Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

evga n790i ultra

q9300 o.c. @ 3.4 ghz

4gb ram @ 1600mhz

sli 2x9800gtx+ xfx black edition + sparkle

 

τα neon ειναι sound sensitive :P

 

ecverest1-1.jpg

ecverest1.jpg

 

IMG_0059.jpg

n671623400_1372990_6873.jpg

IMG_0067.jpg

IMG_0063.jpg

IMG_0050.jpg

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=82eII2eSdJM[/ame]

Επεξ/σία από spyraldo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει μια μοντα με τα τροφοδοτικα των νεον και επισης εχω βγαλει μπροστα switch

ηθελα να το βαψω εσωτερικα αλλα βαριεμαι την ολη διαδικασια με τους σενσορες...

πολυ καλωδιο

καφε ακομα δεν φτιαχνει παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να βαλεις απλα ενα switch (hub καλητερα...) θεωρητε ως "προσθηκη hardware" κατι που μπορει να κανει ο καθενας πιστευω...

Για τα neon δεν μας λες κατι λεπτομερες... απλα κατι pics βλεπουμε με ενα ΑΧΟΥΡΙ απο καλωδια και τπτ αλλο... στο vid φαινετε οτι αναβοσβηνουν (αν ειναι αυτο η moda) αλλα δεν μας λες τι κ πως οπως αναφερω και πιο πανω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω συνεχιζω να εχω την απορια που ειναι η "modα" στα 2 παραπανω κουτια...

Το βάψιμο και το συμμάζεμα καλωδίων είναι στο δικό μου η μόντα... αν έχεις κάνει κάποια καλύτερη δουλειά δείξτην αντι να σνομπάρεις το χρόνο που έχει αφιερώσει κάποιος για να κάνει έστω και λίγες αλλαγές στο κουτί του... έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βάψιμο και το συμμάζεμα καλωδίων είναι στο δικό μου η μόντα... αν έχεις κάνει κάποια καλύτερη δουλειά δείξτην αντι να σνομπάρεις το χρόνο που έχει αφιερώσει κάποιος για να κάνει έστω και λίγες αλλαγές στο κουτί του... έλεος

μας το λες ομως τι εκανες? δεν το λες...που να ξερω εγω οτι το εχεις βαψει? και αν το μαζεμα καλωδιων ειναι moda να ξανα ανεβασω το δικο μου που εχει φαει σουτ απο εδω μεσα με λογο "το μαζεμα δεν ειναι moda" Και για εμενα η μονη moda που εχω κανει στο 2ο κουτι μου ειναι μια τρυπα για 12cm fan μπροστα:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
το να βαλεις απλα ενα switch (hub καλητερα...) θεωρητε ως "προσθηκη hardware" κατι που μπορει να κανει ο καθενας πιστευω...

Για τα neon δεν μας λες κατι λεπτομερες... απλα κατι pics βλεπουμε με ενα ΑΧΟΥΡΙ απο καλωδια και τπτ αλλο... στο vid φαινετε οτι αναβοσβηνουν (αν ειναι αυτο η moda) αλλα δεν μας λες τι κ πως οπως αναφερω και πιο πανω :)

 

switch ενοω διακοπτη...μπροστα κατω απο το multi card reader εχω κανει μια τρυπα αν προσεξεις και υπαρχει ενας διακοπτης για τα neon.

οσο για το αχουρι αυτη την στιγμη εχω μαζεψει λιγο τα καλωδια του τροφοδοτικου αλλα δεν μπορω να κανω κατι καλυτερο γιατι τα ασπρα καλωδια ειναι απω τα ανεμιστηρακια του side panel και καπια αλλα πιο μικρα καλωδια ινε απο το μπροστινο fan-temp controller.επισης ειναι κ η κουμουτσα του card reader μες στην μεση.

ισως με μια καρτα γραφικων με μαμισια ανεμιστηρια και με εναν σκληρο και χωρις fan controller να μην ειχα καθολου καλωδεια.

αυτο ειναι το θεμα?

δεν κοκορευτηκα οτι εχω κανει καμια τρελη μοντα απλα ανεβαζω φωτο κ θερμοκρασιες απο το κουτι.

 

θα ηθελα να κανω πιο πολλα πραγματα στο pc αλλα ειναι το πρωτο που φτιαχνω και το φοβηθηκα λιγο.

Επεξ/σία από spyraldo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

switch ενοω διακοπτη...μπροστα κατω απο το multi card reader εχω κανει μια τρυπα αν προσεξεις και υπαρχει ενας διακοπτης για τα neon.

οσο για το αχουρι αυτη την στιγμη εχω μαζεψει λιγο τα καλωδια του τροφοδοτικου αλλα δεν μπορω να κανω κατι καλυτερο γιατι τα ασπρα καλωδια ειναι απω τα ανεμιστηρακια του side panel και καπια αλλα πιο μικρα καλωδια ινε απο το μπροστινο fan-temp controller.επισης ειναι κ η κουμουτσα του card reader μες στην μεση.

ισως με μια καρτα γραφικων με μαμισια ανεμιστηρια και με εναν σκληρο και χωρις fan controller να μην ειχα καθολου καλωδεια.

αυτο ειναι το θεμα?

δεν κοκορευτηκα οτι εχω κανει καμια τρελη μοντα απλα ανεβαζω φωτο κ θερμοκρασιες απο το κουτι.

 

θα ηθελα να κανω πιο πολλα πραγματα στο pc αλλα ειναι το πρωτο που φτιαχνω και το φοβηθηκα λιγο.

 

 

Ωραιος ;) ακριβος αυτο εψαχνα, μια περιγραφη :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και εχει να κινηθεί κάποιες μέρες το post (πράγμα απαράδεκτο κατά τι γνώμη μου μιας και είμαστε τόσο δημιουργικοί εμεις οι insomniacs) ποσταρω ενα κουτί που έβαψα today.

 

Κλασσικό κουτάκι του 2001 χρώματος λευκού που έγινε με τον καιρό και το κάπνισμα κρεμ μπουρλέ, αγορασμένο απο Γραμμή (τις ωραίες εποχές που για να αγοράσουμε κάτι έπρεπε να πάμε Στουρνάρη).

Άγνωστης προελεύσεως, ερχόταν κομπλέ με τροφοδοτικό codegen 250 W μέχρι που κάϊκε και τώρα φορά ενα φθηνό enermax 350W απο εποχής που τα enermax ηταν κάτι σαν noname.

 

Το mod εκσυγχρονισμού περιλαμβάνει τα κλασσικά όπως πάντα.

Άνοιγμα τρύπας στο κουτί πάνω απο cpu cooler με απλό τρυπάνι.

3379382292_6bb24e6bac_b.jpg

 

Ντύσιμο της τρύπας που οπως καταλαβαίνεται βγήκε κολ... με ενα πλαστικό το οποίο προμηθεύομαι απο παρμπριζάδικο.

3379384384_821443d5ae_b.jpg

 

Μπρός usb θύρα στο κουτί το κλασικό κόλπο με το καλώδιο προέκτασης.

3237708268_cfdcbc66e1_b.jpg

 

Και τέλος βάψιμο με το φθηνότερο χρώμα που βρήκα στο τοπικό χρωματοπωλείο. 4 euro

Γυαλιστερό αυτή την φορά για αλλαγή.

4103085217_50e67ccde5_b.jpg

4103085399_1e5b0e476b_b.jpg

 

 

To spay ηταν τραγικό και με ταλαιπώρησε οπως καταλαβαίνεται αφού στόμονε, μπούκωνε, έριχνε σταγόνες και το χρώμα έτρεχε ποτάμι πάνω στο case σπάζοντας μου τα νεύρα ουκ ολίγες φορές.

Θα το σκεφτώ να ξανατσιγκουνευτώ στο χρώμα...

 

Τέλος πάντων κολάει ωραία με τα χρώματα του γραφείο οπότε δεν γκρινιάζω άλλο.

4103085667_b225f28581_b.jpg

 

To sticker P4 intel inside είναι άκυρο E5200 εχει μέσα.

Απλά ήθελα κάτι να σπάσω τη μαυρίλα στην πρόσοψη και δεν είχα κάτι άλλο.:cry:

Αν μου στείλει ο grimpr sticker AMD το βαζω με τα ευχαρίστησης.:lol:

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...