Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστευω πως μαλλον θα εχεις προβλημα ψυξης με αυτο!

Πολυ στριμωγμενο φαινεται μεσα σε ολοκληρο το δωματιο :P

Μαλλον θα πρεπει να εχεις ανοιχτα τα παραθυρα για να κανει ρευμα. χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο θερμοκρασίες είμαι πολύ cool,

αυτό με τα καλώδια που λές το σκέφτομαι ακόμα αλλά βαριέμαι τώρα να ανοίγω τρύπες στο ντουλάπι, και έτσι καλά είναι, θα βρω κανέναν σπιράλ σωλήνα και τα περάσω τα καλώδια απο εκεί να μην φαίνονται καθόλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο θερμοκρασίες είμαι πολύ cool,

αυτό με τα καλώδια που λές το σκέφτομαι ακόμα αλλά βαριέμαι τώρα να ανοίγω τρύπες στο ντουλάπι, και έτσι καλά είναι, θα βρω κανέναν σπιράλ σωλήνα και τα περάσω τα καλώδια απο εκεί να μην φαίνονται καθόλου

Επειδη ειναι εξω ολο το pc δεν εχεις μια συνεχομενη βαβουρα...? σαν γιγαντιο κουνουπι που στα πριζει μονιμα εννοοω.. εγω μονο αυτο βλεπω ως αρνητικο κατα τα αλλα ωραιο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειναι εξω ολο το pc δεν εχεις μια συνεχομενη βαβουρα...? σαν γιγαντιο κουνουπι που στα πριζει μονιμα εννοοω.. εγω μονο αυτο βλεπω ως αρνητικο κατα τα αλλα ωραιο ειναι.

 

δεν βγάζει σχεδόν καθόλου θόρυβο, ίσα ίσα που ακούγετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Project Siemens [Υπό Κατασκευή ](:P το ονόμασα έτσι επειδή το κουτί έγραφε fuj.siemens :P χαχα)

 

case1.png

case2.png

airflow.png

 

1. 6mm Case Fan

2. 8mm Case Fan

3. Σίτα στο πάνελ του υπολογιστη για καρτες δικτυου ,tv radio Κλπ κλπ που δεν τις θέλω.

4. Σχήμα Οβάλ ( 12ari Fan Guard)

5. Σχήμα κύκλος ( τρύπα για να περνάει ο αέρας )

6. Σχήμα ορθογώνιο ( 12mm Ανεμιστήρας )

7. τρύπες για τις βίδες.

 

photo log.

37700154159965973612272.jpg

37700154159961973512272.jpg

θα γίνουν προσθέσεις φωτογραφιών από αύριο γιατί ψιλό μαστούρα η δουλειά με την μπογιά :PP χαχα

Στο παράθυρο επειδή βαριέμαι να παραγγέλνω αυτοκόλλητα κλπ κλπ έκανα ένα custom σχεδιο. πινέλο λεπτό βουτηγμένο σε πράσινη μπογιά και το άφησα να πέφτει και να κάνει splash. βγήκε αρκετά ωραίο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ομορφο, εξυπνο και πρωτοτυπο.

Δεν με χαλαει ουτε η θεα των καλωδιων, ειναι τακτοποιημενα.

Το mobo στο χρωμα του ξυλου απο πισω πως το πετυχες; :D

 

μου έφαγε ώρες μέχρι να τα βάλω σε θέση, το χρώμα έτσι κατά τύχη έτυχε, και εγώ τώρα το πρόσεξα που το είπες :P

βαρέθηκα κάθε φορά σε κουτιά και τέτοια, είπα να κάνω και μία αλλαγή.

το δύσκολο ήταν μέχρι να βρω λύση στη mobo στο πως να την βιδώσω, έπρεπε να έχει απόσταση απο το ξύλο. αλλά και αυτό το βρήκα. έκοψα το πλαστικό του στυλου σε 6 ίσα κομμάτια και πέρασα την βίδα ανάμεσα από εκεί ;););)

 

---------- Προσθήκη στις 15:10 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:09 ----------

 

Κρέμασε και το τροφοδοτικό για καλό και για κακό μην πέσει κάνα ποτήρι νερό πάνω στο γραφείο..:P

 

δεν μπορώ να το κάνω αυτό δυστυχώς γιατί τα καλώδια δεν με βολεύουν καθόλου, και έτσι μια χαρά είναι. το προσέχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice. Το πακέτο απο τσιγάρα ειναι προσφορά της Βουλής ? :P

 

αφορολόγητα απο τα σύνορα, τα αγαπημένα μου είναι και δύστυχος δεν υπάρχει στην Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου έφαγε ώρες μέχρι να τα βάλω σε θέση, το χρώμα έτσι κατά τύχη έτυχε, και εγώ τώρα το πρόσεξα που το είπες :P

βαρέθηκα κάθε φορά σε κουτιά και τέτοια, είπα να κάνω και μία αλλαγή.

το δύσκολο ήταν μέχρι να βρω λύση στη mobo στο πως να την βιδώσω, έπρεπε να έχει απόσταση απο το ξύλο. αλλά και αυτό το βρήκα. έκοψα το πλαστικό του στυλου σε 6 ίσα κομμάτια και πέρασα την βίδα ανάμεσα από εκεί ;););)

 

---------- Προσθήκη στις 15:10 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:09 ----------

 

 

δεν μπορώ να το κάνω αυτό δυστυχώς γιατί τα καλώδια δεν με βολεύουν καθόλου, και έτσι μια χαρά είναι. το προσέχω

γιατι και να ακουμπουσε στο ξυλο τι εγινε? δεν θα εκανε βραχυκυκλωμα ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι και να ακουμπουσε στο ξυλο τι εγινε? δεν θα εκανε βραχυκυκλωμα ετσι δεν ειναι?

 

απο πίσω η μητρική έχει κάτι συρματακια που προεξέχουν, θα στράβωνε ι μητρική άμα το βίδωνα κατευθείαν στο ξύλο, μπορεί να να προκαλούσα ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο πίσω η μητρική έχει κάτι συρματακια που προεξέχουν, θα στράβωνε ι μητρική άμα το βίδωνα κατευθείαν στο ξύλο, μπορεί να να προκαλούσα ζημιά.

α οκ.. γηηηηηηηηηηηηηηηη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...