Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φετος ενοεις στο 2009 να φανταστω?

 

ναι

Το μήνυμα που έχετε εισάγει είναι μικρό. Παρακαλούμε μεγαλώστε το μήνυμα σας ώστε να περιέχει τουλάχιστον 10 χαρακτήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.εφτιαξα σημερα το συστηματακι που βλεπετε στις εικονες.το κουτι ειναι ανοξειδωτο και απο πανω εχει ενα καπακι.στο πλαι οπως βλεπετε δεν ειναι κλειστο οποτε (πιστευα) πως δεν θα ειχα προβλημα με θερμοκρασιες.ομως οταν ετρεξα το εβερεστ μου εδειξε θερμοκρασια cpu στους 78-80 βαθμους και το συστημα εκανε shut-down.ανοιξα το καπακι και τον ανοιξα ξανα (τον υπολογιστη) και ειδα πως μετα απο λιγο το ανεμιστηρακι του επεξεργαστη σταματαγε να δουλευει εντελως.εκεινη την στιγμη το εβερεστ εδειχνε 62-64 βαθμους.τι παιζει???

το συστημα αποτελειται απο

mobo asus p5s800-vm/s - socket 775 με αλουμινενια ψυκτρα και spire ανεμιστηρα

cpu intel celeron d / 3,00ghz

hd seagate baracuda 80 giga (all i need)

psu 450w (δεν μπορω να δω την μαρκα)

 

απο το bios οι ρυθμισεις ειναι μαμα οποτε δεν νομιζω να φταιει κατι απο κει.

Γιατι σταματαει ο ανεμιστηρας???????????????γιατι εχω τετοιες θερμοκρασιες οταν ο υπολογιστης δεν κανει απολυτος τπτ?????????

 

οι εικονες εδω : http://img707.imageshack.us/gal.php?g=img2615l.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμετρικα στην μητρικη και στο κεντρο της μητρικης εχω βαλει χοντρες ταινιες βελκρο (σκριτς-σκρατς) για να μπορω να την ξηλωνω οποτε χρειαζετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Γιατί πιστεύεις ότι με ανοιχτό κουτί θα έχεις απαραίτητα χαμηλότερες θερμοκρασίες; Χωρίς την υπόνοια ροής αέρα δηλαδή..

2. Θερμοαγώγιμη έβαλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπα οτι θα εχω καλυτερες θερμοκρασιες με το καπακι ανοικτο...απλα το ανοιξα για να βλεπω μεσα τι παιζει και αν δουλευουν ολα.και ναι, θερμοαγωγιμη παστα εβαλα.

επειδη τα εργαλεια τα εχω στο μαγαζι(τρυπανια,τροχους και λοιπα καταστροφικα) την δευτερα θα παρω το κουτι μαζι και θα ανοιξω τρυπες στο ανοξειδωτο και θα βαλω αποστατες.και στανταρ θα εχω προβλημα μετα με το τροφοδοτικο (δεν χωραει μαζι με την μητρικη,βρισκουν μεταξυ τους και για αυτο το τροφοδοτικο το εβαλα πανω σε 2 φαρδια λαμακια σε σχημα Π τα οποια κολλησα με θερμοκολλα στο κουτι.αν σηκωσω την μητρικη θα πρεπει να σηκωσω και το τροφοδοτικο αλλα δεν εχω αλλο χωρο προς τα πανω.)φτιαχνεις το ΄να χαλαει τ΄αλλο!!!!κωλοκατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!!θα το εβγαζα αλλα κολλαω με τις γειωσεις.δεν ξερω που να γειωσω το τροφοδοτικο.any help?

 

λογικα την γειωση του τροφοδοτικου θα πρεπει να την βαλω με μια βιδα πανω στο κουτι? ή να την βιδωσω πανω στην μητρικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιδωσε τη πανω σε ολη την κατασκευη αν ειναι μεταλλικη...

Προσοχη στη "βαση" του τροφοδοτικου γιατι μπορει να γινεις καρβουνο...

Κοιτα απο κατω να ειναι πολυυυ καλα μονωμενο..

Και μετα τραβα ενα μικρο καλωδιακη απο την γειωση και βιδωστο με ενα βιδακι πανω στην κατασκευη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα επελεγα να κοψω ενα μετρημενο κομματι απο τις αντιστατικες σακουλες που ειναι το hardware μεσα και θα το κολλαγα περιμετρικα απο την πλακετα με μονωτικη ταινια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να μπορουσες να μονωσεις τη πλακετα με λιγες σειρες μονωτικης ταινιας περα-περα...

Την ιδια δουλεια θα εκανε οποιοδηποτε ηλυκο ειναι μονωτης...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...