Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματικά είναι ροζ...Δεν έχει π.χ. καμία σχέση με τα leds του μπροστινού ανεμιστήρα.

φιλε μπορει να υπαρχει καποια διαφορα στα led και στα cathode εγω εχω led και cathode και εχουν μια μικρη διαφορα .... τα cathode ειναι πιο ανοιχτα στο χρωμα αλλα δεν με χαλαει.....

 

Καταρχάς τρίβεις το κουτί με γιαλόχαρτο(ξηρό ή υγρό)αναλόγος τι σε βολεύει.(όχι πιο χοντρό από 180,γιατί αφήνει "χαρακιές",εγώ προτείνω ξηρό 240/320)

Μετά ασταρώνεις(1-2 χέρια)και ξανα τρίβεις με 400 ή 800 γυαλόχαρτο(στο 800 θα χρειαστείς νερό)

Μετά βάφεις 1-2 χέρια με χρώμα τις επιλογής σου(σπρευ για μετταλικές επιφάνιες όμως) και τέλος αν θες περνάς και 1-2 χέρια βερνήκι για παραπάνω γυαλάδα και προστασία.

 

παιδια εχω τις εξεις αποριες....

οταν το κουτι ειναι ηδη βαμενο θα πρεπει να βγαλεις το παλιο χρωμα με γιαλοχαρτο? ή θα ριξω απο πανω το ασταρι?

και κατι αλλο καλυτερα ειναι να βαλω το χρωμα και μετα το βερνικι ή να παρω χρωμα με βερνικι μεσα? (για glosy λεω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω τις εξεις αποριες....

οταν το κουτι ειναι ηδη βαμενο θα πρεπει να βγαλεις το παλιο χρωμα με γιαλοχαρτο? ή θα ριξω απο πανω το ασταρι?

και κατι αλλο καλυτερα ειναι να βαλω το χρωμα και μετα το βερνικι ή να παρω χρωμα με βερνικι μεσα? (για glosy λεω)

 

Απλά το τρίβεις και μετά ασταρώνεις για να μην διμιουργήσει σκιά στο καινούργιο χρώμα.

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να βάψω με σπρευ που έχει έτοιμο μείγμα μαζί με το βερνήκι οπότε δεν μπόρω να σου πω με σιγουριά...

 

nopstrim υπάρχουν τέτοιοι διακόπτες στο εμπόριο και μπορείς να βρεις και με μεγάλη ποικιλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...