Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραιο το λονδινο. δυο φορες εχω παει (η μια ηταν φετος) κι αλλη μια kingston. οποιος εχει χρονο να παει και στο Greenwich. ειναι παρα πολυ ωραια 3 τεραστια μουσεια και ολα τζαμπα ειδικα το ναυτικο μουσειο ειναι απιστευτο. με το μετρο πας ζωνη 2 θεωρειται οποτε κανενα προβλημα. εγω ελλαδα ποτε θα κατεβω ρεεεε (τωρα πεφτει κλαμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ απο την άλλη θα ήθελα να κάνω κάτι τέτοιο μόνος, για την εμπειρία.. Βαλίτσα.. αεροπλάνο.. και μια εντελώς άγνωστη (όχι ευρωπαική) χώρα. Μέχρι στιγμής δεν το έχω καταφέρει αλλα θέλω να πιστεύω οτι στα πλαίσια "δουλειάς" θα γίνει αυτό στο προσεχές μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιλιθ

 

Αν μπορεις πηγαινε κανα θεατρακι, μαμανε, βεβαια δεν ξερω αν εχει ακομα παραστασεις και κυριως αν εχει εισητηρια

Πηγαινε Λεστερ Σκουερ εχει πολλα ωραια φαγαδικα και τριγυρω αρκετα μπαρ

Και εννοειται Νοτινγκ Χιλ και πλακωσου στα γλυκα, ειδικα τα φατζ κεικς πως τα λενε

Και περπατα και το ποταμι και την Ταουερ Μπριτζ. Απεφυγε το the eye δεν λεει κατι. Για το Mανταμ Τισο διαωνω ΚΑΘΕΤΑ, λεει πολυ αλλα θελει παρεα να κανεις χαβαλε.

 

Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ παρε λεφτα πολλα, θα λιωσεις στα ψωνια, oxford-bond-baker το τριγωνο του διαβολου. Μην φας την μερα σου στα selfridges εχει πολλα μαγαζια(τοσα που θα μπερδευτεις, εγω εβαζα σημαδι τα fcuk και ειχε 3-4 και μπερδευομουν)

Και επιπλεον, μετα τα ψωνια ή θα φας σε καμια παμπ ή χτυπα κανενα τρελο ντονατ(εχει μια αλυσιδα δεν την θυμαμαι που εχει τεραστια ντονατ σε 12αδες) ή πηγαινε σε κανα καλο starbacks να δεις την διαφορα με τα ελληνικα-και φαε cheesecake με τα russberry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι, θέατρα. Πριν ένα μήνα είχε καθημερινά tiger lillies. Ακόμη και αν δεν τους πετύχεις όμως, στο time out όλο και κάτι ενδιαφέρον θα βρεις.

Αυτό με τα λεφτά που λέει ο κάιζερ δυστυχώς ισχύει, εκτός αν είσαι πολύ δυνατός χαρακτήρας και πας αποφασισμένη να μην ψωνίσεις. Μετά την έκθεση με τα καπέλα αποφάσισα ότι θα αγοράσω ό,τι καπέλο βρω μπροστά μου και την τελευταία μέρα δεν είχα να φάω. Ευτυχώς είχα ρίξει δυο λίρες παραπάνω στην όυστερ καρτ (αυτή που θα βγάλεις για μετακινήσεις μετρό και λεωφορείων) και μπορούσα να κάνω καμιά βόλτα.

Στο notting hill, έχει στις αρχές του δρόμου με τα second hand κιτς ρετρό ρούχα ένα βιβλιοπωλείο-κομιξάδικο. Μπες μέσα, θα βρεις τρελά πράγματα και σε υπερβολικά χαμηλές τιμές. Με την ευκαιρία εδώ να αναφέρω ότι το watchmen το βρήκαμε με 12 λίρες. Αμεταχείριστο. (στην Ελλάδα την τελευταία φορά που κοίταξα σε κομιξάδικο ήταν στα 49.90 ευρώ) Συνεπώς αποτελεί γαμώ τα δώρα αν θέλεις να πάρεις σουβενίρ σε κάποιον που διαβάζει τέτοια πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια σας παιδια!θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος καλα δωματια κ με καλεσ σχετικα τιμες στο φαρο και στον πλατυ γυαλο της σιφνου?ευχαριστω προκαταβολικα!:-)

Επεξ/σία από magoufisa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς είχα ρίξει δυο λίρες παραπάνω στην όυστερ καρτ (αυτή που θα βγάλεις για μετακινήσεις μετρό και λεωφορείων) και μπορούσα να κάνω καμιά βόλτα.

 

must!!!

βοηθαει πολυ, εννοειται πως θα βγαλεις

 

ΠΡΟΣΕΧΕ ΟΜΩΣ ειναι μεγαλη παγιδα. Σε σωζει μεν απο καταστασεις αλλα οπως και η πιστωτικη, επειδη δεν βλεπεις τα ιδια τα χρηματα στα χερια σου μπορει να αρχισεις να κοβεις βολτες χωρις λογο ενω θα μπορουσες να περπατησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εστω οτι κάποιος θέλει να ταξιδέψει Κρήτη, νομό Λασιθίου. Γιατί να προτιμήσει να πάρει το παπόρι για Ηράκλειο, και όχι κατευθείαν για 'Αγιο Νικόλαο (ή Σητεία) ;

Επεξ/σία από freedubus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω οτι κάποιος θέλει να ταξιδέψει Κρήτη, νομό Λασιθίου. Γιατί να προτιμήσει να πάρει το παπόρι για Ηράκλειο, και όχι κατευθείαν για 'Αγιο Νικόλαο;

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι πάει παπόρι κατευθείαν στον Άγιο Νικόλαο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι τώρα διαπιστώνω οτι δεν πρέπει να πηγαίνει. Πρέπει να πηγαίνει Σητεία και μόνο 2 φορές την εβδομάδα. Μένω έκπληκτος. Αγονη γραμμή κι έτσι ο 'Αη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει κανεις να προτεινει καποιο βιβλιο με βασικα θεματα Οικονομικων;( πως παραγεται το χρημα,τι ρολο εχουν οι κεντρικες τραπεζες,γενικα πως λειτουργει η αγορα κτλ)

 

Το πάντα διαχρονικό ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ του Μαρξ.

Αν και αναφέρεται στον 19ο αιώνα είναι κάτι που δεν πρέπει να λείπει από καμία βιβλιοθήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω οτι κάποιος θέλει να ταξιδέψει Κρήτη, νομό Λασιθίου. Γιατί να προτιμήσει να πάρει το παπόρι για Ηράκλειο, και όχι κατευθείαν για 'Αγιο Νικόλαο (ή Σητεία) ;

 

υπαρχει γραμμη πειραια - σητεια, νομιζω τα καραβακια λεγονται βιντσεντζος κορναρος κ νταλιανα, αλλα δεν θες να τα παρεις.

κανει 453645 στασεις και θα κανεις πολυ καιρο να φτασεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Εστω οτι κάποιος θέλει να ταξιδέψει Κρήτη, νομό Λασιθίου. Γιατί να προτιμήσει να πάρει το παπόρι για Ηράκλειο, και όχι κατευθείαν για 'Αγιο Νικόλαο (ή Σητεία) ;
Τα ΚΤΕΛ Ηρακλείου είναι ακριβώς δίπλα στο λιμάνι και με το που πατάς γη, μπαίνεις στο λεωφορείο.Οπότε δεν θα παίξει ιδιαίτερη ταλαιπωρία.

 

Άλλο θέμα.Δώστε ιδέες για Κυκλάδες. Η επιλογή παίζει ανάμεσα σε Αμοργό - Φολέγανδρο.

Επεξ/σία από MsquitoPrincess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα .

Προβλέπεται ταξίδι για Μόσχα-Αγ.Πετρούπολη.

Τι επιβάλλεται ως προς αγορές/φαγητό/μαγαζιά/τουριστικά σημεία ?

 

Πι.Ες. Θα είναι γκρουπ βεβαίως,αλλά η παρέα θα είναι δυο γυναίκες μέσης ηλικίας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...