Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thanks John το θέμα φαίνεται να έχει λυθεί ώς ένα βαθμό. Μέχρι τουλάχιστον να αγοράσω καλύτερα fans κάποια στιγμή. :)

 

Τρέξε και ενα Linpack 10λεπτο μέσω occt τώρα σε max(90% free mem)με 64bit settings.

Να μου πεις εντυπώσεις γιατί νιώθω βλάκας που είμαι ο μόνος που στρεσάρει με αυτό. :cry:

 

Μη τρομάξεις.

5 βαθμούς πάνω απο ibt παίρνω με το OCCT...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέξε και ενα Linpack 10λεπτο μέσω occt τώρα σε max(90% free mem)με 64bit settings.

Να μου πεις εντυπώσεις γιατί νιώθω βλάκας που είμαι ο μόνος που στρεσάρει με αυτό. :cry:

 

Μη τρομάξεις.

5 βαθμούς πάνω απο ibt παίρνω με το OCCT...

 

5 βαθμοί πολλοί μου φαίνονται Γιάννη. Μάλιστα επειδή και τα δύο stress programms τα χρησιμοποιώ, το OCCT σε 90% free mem είναι κατά 2-3 βαθμούς πιο "δροσερό" απο το ibt σε maximum stress level 90% mem. Τσεκαρισμένο. Οπότε θαρρώ ότι το standard θα είναι στα ίδια με το OCCT. (Btw θα τρέξω μία και επανέρχομαι). :)

 

Kι όμως Γιάννη ακόμα χαμηλότερες με το occt στα 10 λεπτά. 6 - 9 βαθμούς κάτω αντίστοιχα. Ήμουνα βέβαιος ότι το ibt είναι πιο βαρύ αλλά τόσο πολύ δεν θυμόμουν... :confused:

post-175857-0-50015600-1299199857_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 βαθμοί πολλοί μου φαίνονται Γιάννη. Μάλιστα επειδή και τα δύο stress programms τα χρησιμοποιώ, το OCCT σε 90% free mem είναι κατά 2-3 βαθμούς πιο "δροσερό" απο το ibt σε maximum stress level 90% mem. Τσεκαρισμένο. Οπότε θαρρώ ότι το standard θα είναι στα ίδια με το OCCT. (Btw θα τρέξω μία και επανέρχομαι). :)

 

Kι όμως Γιάννη ακόμα χαμηλότερες με το occt στα 10 λεπτά. 6 - 9 βαθμούς κάτω αντίστοιχα. Ήμουνα βέβαιος ότι το ibt είναι πιο βαρύ αλλά τόσο πολύ δεν θυμόμουν... :confused:

 

Ότι να ναι εμένα μου βγάζει σε i3 και i7 καλύτερες temps με το ibt.

Ίσως παίζει ρόλο το hyper threading που σε μένα είναι checked και στις 2 cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κατάφερα να βρώ βάση για το ρημάδι το fan controller τα έλυσα όλα μα όλα καί έφτιαξα όλο το pc απο την αρχή.

Πιστεύω ότι έκανα καλή δουλειά με τα καλώδια:

afbc35122257383.jpg 3b437e122257419.jpg ae60f2122257448.jpg cc2461122257466.jpg 23ac20122257492.jpg 881df6122257577.jpg 1f16c9122257633.jpg 6339e6122257676.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το psu γιατι ειναι αναποδα?

Πολλα φουρφουρια βρε παιδια μου...

 

Χαχαχαχα περίμενα να το ρωτήσει κάποιος...

Δεν είναι ανάποδα φίλε μου προς τα πάνω είναι το fan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα περίμενα να το ρωτήσει κάποιος...

Δεν είναι ανάποδα φίλε μου προς τα πάνω είναι το fan

 

Ο ανεμιστηρας ομως πρεπει να κοιταζει προς τα κατω απο οπου εχει ανοιγμα και το κουτι ή κανω λαθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάνω και κάτω το βάζουν δέν παίζει ρόλο απλά εμένα χωρίζει σε τρία μέρη αν θές το κουτί οπότε η θερμοκρασία δέν πάει μέσα,κοίτα:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=P73l3Wc4sQU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρε ναι το ειδα αυτο απλα ετσι για τη λεπτομερια

ουτος η αλλος κατω κατω εχει πιο κρυο αερα

δε νομιζω να κανει τι διαφορα αλλα λεμε τωρα

 

Btw πολυ προσεχμενο για Τt :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως το έχεις το τροφοδοτικό χαλαει και το ροη του αέρα γιατί έρχεται από κάτω ο κρύος αέρας ψύχει σκληρό δίσκο, μητρική, κάρτα γραφικών και το τροφοδοτικό ρουφά τον ζεστό αέρα και τον βγάζει έξω ενώ πρέπει να φεύγει προς τα πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς θα φεύγει πρός τα πάνω ρε συ ο ζεστός αέρας? έξω πρέπει να βγαίνει ο αέρας...

Ο ανεμιστήρας ρουφάει δέν βγάζει αέρα, απο το πίσω μέρος βγαίνει ο αέρας:

 

powersupplycooling-01.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Doc1335 βάλε το psu ανάποδα μόνο και μόνο για να τραβάει κρύο αέρα απο έξω (κάτω απο το πάτωμα του case). Πιστεύω ότι το case σου έχει γρύλιες απο κάτω, θα του κάνει καλό. :P

Εννοείται ότι στα psu τραβάει αέρα ο ανεμιστήρας τους απο έξω για να ψύχει το εσωτερικό και εν συνεχεία αυτός εξέρχεται απο τις γρύλιες / τρύπες στο πίσω μέρος που είναι ο διακόπτης on/off. Ότι συμβαίνει και στα reference συστήματα ψύξης στις κάρτες γραφικών δηλαδή.

Απλά όπως το έχεις τώρα, το psu τραβάει αέρα απο το εσωτερικό του κουτιού, ο οποίος είναι κάποιους βαθμούς θερμότερος απο τον αέρα εξωτερικά του κουτιού μέσα στο δωμάτιο. Άρα αν το αντιστρέψεις θα ψύχεται καλύτερα > θα αντέξει περισσότερο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...