο pentium 2.Τεσπα.

dsc00950a.jpg

 

dsc00949wb.jpg

 

Το κακο με το οτι ειναι cpu coolers ειναι οτι οταν το συνδεσα για πλακα το ενα στο chassis fan και το αλλο στο Power fan,εκαναν τοσο θορυβο που δεν παλευοταν με τιποτα.

Απο το hwmonitor εδειχνε οτι πηγαιναν απο 6000 μεχρι 12000 στροφες.Παλι καλα που εκανα χωρο και τα εβαλα στο fan controller.

Τωρα το τι δουλεια κανουν...ποιος ξερει.λογικα αυτο στις μνημες δεν προλαβαινει να κανει τιποτα γιατι ρουφαει ολο τον αερα απο απο πανω του.

Το αλλο στο northbridge ολο και κατι θα κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας...!Εδω εχω το δικο μου ταπεινο κουτακι..Ας αρχισουμε λοιπον:

 

34411160701670576415465.png

 

 

71911160701438570615465.png

 

 

68039160700450545915465.png

 

 

62283157645466173215465.png

 

 

37117158469106763715465.png

 

 

69494160701786579315465.png

 

 

68815160701874581515465.png

 

Ειναι λιγο παλιες,εχουν γινει καποιες μικροαλλαγες.

 

Οποιαδηποτε παρατηρηση/προταση για διορθωση/σχολιο ευπροσδεκτο!Οταν μπορεσω θα ποσταρω και τις πιο προσφατες..!Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαματο το απο πανω ''κουτακι''.

Καλα ρε κανεις δεν καθησε να σχολιασει την μοντα μου?Τοσο κοπο που εκανα???? :cry:

Ουτε καν το πως πιανοντε οι ανεμιστηρες?

Χαλασα ολοκληρα ακουστικα Absolut διαφημιστικα για να παρω το καλωδιο(το ασπρο).

Ντροπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ομορφο :) Το πισω fan ειναι πολυ μπροστα θα ελεγα... :P ποιο ειναι και ποσα cfm βγαζει?

 

Enermax Apollish Vegas UCAPV14A-BL

 

http://www.enermaxusa.com/fan.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Enermax Apollish Vegas UCAPV14A-BL

 

http://www.enermaxusa.com/fan.php

 

Mαααλιστα! ωραιο! αλλα και ακριβο -.- :P... Απο εδω τα πηρες η εξωτερικο?

 

 

Γαματο το απο πανω ''κουτακι''.

Καλα ρε κανεις δεν καθησε να σχολιασει την μοντα μου?Τοσο κοπο που εκανα???? :cry:

Ουτε καν το πως πιανοντε οι ανεμιστηρες?

Χαλασα ολοκληρα ακουστικα Absolut διαφημιστικα για να παρω το καλωδιο(το ασπρο).

Ντροπη.

Ποιο πολυ θα πηγεναι σε αυτο το thread αυτο το mod... http://www.insomnia.gr/topic/316448-ghetto-mods/

Παντως δεν ειναι κακη σαν ιδεα... αλλα δε ξερω αν ειναι τοσο καλο απο θεμα αποδοσης και θορυβου... 12k rpm δεν ειναι και λιγα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα να πανε.τελικα τα ξηλωσα σημερα με σκοπο να ξανακανω κατι παρομοιο στο μελλον με καποια αρκετα πιο ησυχα.Εκαναν πολυ θορυβο αλλα ειχαν αποτελεσμα μιας και ακριβως απο πισω τους εχω εναν 12αρι στις 1000.Ηταν πιο πολυ για να ελεγχει καπως η ροη του αερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαααλιστα! ωραιο! αλλα και ακριβο -.- :P... Απο εδω τα πηρες η εξωτερικο?

 

 

 

Ποιο πολυ θα πηγεναι σε αυτο το thread αυτο το mod... http://www.insomnia.gr/topic/316448-ghetto-mods/

Παντως δεν ειναι κακη σαν ιδεα... αλλα δε ξερω αν ειναι τοσο καλο απο θεμα αποδοσης και θορυβου... 12k rpm δεν ειναι και λιγα..

 

 

Μαλλον με προλαβαν..Το μονο κακο με το φουρφουρι αυτο ειναι οτι ειναι μονο για να βγαζει και ταυτοχρονα να φαινονται και ετσι τα led,αλλιως δεν φαινονται.Επισης εχει και ρυθμιστη στροφων και διαφορα "φωτορυθμικα"!Ειναι οντως πολυ μαματο φουρφουρι!Ειμαι λιγο τελειωμανης οποτε δεν με νοιαζει και τοσο πολυ ο θορυβος.Που να ακουσετε τα 3 φουρφουρια του ψυγειου που δουλευουν στις 2000 στροφες.Αστα!Αλλα κανουν δουλεια..Πολλα cfm.Τι να κανουμε δεν γινεται να τα εχουμε ολα.Τα πηρα απο γερμανια(www.aquatuning.de)μαζι με κατι αλλα κομματια για το στησιμο της υδροψυξης.

 

Ταπινο το ειπα απο αποψη hardware..Τι να σου κανει τωρα μια 4670 και ενας c2d..?Αλλα μετα το περας της στρατιωτικης θητειας θα γινει ριζικη αναβαθμιση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...