Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Ικάριο κολλητάρι λέει ότι ψεύδεσαι =ρ

 

Κοίτα, τό σέβομαι πως ο καθένας για τον τόπο του πιστεύει τα καλύτερα, κ οι δικοί μου Καριώτες φίλοι δεν το παραδεχονται πλήρως πως το νησί πασχει απο παραλίες, αλλά δυστυχώς έτσι είναι.

Αντικειμενικά ωραίες παραλίες έχει μόνο η πάνω μεριά, ετσι;

Έ, την πάνω μεριά της δίνει το Ικάριο πέλαγος κ καταλαβαίνει.

Μιλάμε πως στις παραλίες έχει σωσίβια στην αμμουδια.Νόμιζα πως ήταν ντεκόρ.Είδα να τα χρησιμποποιούν 3 φορες.

Δώρο έκπληξη σε όλα αυτά, τα απίστευτα υπόγεια ρεύματα των θαλασσών.Κάτι όμως που σε προειδοποιούν κ οι ντόπιοι ευτυχώς.

Ουσιαστικά τις φωτο απο καρτ ποστάλ με τις απίστευτες αμμουδερές παραλίες δεν τις συνάντησα ποτέ.Όταν ρώτησα πόσες μέρες το καλοκαίρι η θάλασσα ΔΕΝ έχει τρελά μποφώρ, μου απάντησαν "Ελάχιστες"

Μη στα πολυλογώ, πέρασα καλα στην Ικαρία , αλλα ΔΕΝ κολύμπησα.Όχι μόνο εγώ αλλά όλος ο κόσμος.Καθόμασταν με καφεδάκι στη παραλία κ κοιτάγαμε τα νερα να χτυπιούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...και τις ΓΟΥΡΝΕΣ.
Το ξερα ότι τις γούσταρες τελικά.

 

@gvaggis: Δεν μπορώ να αντικρούσω κάτι. Θα πάω Αύγουστο και άμα τη επιστροφή θα αποφανθώ σχετικά =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα πολύ καλά λόγω της ελαφράς και διακριτικής διαλέκτου του μπάρμπα, αλλά συγκράτησα πως ήταν άγριο, δεν ήταν κανενός δηλαδή και πως για καμιά βδομάδα έπινε μόνο θαλασσινό νερό. Αυτό διατυπώθηκε έτσι, στην παθητική, οπότε δεν ξέρω αν απλώς δεν έβρισκε τίποτα άλλο να πιει ή το βάζανε να πίνει μόνο αυτό. Όπως και να 'χει, στην πρώτη μπουκιά έβρεξα το σύμπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα πολύ καλά λόγω της ελαφράς και διακριτικής διαλέκτου του μπάρμπα, αλλά συγκράτησα πως ήταν άγριο, δεν ήταν κανενός δηλαδή και πως για καμιά βδομάδα έπινε μόνο θαλασσινό νερό. Αυτό διατυπώθηκε έτσι, στην παθητική, οπότε δεν ξέρω αν απλώς δεν έβρισκε τίποτα άλλο να πιει ή το βάζανε να πίνει μόνο αυτό. Όπως και να 'χει, στην πρώτη μπουκιά έβρεξα το σύμπαν.

 

Λαθρομετανάστης από Λιβύη ήταν το κατσίκι και ναυάγησε περνώντας στην Κρήτη. Ε, έμεινε μια εβδομάδα στο Λιβυκό πέλαγος κι έπινε μόνο θαλασσινό νερό. Το είδαν οι Κρητικοί που μπουμπουνίζουν ναυαγούς, αλεξιπτωτιστές και γριές σε αναπηρικά καροτσάκια, το πυροβόλησαν και το έφαγαν. Δε θέλει και πολύ μυαλό να καταλάβεις...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν έχω ξαναπεί για μέρος εντός Ελλάδας "εδώ θα ξανάρθω ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ" αν δεν ήταν οικείο, είχα σπίτι κτλ. Βέβαια έχω γίνει σα σκυλόγυφτος από τον ήλιο και άνετα έχω χάσει σε χρόνια (λόγω χοληστερίνης) ό,τι πήρα σε κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν έχω ξαναπεί για μέρος εντός Ελλάδας "εδώ θα ξανάρθω ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ" αν δεν ήταν οικείο, είχα σπίτι κτλ

 

το ιδιο ελεγα οταν πηγα πρωτη φορα στη Ροδο.

 

Κρητη θα κατεβω απο Αυγουστο, τι σου αρεσε στη Παλιοχωρα εχω περασει αρκετες φορες αλλα δεν εκατσα ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύγουστο δεν ξέρω πως είναι, τώρα πάλι με Δανούς ήμουνα. Αλλά φαντάζομαι Αύγουστο θα παίζει τίγκα κόσμος. Αυτό που μου άρεσε είναι η εύκολη πρόσβαση στα μέρη που λάτρεψα στα Χανιά (Κεδρόδασος, Σούγια), η εύκολη σχετικά πρόσβαση στην εθνική για Χανιά, Ρέθυμνο, Ομαλό κτλ με αμάξι και Αγιά Ρουμέλη, Λουτρό, Σφακιά με καραβάκι και η χρυσή τομή πόλης/χωριουδακίου. Επιπλέον είδα έχει πολύ ωραίες παραλίες και η ίδια η πόλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχω εξαντλήσει τα περισσότερα "δυνατά" νησιά αποφάσισα να πάω στη Νάξο.

Αυτό που θέλω να μάθω κυρίως είναι εάν έχει ζωή το μεσημέρι , beach bar ktlp και φυσικά το βραδύ αν έχω επιλογές ή θα είναι περιορισμένες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...