Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, έχω συνεχώς στύση.

 

Τώρα εξηγούνται όλα . . .

(μικρό με είχε χτυπήσει το ρεύμα)

 

Καλή φάση!!! Άμα μετρήσετε την τάση στα άκρα και είναι κοντά στο 1,5V μπορείτε να αντικαταστήσετε τη μια μπαταρία στο τηλεκοντρόλ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση!!! Άμα μετρήσετε την τάση στα άκρα και είναι κοντά στο 1,5V μπορείτε να αντικαταστήσετε τη μια μπαταρία στο τηλεκοντρόλ!!!

 

 

Για μπαταρία αυτοκινήτου με κόβω . . . . :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Μόλις τελείωσα το πρώτο μου mod στο advent netbook μου (msi wind clone), και θέλω να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σας.

 

τελειο!!!:-):-)

 

 

 

Ερώτηση:αυτό είναι το καπάκι του laptop η εσύ έβαλες δικό σου από πάνω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελειο!!!:-):-)

Ευχαριστώ! Είναι το πρώτο από δεκάδες projects που δεν το παράτησα στη μέση :-D

 

 

Ερώτηση:αυτό είναι το καπάκι του laptop η εσύ έβαλες δικό σου από πάνω?

 

Είναι το καπάκι του laptop.Το αφαίρεσα, σχεδίασα τη φατσουλα, έκοψα με την κλασική σέγα που είχαμε στο σχολείο και το πέρασα με γυαλόχαρτο.

Η επένδυση είναι di-noc της 3Μ, που γίνεται αρκετά εύκαμπτο όταν θερμανθεί ώστε να εξασφαλισθεί η καλή εφαρμογή σε δύσκολα σημεία (όπως οι καμπύλες στα άκρα του καπακιού και το στόμα).

Το φως από την LCD διαχέεται μέσω ενός τετράγωνου κομματιού πλεξιγκλας αμμοβολή (να΄ναι καλά το παλικάρι στη Δοιράνης μετά το saturn ) που κολλήθηκε με κοινή κυανοακρυλική κόλλα με το καπάκι.

Τα καλώδια της κεραίας του wifi module και της webcam είναι σκέτος μπελάς για να τα ξαναβάλεις στη θέση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Μόλις τελείωσα το πρώτο μου mod στο advent netbook μου (msi wind clone), και θέλω να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σας.

πολυ ομορφη δουλιτσα φιλε μου

μπραβο!

εγω θα σου προτεινα να εβαζες κι ενα διακριτικο αναγλυφο logo σε καποια απο τις γωνιες του καπακιου για να δεσει το συνολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος ο silentbob...2ο ποστ κ είναι μοντα!!ωραία δουλειά!

Κοπρίτης,να ρωτήσω κάτι?που βρίσκουμε υλικά για μόντες?αναφέρομαι στα ποτενσιόμετρα που χρησιμοποιείς (γιατί τα κοινά με μεγάλους ανεμιστήρες καίγονται) κ αοτό που λένε σε site του εξωτερικού modders mesh ("σίτες")!

P.S :φτιάξε το λινκ στην υπογραφή σου...δεν μπορούμε να χαζέψουμε ξανά κ ξανά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον αυτό το di-noc...

Όταν καλύπτει γωνίες δεν τσακίζει ώστε να χρειαστεί να κοπεί τριγωνάκι;

 

Όχι, εφόσον το έχεις θερμάνει.

Είναι όντως πολύ ενδιαφέρον υλικό. Ένα άλλο καλό που έχει, είναι ότι έχει υποτίθεται μικροσκοπικούς πόρους που επιτρέπουν να το κολλάς χωρίς να μαζεύεται ο αέρας σε φυσαλίδες.

 

Πάντως είναι αρκετά ακριβό υλικό, οπότε είναι καλύτερο για μικρές επιφάνειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή φάση περιμένω και εγώ ένα κομμάτι εδώ και μια βδομάδα :@ από την ssl για να κάνω την ίδια φάση αλλά όλο το καπάκι κάλυμμα χωρίς πατέντες

γιατί μου έχει σπάσει από ένα τρακάρισμα που είχα και φαίνεται άσχημο ελπίζω το αυτοκόλλητο να μην είναι μούφα

30€ για ένα κομμάτι 40cm x 40 cm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως το υλικό αυτό είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον.Στο site της εταιρίας δείχνει σε βιντεάκια στο youtube πως μπορείς να τα κάνεις εφαρμογή σε διάφορα μέρη του αυτοκινήτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος ο silentbob...2ο ποστ κ είναι μοντα!!ωραία δουλειά!

Κοπρίτης,να ρωτήσω κάτι?που βρίσκουμε υλικά για μόντες?αναφέρομαι στα ποτενσιόμετρα που χρησιμοποιείς (γιατί τα κοινά με μεγάλους ανεμιστήρες καίγονται) κ αοτό που λένε σε site του εξωτερικού modders mesh ("σίτες")!

P.S :φτιάξε το λινκ στην υπογραφή σου...δεν μπορούμε να χαζέψουμε ξανά κ ξανά :D

 

τετοιο ποτενσιομετρα θα βρεις σε καταστηματα τυπου Φανος, Ακτινιο, Κατουμας κτλ

το modders mesh δεν ειναι τπτ ιδιαιτερο,

κοινα υλικα ειναι που απλα καποιες εταιρειες τα εχουν κυκλοφορησει με την δικη τους συσκευασια

Μια βολτα απο Leroy Merlin, αλλα και απο μαγαζια του Πειραια θα σε βοηθησει αρκετα

Παιζουν κλασσικες σιτες, διατρητες λαμαρινες με διαφορα ποσοστα κενου/επιφανειας

σιτες αυτοκινητου και πολλα αλλα.

 

P.S. το link δειχνει να δουλευει μια χαρα, απλα ειναι στο ονομα και οχι στην εικονα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...