Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτη την στιγμη σε default ταχυτητα εχω θερμοκρασια 24.. Σημερα επειδη βαριομουνα ειπα να κανω oc και τον πηγα στα 3,2 και ανεβηκε στους 31 για αυτο σκεφτηκα το ψυγειο που ειχα δει. Οσο για το που θα το βαλω.. αν προσεξεις δεν εχω πουθενα κλουβι για σκληρους.. ειχε μπροστα απο τον μπροστινο ανεμηστηρα αλλα το εβγαλα διοτι μονο ενα δισκο εχω και εβαλα τα δυο ξεχωριστα κουτια που εχει.. Αν τελικα αποφασισω να το βαλω θα το βαλω εκει που ειναι τωρα τα δυο κουτια και θα επαναφερω το κλουβι.. απλα τωρα φαινεται πιο αδειο και συνεπως πιο καθαρο... ΑΛΛΑ δεν μου ειπατε απο cable management πως το κοβετε? Κανενα καλωδιο δεν φαινεται.. μονο το pci-e και αυτο επειδη δεν εφτανε οχι τιποτα αλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτη την στιγμη σε default ταχυτητα εχω θερμοκρασια 24.. Σημερα επειδη βαριομουνα ειπα να κανω oc και τον πηγα στα 3,2 και ανεβηκε στους 31 για αυτο σκεφτηκα το ψυγειο που ειχα δει.

Σε Full Load τι θερμοκρασίες έχεις στα 3,2GHZ και με τι θερμοκρασία δωματίου?

 

ΑΛΛΑ δεν μου ειπατε απο cable management πως το κοβετε? Κανενα καλωδιο δεν φαινεται.. μονο το pci-e και αυτο επειδη δεν εφτανε οχι τιποτα αλλο..

Μια χαρά είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Σε Full Load τι θερμοκρασίες έχεις στα 3,2GHZ και με τι θερμοκρασία δωματίου?

Σε idle 30 με τον ανεμιστηρα στο τερμα και 32 στο ελαχιστο.. και 37-38 με τον ανεμ. παλι στο τερμα και 40 αντιστοιχα στο full. Ολα αυτα με θερμοκρασια δωματιου, ε ποσο εκανε σημερα στην αθηνα... ξερω εγω 23-25 εκει

Επεξ/σία από nem52
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την στιγμη σε default ταχυτητα εχω θερμοκρασια 24.. Σημερα επειδη βαριομουνα ειπα να κανω oc και τον πηγα στα 3,2 και ανεβηκε στους 31 για αυτο σκεφτηκα το ψυγειο που ειχα δει.

 

Χμμ.. κάτι υπάρχει εδώ που δεν το αντιλαμβάνομαι, αλλά πού θα μου πάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την στιγμη σε default ταχυτητα εχω θερμοκρασια 24.. Σημερα επειδη βαριομουνα ειπα να κανω oc και τον πηγα στα 3,2 και ανεβηκε στους 31 για αυτο σκεφτηκα το ψυγειο που ειχα δει.

 

Χμμ.. κάτι υπάρχει εδώ που δεν το αντιλαμβάνομαι, αλλά πού θα μου πάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτεσαι να προβείς σε αγορά ψυγείου επειδή είδες ~40°C @ full load;

Εε ενταξει δεν καιγομαι κιολας αλλα επειδη ειμαι και λιγο everything perfect freak μολις ειδα το 40 σκαλωσα. Υποψιν οτι θελω να τον παω στα 3,8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτεσαι να προβείς σε αγορά ψυγείου επειδή είδες ~40°C @ full load;

Εε ενταξει δεν καιγομαι κιολας αλλα επειδη ειμαι και λιγο everything perfect freak μολις ειδα το 40 σκαλωσα. Υποψιν οτι θελω να τον παω στα 3,8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξερες ποσοι με τετοια "ετοιμα" υδροψυκτα συστηματακια θα ηθελαν να ειχα τις θερμοκρασιες σου ;)

Το ξερω και δεν παραπονιεμαι αλλα στην πραγματικοτητα ολη την δουλεια την κανει το waterblock... Οι αλλοι με τα ετοιμα αφηνουν το μαμισιο.. εγω το ηξερα και το αλλαξα.Το συγκεκριμενο εχει παχος μολις 3mm (περιπου) απο την επιφανεια του cpu και τα φινακια μεσα εχουν την μικροτερη δυνατη 1mm.enzotechluna2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξερες ποσοι με τετοια "ετοιμα" υδροψυκτα συστηματακια θα ηθελαν να ειχα τις θερμοκρασιες σου ;)

Το ξερω και δεν παραπονιεμαι αλλα στην πραγματικοτητα ολη την δουλεια την κανει το waterblock... Οι αλλοι με τα ετοιμα αφηνουν το μαμισιο.. εγω το ηξερα και το αλλαξα.Το συγκεκριμενο εχει παχος μολις 3mm (περιπου) απο την επιφανεια του cpu και τα φινακια μεσα εχουν την μικροτερη δυνατη 1mm.enzotechluna2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...