Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικά από Κρητη μόνο το Βαι μου άρεσε... Δεν τρελάθηκα με τις παραλίες του νησιου...

Πάντως φαντάζομαι ότι το ποστ περι τσιμεντούπολης ηταν επίτηδδες υπερβολικό για να δείξει οτι υπάρχουν ωραία μερη στην Ελλάδα που ελάχιστοι τα ξέρουν.

Μετέωρα, Νυμφαίο, Σπήλαιο της Αλιστράτης κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάει. Στο Βάι παραλίγο να πάθω αμνησία. Αλλά όπως και να 'χει ήταν καλαμπουράκι με το σαλονικιό στον παράδεισο η ατάκα, δεν υπήρχε ίχνος σοβαρότητας στην πρόταση. Δε θα το ξανακάνω, το υπόσχομαι.

οντως ωραιο το βαι, αλλα εχει και πιο ωραια μερη

 

Βασικά από Κρητη μόνο το Βαι μου άρεσε... Δεν τρελάθηκα με τις παραλίες του νησιου...

φαλαρσανα, πρεβελη, ελλαφονησο πηγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωσν, και το ήξερα ότι κάτι ξέχασα. Τα ημότικονζ.

Από την άλλη όταν διαβάζω για τσιμεντούπολη-Παρίσι δεν έχω και πολύ όρεξη να τα χρησιμοποιήσω.

 

Εντάξει, είπες για Χαλκιδική οπότε νόμισα ότι το πήρες τοπικιστικά κιόλας... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως ωραιο το βαι, αλλα εχει και πιο ωραια μερη

 

Είχα μείνει δυο βδομάδες και τον περισσότερο καιρό απ' αυτές στον Άγιο Νικόλαο. Ήταν ωραία η από κει μεριά, και τα Χανιά συμπαθητικά αλλά σε γενικές γραμμές Ηράκλειο και Ρέθυμνο δε με ενθουσίασαν. Βέβαια πάνε και μερικά χρόνια από τότε, συνεπώς είναι αρκετά πιθανό να τα φρεσκάρω τώρα που μου το θύμισες.

 

Εντάξει, είπες για Χαλκιδική οπότε νόμισα ότι το πήρες τοπικιστικά κιόλας... :P

 

Όχι ρε, τι τοπικιστικά, σκατά στα μούτρα της Χαλκιδικής, υποσχέθηκα στον εαυτό μου ότι με εξαίρεση την Άφυτο (στα μεγάλα κέφια κι αυτό) δεν πρόκειται να ξαναπάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλά μέρη στη Χαλκιδική χωρίς πολύ κόσμο... Στο 2ο πόδι από τη πλευρά του Αγιου όρους όποια παραλία σου κάνει κέφι πας αράζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλά μέρη στη Χαλκιδική χωρίς πολύ κόσμο... Στο 2ο πόδι από τη πλευρά του Αγιου όρους όποια παραλία σου κάνει κέφι πας αράζεις.

 

Εννοείς πόρτο κουφό και τέτοια ε; Ναι εντάξει, αντίστοιχα και στο 3ο πόδι έχει ωραίες καταστάσεις (δεν συμπεριλαμβάνω προστυχιές με καλόγερους εδώ). Απλά λέγοντας Χαλκιδική εννοώ Καλλιθέες, Πευκοχώρια και λοιπά κιτσαριά. Τα υπόλοιπα αποτελούν απλά διαμαντάκια μέσα στα σκατά. Και αν δεν πας για ελεύθερο ορ σαμθιν είναι και πανάκριβα ε.

 

Με τη λογική αυτή λοιπόν, έκλεισα πριν μερικές μέρες για Βιέννη τον αύγουστο, τέσσερα άτομα με επιστροφή (σύνολο) 140 ευρώ. =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εννοώ κατι συγκεκριμενα αν θέλω ερημικό μέρος παίρνω το αμαξι και όποια παραλία κάτσει... Ακόμα και καμπινγκ αρχές σεζόν και καθημερινη όπως ο Αρμενιστης είναι άδεια. Πόρτο Κουφό δεν εχω πάει. :-)

 

Πάντως σε Καλιθεες, Πευκοχώρια κλπ έχει φοβερά Σερβάκια αλλά δε νομιζω να σε ενδιαφέρει :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη λογική αυτή λοιπόν, έκλεισα πριν μερικές μέρες για Βιέννη τον αύγουστο, τέσσερα άτομα με επιστροφή (σύνολο) 140 ευρώ. =ρ

 

τι λετε ρε, ενα χρονο νωριτερα θα κλεινουμε τις διακοπες μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βρήκα σχεδόν μπροστά μου, μου φάνηκε μηδαμινό το ποσό για 4 αεροπορικά με επιστροφή και τα έκλεισα. Κατά τ' άλλα ναι, είναι ηλίθιο να κανονίζεις διακοπές τόσο μακροπρόθεσμα. Όχι τόσο για το ποιος ζει ποιος πεθαίνει (αν συμβεί κάτι τέτοιο το τελευταίο που θα σκεφτείς είναι τα αεροπορικά) όσο για τον προγραμματισμό και την οργάνωση και άλλες τέτοιες τρομαχτικές έννοιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...