Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ καταρχάς για το ενδιαφέρον και την απάντηση σου. Γενικότερα συμφωνώ με την προσέγγισή σου και έχεις απόλυτο δίκιο για την ταλαιπωρία, την κούραση, τις δυσκολίες, τους κινδύνους, τα "κρυφά" έξοδα. Αυτό για μένα είναι και η "αγρια" ομορφιά ενός τέτοιου ταξιδιού, ίσως να είναι και κάτι που επιδιώκω στην τελική. Αυτό που δεν είμαι σίγουρος είναι και η υπόλοιπη παρέα πως ακριβώς θα το δεί. Επομένως πολυ σημαντικό θα είναι και με ποιούς θα συμπορευτώ αν όντως το τολμήσω για φέτος. Πάντως ήταν απλά μια αυθόρμητη σκέψη που έκανα, και μερικοί πρόχειροι υπολογισμοί. Αν το κάνουμε, θα προσπαθήσουμε να το οργανώσουμε και λιγάκι, μαζεύοντας πληροφορίες και μαρτυρίες, μην πάμε και σαν πρόβατα στην σφαγή. Γενικότερα πάντως θα ήθελα να ακούσω αν υπάρχουν και άλλα παιδιά-κύριοι, που το έχουν τολμήσει (οδικως στην Ευρώπη) να μας πουν τις εντυπώσεις τους. Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί Austrian και όχι SkyEurope;

 

Δεν ξέρω ρε τι πετάει από Αθήνα και από τότε που μπήκε στον Star Alliance την ψιλοπροωθούν να είναι φθηνότερη κι από την Swiss, επομένως με λίγο προγραμματισμό πίστευα ότι θα τους συνέφερε.

 

Γενικά, καλύτερα είναι μία φθηνότερη και καλύτερο ξενοδοχείο παρά το ανάποδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα. ειμαστε μια ομαδα απο 15 ατομα και θελουμε να παμε μαζι παρισι η βουδαπεστη, εχουμε βρει αυτην την προσφορα http://www.zorpidis.gr/main.html

 

ειναι καλη προσφορα ? πιστευετε πως σαν γκρουπακι μπορουμε να εχουμε καλυτερη τιμη?

 

Δεν ξερω για την προσφορά (δεν την διαβασα) αλλα πριν λιγες μερες (γιορτες) φιλοι μου που πηγαν με zorpidi δεν έμειναν καθολου ευχαριστημένοι.

Γενικα σου λεω οτι με γκρουπακι ειναι πολυ καλα, αλλα προσοχη στο προγραμμα στον ξεναγω και στην οργάνωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πόσο απέχει το Saarbrücken απο την Φρανκφούρτη ? Πιο κοντά είναι αυτό ή το Μόναχο ?

Πιο κοντά είναι το Saarbrücken, με τρένο πρέπει να ναι μια με μιάμιση ώρα (ανάλογα με το τρένο).

Για Μόναχο είναι περίπου διπλάσια η απόσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σκεφτομαι για ενα ταξιδακι στην ουτρεχτη, εχω ενα γνωστο που εχει παει για μεταπτυχιακο και θα χουμε στεγη, οσο αφορα την μεταφορα σε ποιο site για αεροπλανα ?

 

καμια αποψη για ουτρεχτη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κεφαλλονίτες του Insomnia, προτείνετε κανένα μέρος για φαγητό στο Αργοστόλι (ή κάπου κοντά τέλος πάντων). Θα είμαι αύριο για λίγες ώρες το μεσημέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κεφαλλονίτες του Insomnia, προτείνετε κανένα μέρος για φαγητό στο Αργοστόλι (ή κάπου κοντά τέλος πάντων). Θα είμαι αύριο για λίγες ώρες το μεσημέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σκεφτομαι για ενα ταξιδακι στην ουτρεχτη, εχω ενα γνωστο που εχει παει για μεταπτυχιακο και θα χουμε στεγη, οσο αφορα την μεταφορα σε ποιο site για αεροπλανα ?

 

καμια αποψη για ουτρεχτη???

 

alitalia για Μιάνο-Αμστελόδαμο και από εκεί τρενάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σκεφτομαι για ενα ταξιδακι στην ουτρεχτη, εχω ενα γνωστο που εχει παει για μεταπτυχιακο και θα χουμε στεγη, οσο αφορα την μεταφορα σε ποιο site για αεροπλανα ?

 

καμια αποψη για ουτρεχτη???

 

alitalia για Μιάνο-Αμστελόδαμο και από εκεί τρενάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια παντρευομαι 21 φεβρουαριου και δεν εχω κλεισει ταξιδι του μελιτος

σκεφτομαστε για πραγα για 4 μερες, τελος φεβρουαριου

ξερει κανεις τιποτα για πραγα ?.ξενοδοχεια,αξιοθεατα,φαγητο και οτιδηποτε αλλο γνωριζεται

καμια αλλη ιδεα για ταξιδι μελιτος για 4 μερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...