Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tο σχεδιο ηταν να μπουν δυο 14 κατω να βαζουν

και να βγαζει ενα 8αρι πανω και 2 8αρια πισω

 

δεν ακουγεται ασχημο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γεια σας και απο μενα...επεσε στα χερια μου ενα κουτι απο compaq με ημερομηνια κατασκευης 1997.γραφει πανω compaq deskpro.ειφη ξεκινησα τισ μετατροπες...ενα φαν τεραστιο στο πανω πανελ του κουτιου και σειρα εχει το κοψε ραψε για να χωρεσει το τροφοδοτικο....σκεφτομαι να το κανω htpc και λογικα θα χρειαστει καιρο για να τελειωσει(μπαμπας γαρ).μολις προχωρησω αρκετα θα ανεβασω φωτογραφιες και worklog....αντε να δω τι θα βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας και απο μενα...επεσε στα χερια μου ενα κουτι απο compaq με ημερομηνια κατασκευης 1997.γραφει πανω compaq deskpro.ειφη ξεκινησα τισ μετατροπες...ενα φαν τεραστιο στο πανω πανελ του κουτιου και σειρα εχει το κοψε ραψε για να χωρεσει το τροφοδοτικο....σκεφτομαι να το κανω htpc και λογικα θα χρειαστει καιρο για να τελειωσει(μπαμπας γαρ).μολις προχωρησω αρκετα θα ανεβασω φωτογραφιες και worklog....αντε να δω τι θα βγει

 

αντε κανε τιποτα τρελο να μας αρεσει .

 

 

μου αρεσει που μας προετοιμαζεις κιολας . :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκοψα ειδη...χεχεχε!!!πηρα τρυπανι,τροχο,λαμαρινοψαλιδα και κοπιδι και σφυρι....κ εκοψα...σημερα ξεξινησα και το εσωτερικο του κουτιου.αλλαξα θεση στο psu (βεβεα τριπισα εναν πυκνωτη με βιδα αλλα τεσπα) εβαλα μαδερ επανω και σιντι ρομ για να δω πως καθονται....μια χαρααααααααααααα...αυριο θα στειλω τις πρωτες φωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφαγα πακετο με το drive.δεν χωρανε μαζι με τον φαν μεσα στο κουτι...παλι ραβε ξηλωνε..μαμω την τρελα μου.ηθελα να πειραματιστω με κουτι του 1997...τεσπα.τωρα που το ξεκινησα πρεπει να το τελειωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guru3d - Rig of the month April 2009 [CM Stacker 830]

 

Guru3d - Rig of the month March 2009 [silverstone TJ07]

 

Τίποτα extreme, αλλά πολύ μαζεμένα συστήματα.

 

πολυ ωραιο το 2ο κ καλο κουτι το πρωτο . μου αρεσε η θεση του τροφοδοτικου στο 1ο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφαγα πακετο με το drive.δεν χωρανε μαζι με τον φαν μεσα στο κουτι...παλι ραβε ξηλωνε..μαμω την τρελα μου.ηθελα να πειραματιστω με κουτι του 1997...τεσπα.τωρα που το ξεκινησα πρεπει να το τελειωσω

 

χεχ την εχω παθει και εγω ετσι παλιοτερα....

 

κοιτα τι εκανα ομως:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sos!!!αυτο στην φωτο εσπασε..απο μονο του ως συνηθως..τα φτιαχνανε ψευτικα.οποτε παμε για καλουπωμα φροντ πανελ...πως???λεω για φυλλο αλουμινιου και να το κανω ολο διατρητο...ετσι για το κοζι.μια θηκη για ντιβιντι και κουμπι on-off το οποιο σκεφτομαι να δοκιμασω απο μιζα αυτοκινητου.λετε να δουλεψει???help

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μοντα πετυχε :-D:-D:-D

 

Αφαιρεση του πλαινου πανελ και αντικατασταση με διατρητη λαμαρινα...

 

Τοποθετηση πανω στη λαμαρινα 2 14ριων ανεμηστηρων

 

Το αποτελεσμα απο αποψης ψηξης ειναι μετριο... Ο ηχος βελτιωθηκε κατα πολυ..

 

αλλα απο ομορφια σκιζει (με το δικο μου γουστο)

 

 

dsc00523rli.jpg

 

 

dsc00522e.jpg

 

 

να και μια πως ηταν πριν...

 

dsc00431zuo.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...