Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ (Τουρκία): Δύο δρομολόγια κάθε μέρα στις 10.00 το πρωί και στις 10 το βράδυ.

 

Έκδοση εισιτηρίων από: Πρακτορείο Σταυρού-Λαγκαδά, Ειρήνης 17, τηλ. 2310-536.260

 

Αναχώρηση από: Ειρήνης 17- Βαρδάρι, τηλ. 2310-536.260

 

Τιμές εισιτηρίων: Απλό 45 ευρώ, με επιστροφή 80 ευρώ.

 

απο http://www.ktel-thes.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας. εγω θελω να ξεκινησω βραδυ στις 14/9 να ειμαι εκει το πρωι στις 15/9 και να γυρισω καποια στιγμη μετα τις 12 το βραδυ ακομα και ξημερωματα 16/9 βολευει. Για τραινο μπορειτε να μου πειτε που να κοιταξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ξέρω στάνταρ είναι οτι το τρένο φεύγει από Σαλονίκη εφτάμιση-οχτώ το βράδι και φτάνει Ισταμπούλ εφτάμιση-οχτώ το πρωί. Το εισιτήριο για δίκλινη καμπίνα έχει περίπου 50 ευρώ, και περίπου 80 ευρώ για μονόκλινη. Με επιστροφή τα διπλά.

 

ανανέωση πληροφοριών: το ίδιο τρένο, λοιπόν, φεύγει 9 το βράδι από Ισταμπούλ και φτάνει κατά τις 8 το πρωί Σαλόνικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάς που πάς μείνει και καμιά μέρα παραπάνω να δείς και κάνα αξιοθέατο...

Χμ.. με έβαλες σε σκέψεις..

Πάντως αν είναι να δώσεις 100 πάνε-έλα μόνο για εισητήρια δές με κάνα τουριστικό που κάνουν 3-4ήμερα με ξενοδοχείο μέσα στα 150...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thnx... Πρόλαβε και έβγαλε με άλλη εταιρεία για γυρισμό

Το καλό είναι οτι τα είχε κλείσει με κάρτα οπότε ελπίζουμε σε money back.. Το θέμα είναι οτι είχε κλείσει μετ επιστροφής και έκανε ήδη την διαδρομή για να έρθει εδώ.. Θέλω να πιστεύω οτι θα πάρει την επιστροφή (της επιστροφής) ο φακ αι κονφιούζ μαισέλφ.. Thnx anyway :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παω να δω besiktas-united . δυστυχως δεν εχω χρονο να καθισω πανω απο 24 ωρες λογω υποχρεωσεων. ξερετε μηπως που κανουν τερμα τα κτελ στην κων/πολη και απο που ξεκινανε? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην σελίδα των κτέλ θεσσαλονίκης λέει τα εξής:

 

Bus to Turkey

Our company KTEL THESSALONIKIS S.A. has two daily routes for Istanbul Turkey, 10.00 a.m. and 10.00 p.m.

in collaboration with METRO TURIZM ISTANBUL.

Departure place is Irenes street 17, in the centre of Thessaloniki.

You have to come at our offices to buy ticket and book.

Ticket price is:

45 euro single route,

80 euro return ticket,

35 euro for students single route,

64 euro for students return route.

 

To ταξίδι είναι σίγουρα ένα 8μισάωρο+++

 

Τώρα για τέρμα.. Θέλω να πιστεύω οτι κάνει στην ταξίμ. Αν όντως κάνει εκεί δεν θα έχεις πρόβλημα γιατί το γήπεδο της μπεσίκτας είναι πολύ κοντά. Θα αράξεις να φάς κάτι εκει γύρω.. Θα κάνεις και μια βολτούλα στο πέραν(istiklal) να περάσει η ώρα και όταν έρθει η ώρα είτε ρωτάς και πάς με τα πόδια, είτε παίρνεις ένα ταξάκι και σε πάει στο γήπεδο. Προτείνω τα πόδια ωστε να δείς και λίγο την πόλη. Λόγος να πάρεις μετρό δεν υπάρχει.. Have fun :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερετε μηπως που κανουν τερμα τα κτελ στην κων/πολη και απο που ξεκινανε? :)

 

Buyuk Otogar λέγεται ο τεράστιος κεντρικός σταθμός των λεοφωρείων

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=buyuk+otogar&sll=41.029101,28.950182&sspn=0.002044,0.004812&ie=UTF8&ll=41.040391,28.894215&spn=0.008173,0.019248&z=16

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα σιγουρα αν ειναι ταξιμ το τερμα τοτε ειναι ολα οκ. εξαλου θα ειμαστε πολλοι στη ταξιμ που θα περιμενουμε να περασει η ωρα και θα μπουμε ολοι μαζι στο γηπεδο :)

 

ευχαριστω πολυ για τις παρα πολυ χρησιμες πληροφοριες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Otogar+Beyaz+Masa+%4041.042385,28.893008&daddr=Be%C5%9Fikta%C5%9F,+34357+Vi%C5%9Fnezade,+Turkey+(%C4%B0n%C3%B6n%C3%BC+Stadyumu)&hl=en&geocode=FdFBcgIdUN-4AQ%3BFWg1cgIdsmy6ASHfBZWEgIvNSQ&mra=pe&mrcr=0&sll=41.030679,28.934383&sspn=0.06656,0.154324&ie=UTF8&ll=41.047511,28.952923&spn=0.066543,0.154324&t=h&z=13

 

Δες και την διαδρομή απο το σταθμό μέχρι το γήπεδο μήπως και βοηθήσει κάπου.

Είναι λίγο άκυρο βέβαια να σας αφήνει στον κεντρικό σταθμό το κτέλ.. Είναι άτοπο μιας και δεν βολεύει σε τίποτα.. Anyway.. Θα μάθεις με τον δύσκολο τρόπο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταυτότητα καινούρια να έχεις.. Αν έχεις διαβατήριο δεν χρειάζεται ταυτότητα..

Αν δεν έχεις καινούρια ταυτότητα ξεκίνα αύριο κιόλας τις διαδικασίες γιατι για να κλείσεις ραντεβού θέλει καμια βδομάδα σίγουρα.. πιστοποιητικό γέννησης, 4 φωτογραφίες ταυτότητας.. αυτά νομίζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...