Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραία δουλειά ρε rafail στην αρχή ψάρωσα και νόμιζα οτι ηταν το obsidan800D αν είχε και το χώρισμα στο τροφοδτικό ίδιο θα ήταν :-D Περιμένουμε να το δούμε και με το hardware επάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός θέματος... Σοβαρά τώρα? Έχουν μπει οι πλέον άκυρες modιες εδώ μέσα, το κάπως "ελαφρύ" μας πείραξε?

 

Φιλικά, πάντα.

Φιλος μην λες τετοια γιατι υπαρχουν pc εδω μεσα που ειναι αρκετα καλα ,και εχουν παρει πολυ καλες θεσεις σε εκθεσεις .

και αρκετες μοντες που χρειαζοντε σε αρκετα ατομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ πώς πήγαν και έκαναν άσπρο το εσωτερικό σε αυτό το κουτί :ph34r:

 

Για να βγάλουν μετά το HAF X με μικροαλλαγές και εσωτερικό σε μαύρο και να το κοστολογήσουν 50€ παραπάνω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκε και το hardware μέσα στο κουτί σχετικά πρόχειρα επειδή θα γίνουν αρκετές μετατροπές όπως Sleeving τα καλώδια usb,audio,case panel κτλ.Για ακόμη μια φορά βάψιμο κάποια πραγματάκια σε κόκκινο χρώμα

Δείτε και μερικές ακόμη φωτογραφίες

 

39060792.jpg

81877988.jpg

33897881.jpg

62563683.jpg

 

 

Ωραία δουλειά ρε rafail στην αρχή ψάρωσα και νόμιζα οτι ηταν το obsidan800D αν είχε και το χώρισμα στο τροφοδτικό ίδιο θα ήταν :-D Περιμένουμε να το δούμε και με το hardware επάνω

 

Αυτό με το χώρισμα που λες το έχω σκεφτεί αρκετές φόρες να το κάνω .Θα ψάξω να βρω υλικά μπας και καταφέρω να το κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ ωραία δείχνει με το Hardware μεσα και το μαύρο χρώμα :wub: Αν καταφέρεις και βάλεις και χώρισμα στο τροφοδοτικό (ουσιαστικά θα έχει ξεχωριστός δωμάριο για το τροφοδοτικό μόνο του) θα μπορείς οτι καλώδια περισεύουν να τα χώσεις εκει μέσα και επιπλεόν η θερμότητα του τροφοδοτικού θα μένει στο κάτω μέρος και δεν θα διαχέεται τοσο πολύ στο υπόλοιπο σύστημα.

 

Περιμένουμε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ραφαηλ θεος.Μπορεις να αναφερεις με λιγα λογια την διαδικασια ΠΧ τριψιμο,μετα σπρεϋ κτλ γιατι θελω και εγω να το βαψω αυτον τον καιρο.Εγω σκεφτομαι να κανω το πισω καπακι(που φαινεται απο τις τρυπες που ειναι για cable management),τις θηκες των σκληρων και των drives μπλε,γιατι εχω μπλε μητρικη,μπλε ανεμιστηρα μπροστα(αντι για κοκκινο) και μπλε λαμπες.Οποτε λεω οτι θα "δεσει" καλα με ολο το υπολοιπο εσωτερικο μαυρο.Τι λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αρχική διαδικασία είναι

 

1)Βγάζουμε όλο το hardware από το κουτί

2)Βγάζουμε όλα τα πλαστικά που υπάρχουν το front panel τα 5,25'' κτλ

3)Καλύπτουμε με χαρτοταινία τα μέρη που δεν θέλουμε να βαφτούν με προσοχή ώστε να μην καλύψουμε και μέρη που θέλουμε να βάψουμε

4)Τρίβουμε πάρα πολύ λίγο* τα σημεία που θέλουμε να βάψουμε

 

Τα επόμενα στάδια δεν μπορώ να στα πω πως τα κανείς με το σπρέι γιατί εγώ το έβαψα με βαφή σαν ηλεκτροστατική και μετά μπήκε στον φούρνο :P

 

*Το πολύ λίγο πηγαίνει ανάλογα με την μπογιά που θα το βάψεις η δίκια μου δεν ήθελε σχεδόν καθόλου ακόμη και με ένα χέρι μπογιά είχε γίνει τέλειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα hardware και πλαστικα λογικο να τα βγαζεις.Παντως ελπιζω με το σπρεϋ να εχω αναλογο αποτελεσμα.Για να ψηθει το χρωμα τι τροπους προτεινεται;Ενας που εχω σκεφτει ειναι να περιμενω να καλοκαιριασει για τα καλα και να το αφησω στον ηλιο να ψηθει.Αλλος που εχω σκεφτει ειναι με πιστολακι μαλλιων στο ζεστο.Για την ιδεα με το μπλε τι λετε;

 

Βρηκα μια με κοκκινο(ακριβως ιδια ειναι με το μπλε αλλα δεν την βρισκω).Ακουω γνωμες.Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω κι εγώ, τι μαγειρεύουν εκεί στο σπίτι του.. :Ρ

 

Και να θέλω να το βάλω μέσα στην κουζίνα δεν μπορώ τέτοιο θηρίο που είναι :P .

 

Καλα hardware και πλαστικα λογικο να τα βγαζεις.Παντως ελπιζω με το σπρεϋ να εχω αναλογο αποτελεσμα.Για να ψηθει το χρωμα τι τροπους προτεινεται;Ενας που εχω σκεφτει ειναι να περιμενω να καλοκαιριασει για τα καλα και να το αφησω στον ηλιο να ψηθει.Αλλος που εχω σκεφτει ειναι με πιστολακι μαλλιων στο ζεστο.Για την ιδεα με το μπλε τι λετε;

 

Βρηκα μια με κοκκινο(ακριβως ιδια ειναι με το μπλε αλλα δεν την βρισκω).Ακουω γνωμες.Link

 

Έχω δει αρκετά καλά αποτελέσματα με σπρέι απλώς χρειάζεται αρκετά παραπάνω χεριά συν αστάρωμα κτλ.Να ψηθεί το σπρέι νομίζω δεν χρειάζεται γιατί στεγνώνει και κάθετε καλά .

Για το μπλε είναι πάρα πολύ κάλος συνδυασμός με τα πράγματα που έχεις για μένα κάντο.

 

Το αποτέλεσμα που θέλω να πετυχω συν κάποια άλλα είναι αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...