Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ορμο παναγιας (χαλκδκη) εχει παει κανσ?

 

Πρεπεί να είχα πάει μια φορα για μπανάκι παλιότερα.. Πολύ ησυχο μέρος με ωραία θάλασσα.

NNHalOrmosPanagias_m.jpg

 

Jason είσαι ο μεγαλύτερος offtopickιστής μπράβο σου! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ άκουσα ακραίο αριθμό ατόμων με προορισμό την Ικαρία φέτος.
Ψάχναμε Αμοργό και τα τηλεφωνήματα για δωμάτια κρατάνε 10 δευτερόλεπτα μαξ. Και μετά σου λένε οικονομική κρίση.

Η Ικαρία λόγω free και εξασφαλισμένης διαμονής είναι η δεύτερη επιλογή.

Οπότε ελπίζω να μην έχεις δίκιο. Ελπίζω να μην έχεις δίκιο. Ελπίζω να μην έχεις δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει, δεν είπα ότι δε θα βρεις και μέρος να στήσεις τη σκηνή. Φαντάζομαι. =ρ

Σοβαρά, όσους ξέρω από το πολυτεχνείο Ξάνθης θα πάνε μπούγιο εκεί. Καλά παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει, δεν είπα ότι δε θα βρεις και μέρος να στήσεις τη σκηνή. Φαντάζομαι. =ρ

Σοβαρά, όσους ξέρω από το πολυτεχνείο Ξάνθης θα πάνε μπούγιο εκεί. Καλά παιδιά.

Τι σκηνή.Σπίτι ολόκληρο.ΕΞΟΧΙΚΟ! =ρ

Απλά, Θα ταν όμορφα να μη γίνεται ο υπερχαμός του υπερχαμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη βρίσκω με τα σεντόνια και το δικό μου μπάνιο. Ακούω κάμπινγκ και παθαίνω αυτόματη κώφωση.

Μπορείς να με δουλέψεις ελεύθερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Διάβασε κανείς το Λεβιάθαν ;

Eπίσης θα ήθελα γνώμες για την τριλογια His Dark Materials.

 

Οσον αφορα την τριλογια να σου πω πως ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου εργα. Ειναι πολυπλευρο, μπορεις να το αντιμετωπισεις σαν μια ιστορια του φανταστικου που διαβαζεται ευχαριστα. Απο την αλλη μπορεις να εμβαθυνεις και να δεις τους συσχετισμους με τον συγχρονο κοσμο (εκκλησια, πολιτικη κλπ.). Η τελος να βρεις τον τροπο που προσεγγιζεται η ψυχολογια των προσωπων με βαση τα χαρακτηρηστικα του. Οπως και να εχει στο προτεινω ανεπιφυλακτα.

Α και παρεμπιπτοντως ΜΗΝ δεις την ταινια γιατι ειναι παρωδια του πρωτου βιβλιου κατα την γνωμη μου.

 

 

Επισης να προτεινω και τα εξης ( δεν ειναι νεα). Η Αιγυπτια, του Ζιλμπερ Ζινουε, ειναι ιστορικο μυθιστορημα (εκδ. Ψυχογιος), Η Κορη Του Νειλου, απο τον ιδιον, αποτελει ουσιαστικα συνεχεια του πρωτου, και γενικοτερα ολα τα βιβλια του ειναι αξιολογα.

Και ενα που διαβασα προσφατα, το The Long Dark Tea-Time of the Soul του Douglas Adams. Κλασικο φλεγματικο και ισως σε σημεια σκοτεινο χιουμορ το οποιο αξιζει να διαβαστει απο το πρωτοτυπο, γιατι η μεταφραση (που δεν γνωριζω καν αν υπαρχει) σιγουρα δεν θα αποδιδει το χιουμορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αντιτρέντι γι αυτό.

 

Η Ικαρία όχι εσύ μοσκίτω.

 

Αλλα μιας και το ανέφερες...

 

Τη βρίσκω με τα σεντόνια και το δικό μου μπάνιο. Ακούω κάμπινγκ και παθαίνω αυτόματη κώφωση.

Μπορείς να με δουλέψεις ελεύθερα.

 

ΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τολμάς; τολμάς ωρέ; Εσύ που διασκέδαζες με επιτραπέζιο τένις, και κατόπιν συνεννόησης σου αλλάζαν τα σεντόνια 3 φορές την εβδομάδα αντί για 2;;;:P :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ναι, στις διακοπές πρέπει να κάνουμε αντίθετα πράγματα απ' αυτά που κάνουμε όλη την υπόλοιπη χρονιά.

Οχι, θα πάω Ικαρία μαζί με όλα τα Εξάρχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορει να μου εξηγησει κανεις γιατι αυτος ο κακος χαμος με την Ικαρια φετος και οχι περσυ ας πουμε?

Πρεπει να εχει 1500% αυξηση φετος.Εχει γινει κατι που δεν το ξερω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...