Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα μέρη στο Μιλάνο είναι γενικά πολύ σαφώς ορισμένα, από κύρια αξιοθέατα έχει τη σκάλα, το duomo, τη Santa Maria delle Grazie με το μυστικό δείπνο και το castello forzesco. Φαγητό όπου να 'ναι εκτός αν είσαι γύρω απ' το duomo και πολύ ωραία bistro-osteries έχει στη συνοικία γύρω απ' την πινακοθήκη της Brera. Εκεί έχει και πολλά όμορφα μπαράκια και pub, όπως και στο navigli. Αν θες κάτι πιο ΒΠ και δήθεν, πας κάπου κοντά Corso Como.

 

Αυτά. Ελπίζω να πηγαίνεις για δουλειές, ψώνια ή Ιταλίδες γιατί τα ωραία μέρη του είναι πολύ λίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω να παω διακοπες την πρωτοχρονια και δε ξερω σε ποιο απο τα 2 να παω καστορια η ελατοχωρι? εχει παει κανεις εκεινη την περιοδο και στα 2 για να συγκρινει να μου πει? παρακαλω δωστε λυση γιατι θα πλακωθουμε με την παρεα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα κάνετε τί στην Καστορια Πρωτοχρονιάτικα; Εγω θα πήγαινα Νυμφαιο ή Στο Χιονοδρονικο στο Βίτσι αν θέλετε βορεια Ελλάδα. http://www.geocities.com/nimfeo1/photo.htm

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathcommon_2_11/03/2006_1285596

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα και εγω αυτο τους λεω Chrisxxx αλλα..., αλλους προρισμους ομως δεν εχει νοημα να συζηταμε γιατι γινεται χαμος και μονο σ'αυτους τους 2 βρηκαμε και με σχετικα λογικες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα σε αυτους τους 2 θα πήγαινα ελατοχωρι γιατι νομίζω είναι καλύτερα σε χιονοδρομικό. Η Καστορια ειναι ομορφη πόλη αλλά πέρα απο τη λιμνη δεν ξερω τι αλλο μπορει να προσφερει...

Πάντως αξιζει να το ξανασκεφτειτε για νυμφαίο! Ειναι ωραια εκεί ειδικα αν χιονίσει πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εγώ δεν το ξέρω καν αυτό το μέρος.Είναι καλό?Γιατί ψάχνω κι εγώ μέρος για εκδρομή για τις γιορτές.Για πείτε για το ελατοχώρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νατασα κάνε εδώ εγγραφή ή πήγαινε στην επικοινωνία να μάθεις περισσοτερα από τους ιδιους.

 

Δεν εχει τυχει να πάω ελατοχώρι αλλά φαντάζομαι δεν θα διαφέρει πολύ από τα άλλα χιονοδρομικά. 3-5 πηγάδια, Λαιλιάς, Βιγλα κλπ... http://www.snowreport.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Βερολίνο -Λονδίνο -Παρίσι -Πράγα -Βουδαπέστη

 

Επειδή πολλοί απο σάς ξέρω οτι πηγαίνετε και έρχεστε συχνά πυκνά θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως καμια πρόταση για e-bοoking πτήσεων για 24 εως 28/12 σε οποιοδήποτε απο τα παραπάνω μέρη.

Αν είναι να βγούν φθηνότερα, δεν με πειράζει να είναι και με οργανωμένες εκδρομες..

Είδα σε αρκετά site αεροπορικών αλλα είχε κάτι εξωφρενικές τιμές (προφανώς λόγω εορτών) και λέω μήπως υπάρχει καμιά ιδέα..

Thnx a million...

(αν καταφέρει ο alexxxroz να κάνει κάτι του υπόσχομαι πως δεν θα έχει ρόζ αυτη τη βδομάδα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...