Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οτι πληρωνεις παιρνεις παντως....

 

Δε θα το 'λεγα..

 

Θεωρώ πως ο sterizos το αντιμετωπίζει καθαρά σα χόμπυ, απ' τη στιγμή που έχει την ( οικονομική; ) δυνατότητα.

Και πως αν έδινε 500€ αντί για 1300€, οι διαφορές θα ήταν αμελητέες ή τουλάχιστον σίγουρα δυσανάλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν γινεται αυτο.Απο που θα κοβα?Απο τα waterblock ?Τις αντλιες?Μια αντλια για τοσο μεγαλο Loop δεν φτανει.Απο τα ψυγεια ?Απο που.Γενικα συμφωνω με το οτι δινεις εκεινο παιρνεις.Ναι,χομπι ειναι αποκλειστικα.

500 πως θα δινα?Το καθε Wb κανει 100ε μονο.3 καρτες εχω.

 

Διαφορες αμελητεες??Παρε εναν εξαπυρηνο Q3QP (Πολυ ζεστος αυτος παναθεμα τον),καταφερε να τρεχει στα 4.6ghz και δες τι θερμοκρασιες θα χει με αεροψυξη ,τι με average υδροψυξη και τι με μια πολυ καλη .Οι πραξεις και τα αποτελεσματα μετρανε.Οι τιμες θα χουν σημαντικη αποκλιση μεταξυ τους.

Επεξ/σία από sterizos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω και δεν παραπονιεμαι αλλα στην πραγματικοτητα ολη την δουλεια την κανει το waterblock... Οι αλλοι με τα ετοιμα αφηνουν το μαμισιο.. εγω το ηξερα και το αλλαξα.Το συγκεκριμενο εχει παχος μολις 3mm (περιπου) απο την επιφανεια του cpu και τα φινακια μεσα εχουν την μικροτερη δυνατη 1mm.enzotechluna2.jpg

 

πραγματι εγώ με σχεδόν το ίδιο w/c αλλά κρατόντας το cpu block (και με 2 μονά ψυγεία) τον ι7920@4,2 σε full load φτάνει και 80 βαθμούς !!!!!! περιέργο... τοση διαφορά !!!!

(οκ δεν ειναι οι ίδιοι επεξεργαστες αλλα ΤΟΣΟ μεγάλη!!¨:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω και δεν παραπονιεμαι αλλα στην πραγματικοτητα ολη την δουλεια την κανει το waterblock... Οι αλλοι με τα ετοιμα αφηνουν το μαμισιο.. εγω το ηξερα και το αλλαξα.Το συγκεκριμενο εχει παχος μολις 3mm (περιπου) απο την επιφανεια του cpu και τα φινακια μεσα εχουν την μικροτερη δυνατη 1mm.enzotechluna2.jpg

 

πραγματι εγώ με σχεδόν το ίδιο w/c αλλά κρατόντας το cpu block (και με 2 μονά ψυγεία) τον ι7920@4,2 σε full load φτάνει και 80 βαθμούς !!!!!! περιέργο... τοση διαφορά !!!!

(οκ δεν ειναι οι ίδιοι επεξεργαστες αλλα ΤΟΣΟ μεγάλη!!¨:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Intel burn test με λίγο ψάξιμο που έκανα καίει τόσο πολύ το CPU, που δεν μπορείς να το ψύξεις σωστά ότι και να κάνεις.

 

Σε Full Load, όπως Prime, δεν έχεις τέτοιες θερμοκρασίες.

 

Επίσης άλλο θέμα θερμοκρασιών και άλλο Stability.

 

Βέβαια...

μπορεί να είσαι Unstable με μικρές θερμοκρασίες, μπορεί να είσαι Stable και με μεγάλες θερμοκρασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Intel burn test με λίγο ψάξιμο που έκανα καίει τόσο πολύ το CPU, που δεν μπορείς να το ψύξεις σωστά ότι και να κάνεις.

 

Σε Full Load, όπως Prime, δεν έχεις τέτοιες θερμοκρασίες.

 

Επίσης άλλο θέμα θερμοκρασιών και άλλο Stability.

 

Βέβαια...

μπορεί να είσαι Unstable με μικρές θερμοκρασίες, μπορεί να είσαι Stable και με μεγάλες θερμοκρασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...