Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πράγματι, παίζει φέτος να είναι περισσότεροι οι σκυλάδες από τους ανθρώπους στην Ικαρία και στα παρεμφερή νησιά. Τη δουλειά αρχίσαμε να την παίρνουμε πρέφα όταν καθιερώθηκε ως ιν στέκι δω πάνω η Συγγρού με τα εναλλακτικομπυρομάγαζα. Ασημένιες στάμπες σε τισερτ και σαγιονάρες παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο γυμνισμός θα παίξει πολύ στις φετινές διακοπές μαζί με τα παραπάνω. Είναι που το κάνανε και οι Σουηδέζες. Και η τελευταία σκυλού πλέον θεωρεί μαστ να πετάξει τουλάχιστον το πάνω μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ικαρία όχι εσύ μοσκίτω.

Στο εξοχικό νόμιζα πήγαινε.

 

Mπορει να μου εξηγησει κανεις γιατι αυτος ο κακος χαμος με την Ικαρια φετος και οχι περσυ ας πουμε?
Δεν είχα πάρει πρέφα κάτι τέτοιο, μέχρι που το ανέφερε η γκαρνέλε .Όταν βέβαια προ εβδομάδας έψαχνα εισιτήρια αεροπορικά, δεν υπήρχαν ούτε για αστείο μέχρι και σχεδόν τέλη αυγούστου.

Σ' εμάς λειτουργεί σαν λύση ανάγκης, καθώς ψάξαμε αργά για να βρούμε δωμάτια αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει τάχιστα να κλείσω σε παραλιακό, απαραίτητα, μέρος around ελλάδα η ευρώπη για 8-15 Αυγούστου. Το πέρα δώθε/μείνε budget είναι γύρω στα 400 με μιά αυξησούλα σε προτάσεις εξωτερικού. Οποιαδήποτε ιδέα της προκοπής είναι ευπρόσδεκτη...

 

Όσον αφορά την Ικαρία... Τους τελευταίους μήνες είχε γίνει τζέρτζελο σχετικά με την μπλέ ζώνη στην οποία ανήκει η ικαρία μαζί με άλλες 4 περιοχές στον κόσμο, όπου οι άνθρωποι έχουν το μεγαλύτερο προσδόκιμο ζωής απο οπουδήποτε αλλού. Ο κόσμος φυσικά δεν το άντεξε αυτό και φρόντισε να φορτώσει με φασαρία και τουριστικές σκοτούρες τους κατα τα άλλα ήσυχους κατοίκους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει τάχιστα να κλείσω σε παραλιακό, απαραίτητα, μέρος around ελλάδα η ευρώπη για 8-15 Αυγούστου. Το πέρα δώθε/μείνε budget είναι γύρω στα 400 με μιά αυξησούλα σε προτάσεις εξωτερικού. Οποιαδήποτε ιδέα της προκοπής είναι ευπρόσδεκτη...

 

Όσον αφορά την Ικαρία... Τους τελευταίους μήνες είχε γίνει τζέρτζελο σχετικά με την μπλέ ζώνη στην οποία ανήκει η ικαρία μαζί με άλλες 4 περιοχές στον κόσμο, όπου οι άνθρωποι έχουν το μεγαλύτερο προσδόκιμο ζωής απο οπουδήποτε αλλού. Ο κόσμος φυσικά δεν το άντεξε αυτό και φρόντισε να φορτώσει με φασαρία και τουριστικές σκοτούρες τους κατα τα άλλα ήσυχους κατοίκους..

 

Παράλιο Άστρος Κυνουρίας.Πολύ όμορφο μέρος (ΟΚ δεν είμαι και πολύ αντικειμενική μιας κι έχω σπίτι εκεί αλλά ΟΚ :-D)

Ακόμα κρατιέται κάπως σε τιμές+φοβερές παραλίες γύρω γύρω.

 

img4163.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο είναι το Παράλιο Αστρος, εγκρίνω. Παραλία είναι ωραία αυτή η μικρή μπάινοντας αριστερά, η άλλη έχει πολύ κόσμο. Αλλά γενικά έχει πολύ μεγάλες παραλίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο είναι το Παράλιο Αστρος, εγκρίνω. Παραλία είναι ωραία αυτή η μικρή μπάινοντας αριστερά, η άλλη έχει πολύ κόσμο. Αλλά γενικά έχει πολύ μεγάλες παραλίες.

 

Ναι,αυτη καθώς μπαίνεις στο Άστρος είναι τα Βέρβενα,υπάρχει και η κεντρική του Άστρους,Καλλιστώ που βραβεύεται κάθε χρόνο με γαλάζια σημαία και πάρα πολλές,εκπληκτικές παραλίες στους κόλπους λίγο πριν και μετά το Άστρος πηγαίνοντας προς Λεωνίδιο.(π.χ Τηγάνι.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, θελουμε να παμε με τον κολλητό μου στην Κερκυρα για κανα 3 μέρες αλλα έχω κάποιες απορίες.

 

Που μπορούμε να πάμε εκτός απο την πόλη της Κέρκυρας (μονο αυτήν εχω δει σε μονοήμερες)? Αυτοκίνητο δεν θα χουμε, υπάρχουν αλλα μεσα μεταφοράς?

 

Έχω δει κάτι κοινοτητες με ωραίες παραλίες οπως Αγιο Γεωργιο, Αχαράβη, Σιδάρη κ.α. αλλά δεν έχω ιδέα.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι?

 

Σκεφτόμαστε για το ΣΚ 24-26 Ιουλιου. Πως θα γινει να βρουμε δωμάτια? Μιας και δεν θα ναι 15 αυγουστος μπορουμε να παμε εκει επι τοπου και να ψαχτουμε η θα πρεπε να κλεισουμε απ δω. Και για αυτο πως θα γινει? Απ το Ιντερνετ? (π.χ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορει να μου εξηγησει κανεις γιατι αυτος ο κακος χαμος με την Ικαρια φετος και οχι περσυ ας πουμε?

Πρεπει να εχει 1500% αυξηση φετος.Εχει γινει κατι που δεν το ξερω?

 

 

Κ φέτος όπως κ πέρσυ έχει πολύ κίνηση το νησί.

Εγώ το έκανα το λαθάκι κ πήγα πέρσυ.

Δε ξέρω..no offence, αλλά ντάξει.. τα ήπια, ξενύχτησα, αλλά ρε παιδιά..οι διακοπές είναι κυρίως για να κάνεις τα μπανάκια σου.Κ από αυτό δεν έχει το άτιμο το νησι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...