Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε μα φυσικά είναι ζευγαροκατάσταση η Σαντορίνη απο φυσικού της. Υπο αυτές τις συνθήκες την έχω γνωρίσει και εγώ.. Απλά τα βράδια στα Φηρά και τα πρωινά στον περίβολο /ροζ παραλίες έχει εντελώς άλλο πρόσωπο... Όλα τα άλλα μέρη δεν είναι για παρέες παρα μόνο για τουρισμό :P

Όσο για το ηφαίστειο... Έχει τα δίκια του ο σύντροφος 29φλεβαρίτης λέφτερ.

Βασικά περιμένετε και πάντε με κάνα γκομενάκι στην πρώτη ευκαιρία ;p

 

Τέλος... Δεν μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρος για το χωριό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Σκέφτομαι να πάω μονοήμερη στον Πόρο. Θα πάω με αμάξι και θα περάσω με 4 ευρώ στο νησί από πελοπόννησο.

1)Πότε είναι το τελευταίο fery για επιστροφή?

2)Σε ποια παραλία να κάνω μπάνιο? Με ενδιαφέρει κάτι όμορφο, ρομαντικό, καθαρό και με δέντρα! (Ρώσικη Ακτή??)

3)Που είναι καθαρά να φάω (ταβέρνα)

4) Τι αξίζει πολύ να δω??

 

Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα. θελω να παω διακοπες με τη γυναικα σε ενα νησακι που να εχει ωραιες παραλιες και μετρια βραδινη ζωη. και ωραια ξενοδοχεια,εχει κολημα θελει χλιδατο χοτελ.

Τι προτεινετε εκτος απο σκιαθο,σκοπελο,κυθηρα,παρο,μυκονο; θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα θα μπορούσε να γίνει sticky, πλην όμως περνά περιόδους "αδράνειας" μεγάλες και ήδη τα sticky είναι πολλά. Να το συζητήσουμε όμως. Προσωπικά, βρίσκω το θέμα πολύ πιο ενδιαφέρον από ό,τι τα προγνωστικά στοιχήματος (που επίσης παρουσιάζουν μεγάλα διαστήματα αδράνειας αλλά είναι sticky).

 

Το λεω γιατι σαν sticky θα εχει σιγουρα μεγαλύτερη κίνηση. Βλεπε το θεμα του παοκ.

 

thanks για τον τιτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Μηλος έχει πολυ ιδιαιτερες παραλίες και τη συστηνω ανεπιφύλακτα αρκεί να εχεις διαθεση να τις γυρισεις. Επίσης δεν ειναι ευκολοπροσβασιμες και για να πας σε μερικες θελει αμαξι γιατι δεν παει η συγκοινωνια.

 

Κλήμα (χωριουδάκι):

milos1.jpg

 

Κλέφτικο (παραλία που μπορείς να πας μονο με καραβάκι):

9.JPG

 

Τσιγκράδο (παραλία):

7.JPG

 

4.JPG

 

Σαρακίνικο (η καλύτερη ισως παραλία του νησιου)

3.JPG

 

7.JPG

 

1.JPG

 

12.JPG

 

Παπάφραγκας:

10.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιγκράδο (παραλία)

 

Στη συγκεκριμένη παραλία αν θυμάμαι καλά στη Μήλο, όταν πριν από κάμποσα χρόνια είχα πάει με τους γονείς μου διακοπές, κατεβαίνοντας μου είχαν δώσει να κρατάω δυο σακούλες με πέτρες, γιατί με έπαιρνε ο αέρας. =ρ

 

Ωραία σκέψη η Μήλος πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήλος και από εμένα, απλά αν το αποφασίσεις, φρόντισε να επισκεφτείς όλες τις παραλίες. Είναι καταπληκτικές.

 

Ωραίες φώτο Chrisxxx. Αν βρω τις δικές μου φώτο θα τις ανεβάσω να δείτε την ομορφιά του νησιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θα βρεθώ τον άλλο μήνα στο Βερολίνο για λίγο. Τι αξίζει να δω σε μία μέρα?? Μη μου πείτε για μουσεία και τέτοια γιατί δεν προλαβαίνω με τίποτα. Μέρη που αξίζει να πάω μια βόλτα και να πιω έναν καφέ ή να φαω κάτι. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τυχερε. αν ήμουν Βερολίνο για λίγες ώρες μόνο, θα έπαιρνα το μετρό και θα κατέβαινα σε κάθε στάση, θα έμπαινα στο πρώτο μαγαζί που θα έβρισκα θα επινα μια μπύρα και θα εφευγα. 
το έχω κάνει έτσι μια φορά που ήμουν για 7 ώρες εκεί, και μέχρι και gabba party πέτυχα σε μια πλατεία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαινε στο zoologischer garten και πάρε το λεωφορείο 100 και μετά το λεωφορείο 200 (αν βαριέσαι μην τα πάρεις και τα δύο) είναι κυκλικές διαδρομές και περνάνε από τα αξιοθέατα. Πάρε και ένα τουριστικό οδηγό με εικόνες για να ξες πάνω κάτω τι βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το καλοκαιρι σκεφτομαι να παω κερκυρα εχει παει κανεις να μου πει εμπειριες, που ειναι καλα να μεινω σαν περιοχη απο την αποψη να ειμαι κοντα σε ολα?????για να ξερω και που να κλεισω δωματια, αξιοθεατα κτλπ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θα βρεθώ τον άλλο μήνα στο Βερολίνο για λίγο. Τι αξίζει να δω σε μία μέρα?? Μη μου πείτε για μουσεία και τέτοια γιατί δεν προλαβαίνω με τίποτα. Μέρη που αξίζει να πάω μια βόλτα και να πιω έναν καφέ ή να φαω κάτι. Ευχαριστώ

 

Σε μια μέρα περπάτα την Unter Den Linden από την Alexanderplatz μέχρι την πύλη του Βραδεμβούργου και το Reichstag.

 

Φαΐ στο Nikolaiviertel, κοντά στην alexanderplatz, ή στο mutter hoppe ή στο zum nussbaum. Καφέ στο ποτάμι, εκεί που το κόβει η Friedrichstrasse, να βλέπεις και το νησί των μουσείων. Ξανά φαΐ, durum από το pergamon, το καλύτερο ντονεράδικο του πλανήτη, σταθμός Friedrichstrasse.

 

Αν προλάβεις, πετάγεσαι μέχρι warschauer strasse με το ubahn και βλέπεις και το μεγάλο κομμάτι του τείχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...