Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από τη συνειδητοποίηση ότι οι τιμές των ακτοπλοϊκών εισιτηρίων έχουν πάει στο θεό, είπαμε μεταξύ μας ένα ναπαναγαμηθουν και αποφασίσαμε να κάνουμε τουρ σε μια βδομάδα και για καμιά δεκαριά μέρες περίπου στην Πελοπόννησο, με απώτερο σκοπό την Ελαφόνησο, απ' όπου την τελευταία φορά που πήγα (πριν 5; χρόνια δηλαδής) έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις.

 

Και ερωτώ λοιπόν σας, φίλοι μου νοτιοελλαδίτες πουλιά, όσο θα μετακινούμαστε στην Πελοπόννησο, έχετε κανένα γαμάτο μέρος να προτείνεται για στάση (κατά προτίμηση να συμπεριλαμβάνει και μπάνιο σε μια ομορφούλα παραλία) και ενδεχομένως για διανυκτέρευση;

Έχουμε μέχρι στιγμής μια σίγουρη στάση στη Μονεμβασιά, πιθανότατα και στο Ναύπλιο και μετά ξεκινούν οι διάφορες προτάσεις από δεξιά και αριστερά, που περιλαμβάνουν ορεινή Αρκαδία και Μάνη.

 

Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά!

 

Αν έχει πάει κανείς Κυπαρισσία ξέρει κανένα καλό μέρος για φαγητό;;Στο net διάβασα για τις ταβέρνες στην Άνω Πόλη.Υπάρχει κάποια άλλη πληροφορία;;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Luci και λοιποί.. Φεύγει κολλητός Βερολίνο για δεκαήμερο..

Έχεις ποστάρει πουθενά κάνα must see guide ?

Βασικα πράγματα..δεν είναι και για πολλά πολλά :P

 

 

edit: Ok τελικά η αναζήτηση δεν ήταν τόσο τραγική όσο περίμενα. Μετά απο 150 αποτελέσματα ανάμεσα σε ολυμπιακό παναθηναικό καφενείο φιλάθλων νεκρό μαθητή απο μπάτσους μπουκοτάζ στις καφετέριες και την φιλοπατρία σήμερα βρέθηκε τελικά ο οδηγός που θυμόμουν. (κόμματα δεν μπήκαν στην παραπάνω πρόταση γιατί δεν επιτρέπονται οι πολιτικές συζητήσεις)

 

Σκεφτόμουν το εξής.

Κάποια πράγματα/οδηγοί ανακυκλώνονται και επαναλαμβάνονται συχνά πυκνά. Όρεξη (όταν θυμόμαστε) έχουμε.. Γνώσεις για ορισμένα μέρη ο καθένας έχουμε.. Θα ήταν ενδιαφέρον να κάνουμε wiki guides για όλες τις ευρωπαικές χώρες με έμφαση φυσικά στις προτεύουσες με πράγματα τα οποία πρέπει να δεί κανείς, περιοχές που αξίζει να μείνει και μαγαζιά που πρέπει να επισκεφτεί. (θεί;)-(πτεί;)

Ξέρω ξέρω... ξεκίνα εσύ και ερχόμαστε.

Επεξ/σία από klainmaingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και εχουμε καλοκαιρι προτείνω να γραφουμε λιγα λογια για τα ξανοδοχεια που εχουμε επισκεφθει οχι μονο ασχημα αλλα και καλα, ετσι ωστε να προστατεύσουμε όσους σχεδιαζουν να πανε αλλα και να ''τιμησουμε'' όσους προσφερουν καλες υπηρεσιες και δεν κανουν αρπαχτες. Ξεκιανω πρωτος:

 

Olympic Star Αμαρυνθος Ευβοιας: το ξενοδοχείο προσφερει καλες υπηρεσιες απο service, φαγητο καθαριοτητα, κοντα στη θαλλασσα-βοτσαλο, αλλα ασχημες υπηρεσιες στη φυλαξη των μικρων παιδιων (kids club) ανυπαρκτη αν και υποστηριζει οτι εχει καθως και στη διασκεδαση (entertaiment team) καλυτερα να μην την σχολιασω. Προτεινεται για οσους δεν εχουν παιδια και το βραδυ βγαινουν να πανε αλλου και οχι για οσους εχουν μικρα, ενα αλλο σημειο -αρνητικο για εμενα- ειναι οτι ειναι γεματο Γαλλους που το θεωρουν απικοια τους, ολες οι ταμπελες ειναι στα Γαλλικα και γενικα εχουν φτυμενους τους Ελληνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρισκόμουν στο αεροδρόμιο για δουλειά χτες και καθώς έβλεπα τα αεροπλάνα σκεφτόμουν/αναρωτιόμουν το εξής.

 

Εδώ στην Ελλάδα,έχουμε σχολές πιλότων?

Ή πάνε εκτός χώρας για σπουδές ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι επρεπε το μυνημα μου Διακοπές- Αξιολόγηση ξενοδοχείων να μετακινηνηθει διοτι αποτελει αυτοτελη ενοτητα αλλα οτι πουν οι διαχειριστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω οτι θελω να παω καπου εξωτερικο,χωρις ομως καποια ιδιαιτερη προτιμηση. Υπαρχει καμια σελιδα που να της δινω αφετερια και να μου βγαζει τους φθηνοτερους προορισμους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω οτι θελω να παω καπου εξωτερικο,χωρις ομως καποια ιδιαιτερη προτιμηση. Υπαρχει καμια σελιδα που να της δινω αφετερια και να μου βγαζει τους φθηνοτερους προορισμους;

 

http://www.skyscanner.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...