Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα θα το βαψω ολο μαυρο μεσα.Μπλε θα γινουν τα πλαστικα που ειναι για τα drive και οι θηκες των σκληρων.Επισης μπλε θα γινει και το πισω καπακι.Οταν θα το ετοιμασω θα ανεβασω φωτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ανεβασει εδω περα φωτος πως ειναι το κουτ(αρκετα ποστ πισω),αλλα σιγουρα θα βγαλω φωτογραφιες τα διαφορα σταδια πριν το τελικο αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα οσο και αν δεν το θες σου κατεβαινουν ιδεες!! Οσο και καλο cable management και να εκανα κατι δεν μ'αρεσε...τελικα βρηκα τι ηταν...

p3200139.th.jpg

 

Οι τρυπες στην βαση αν και ομορφες δεν μου κανανε κλικ και φαινοταν τελειως προχειροδουλεια.

Τοποθετηθηκε αλλου ο διακοπτης για τις καθοδικες και αφαιρεθηκε τελειως το λαμακι της θυρας pci που στηριζοταν το διακοπτακι.

Κοπηκε πλεξι το οποιο γυαλιστηκαν οι ακρες του και βαφτηκε με μαυρο σπρει.Αυτο εγινε για να καλυφτουν οι μεγαλες τρυπες.Το αποτελεσμα καπως ετσι!

p4010121.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φούρνο αυτοκινήτων :P

 

Ραφαηλ πραγματικα το κουτι σου εγινε πολυ ωραιο και το χρωμα εδεσε μια χαρα !

 

Το 24 pino atx μονος σου το εφτιαξες ή το αγορασες ετοιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ραφαηλ πραγματικα το κουτι σου εγινε πολυ ωραιο και το χρωμα εδεσε μια χαρα !

 

Το 24 pino atx μονος σου το εφτιαξες ή το αγορασες ετοιμο?

 

Όντως πολύ ωραίο το sleeved 24pin. Θέλω και εγώ να πάρω μιας και θα ξαναστήσω το κουτί απο την αρχή, καθώς επίσης και 4 x 6pin sleeved καλώδια για vga.

Cold αν σε ενδιαφέρει υπάρχουν έτοιμα εδώ:

 

24pin, 6pin και για όσους έχουν π.χ ΗD6970 6+2pin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 24pin το αγόρασα έτοιμο γιατί ξεκίνησα να το κάνω μόνος μου και δεν παλευόταν. Και αυτό όμως ανά ένα θα τα αλλάξω και θα τα κάνω κόκκινα και κάποια θα τα αφήσω ίδια.

 

Γενικά το να αγοράσεις έτοιμα σου βγαίνει λιγο ποιο ακριβά άλλα γλυτώνεις την ταλαίπωρα για το 24pin περισσότερο τα άλλα είναι εύκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το δικο μου κουτι παιδια με πλαινη κατασκευη γιατι δεν εμπαινε το παλαιονο καπακι επηδει ακουμπαγε η ψυχτρα...

 

Δείχνει ωραίο αυτο το πλαινό δίαφανο καπάκι με τις βίδες,μια χαρά.Νομίζω πώς πρέπει να βελτιώσεις λίγο το cable management μέσα. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...