Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ξερει κανεις να με ενημερωσει για τα κοστη πανω κατω ενος τετοιου ταξιδιου; απο πατρα-ιταλια θα παω.

Οποιαδηποτε πληροφορια ειναι ευπροσδεκτη...

οπως π.χ. ποσα χλμ ειναι απο το λιμανι που θαποβιαστω στην ιταλια μεχρι τα συνορα της γερμανιας.

ποσο κανει το εισητηριο ενος ατομου για το καραβι για ιταλια και ποσο για το αμαξι (Α3 1.8Τ) κτλ κτλ

 

θενξ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε Autobahn δεν έχει διόδια για ΙΧ. Στην Ιταλική Autostrada έχει, δεν ξέρω πως ακριβώς θα βρεις πληροφορίες, αλλά ενδεικτικά, η διαδρομή Μιλάνο-Βενετία βγαίνει κάπου στο 22ευρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα, είμαι σίγουρος ότι έχω δει πολλές προτάσεις -προσωπικά, δεν είχα τη χαρά να επισκεφτώ το συγκεκριμένο μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερει κανεις να με ενημερωσει για τα κοστη πανω κατω ενος τετοιου ταξιδιου; απο πατρα-ιταλια θα παω.

Οποιαδηποτε πληροφορια ειναι ευπροσδεκτη...

οπως π.χ. ποσα χλμ ειναι απο το λιμανι που θαποβιαστω στην ιταλια μεχρι τα συνορα της γερμανιας.

ποσο κανει το εισητηριο ενος ατομου για το καραβι για ιταλια και ποσο για το αμαξι (Α3 1.8Τ) κτλ κτλ

 

θενξ!

 

κοιτα φιλε μου οι τιμες που θα σου γραψω ειναι με μηχανη οχι πολυ μακρια πιστευω με το αυτ/το.λοιπον!!!!

ΑΝΕΚ με επιστροφη και δικλυνη καμπινα πηγαινε ελα 735ευρω.γυρω στα 100ευρω πιο πανω σε μινοικες αλλα σαφως καλυτερα σκαρια..

τα διοδια στην οτο στρατα εχουν ως εξης..

εχουν εισοδο ως εξης.ο σταθμος που θα μπεις δεν εχει υπαλληλους οπως εδω.με το που φτανεις στο κισε η σου βγαζει μονο του το μηχανημα εισητηριο εισοδου η πατας το κοκκινο μπουτον και στο βγαζει.μπαινεις ταξιδευεις και εκει που θα βγεις πληρωνεις.προσεξε σε μερικες εξοδους εχει εισπρακτορα και σου δειχνει διπλα του σε οθονη το ποσο πληρωμης και σε αλλες δεν εχει.γι αυτο να εχεις μαζι σου 10ευρα και κυριως λιανα.στην πρωτη εισοδο [απο πλευρα οδηγου]βαζεις το χαρτακι εισοδου η οθονη πιο διπλα σου δειχνει το ποσο οφειλης στη 2η εισοδο διπλα βαζεις τα χαρτινα και σου ανοιγει ενα μικρο κουτακι απο πανω και βαζεις τα λιανα.κλεινει τα βλεπει σου δεινει το χαρτακι σου επικειρωμενο και τα ρεστα σου και φευγεις.μεχρι μιλανο ειναι περιπου 12 ευρω ....[προσεχε παντα μιλαω για μηχανη].

στην αυστρια εαν μπεις πρεπει σε ενα βενζιναδικο να μπεις και να ζητησεις το βινιετε.αναλογα με της μερες που θα εισαι στους δρομους τους δινεις και το αναλογω ποσο.το λιγοτερο 10 μερες 10-15 ευρω.εκει και στην γερμανια δεν εχουν διοδια.

αν περασεις και απο ελβετια εκει στον συνοριακο σταθμο παιρνεις τα τελη τους για ολο τον χρονο.σηματακι 30ευρω.εφετος πηγα απο αυστρια τσεχια κια μοναχο γερμανια και η τιμη βενζινης ειναι απο 1,30-1,40 η ακριβοτερη.χαραξε την πορεια σου και τους δρομους σου στο viamichelen.σου λεει χιλ και κοστος.ελπιζω να βοηθησα εστω και λιγο και καλο ταξιδι με ασφαλη χιλιομετρα ευχομε...μην φοβασε τιποτα εξω δεν χανεσε,δεν ειναι ελλαδα.[δυστηχως]παντου ταμπελες.και τα κυκλικα σημεια που εχουν ειναι ολα τα λεφτα.μπαινεις και γυρνας οσο θελεις μεχρι να βρεις την εξοδο σου.θα δεις!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφερει κυριως το ποσα χρηματα χρειαζομαι να δωσω σε διοδια και τετοια.

 

viamichelin.

minoan lines για τιμες πηγαινε ελα για καραβι....

τηλ/να....

μινωικες πατρα 2610426000

το ιδιο για anek lines.

τιμες ωρες τα παντα.

τα σουπερ φαστ πανε μεχρι ανκονα οχι βενετια αν θυμαμε καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να μου πει κάποιος αν ξέρει με ποιον τρόπο μπορεί να πάει κάποιος στο Άμστερνταμ (εκτός από αεροπλάνο). Έχω ακούσει ότι υπάρχει και κάποιο τρένο από Ιταλία νομίζω. Αν το έχει κάνει κανείς ας πει κάποιες λεπτομέρειες όπως κόστος, χρόνος ταξιδιού κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο βρυξελες πας με τρενο σε καλη τιμη. Εγω μονο με αεροπλανο εχω παει. ΑΝ χρειαστεις οτιδηποτε πληροφοριες για το τι να δεις/που να πας κτλ ΡΜ me ή ρωτα απο δω μιας και εχω παει 3 φορες οποτε ισως μπορεσω να βοηθησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφέρω το topic επειδή διάβασα μερικά από τα βιβλία που προτάθηκαν και διαπίστωσα οτι οι insomniacs έχουν καλό γούστο , έχουμε τίποτα καινούργιο να προτείνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ'τις 15 σεπ. θα μετακομισω στην κατερινη για εναλακτικη θητεια στο νοσοκομειο και θελω πληροφοριες για καταστιματα πληροφορικης, cinemas, video clubs, τεχνικους pc κ.τ.λ.

 

πειτε μου το ονομα και την διευθυνση του καταστιματος καθος επισης πια ειναι τα καλιτερα απ'αυτα

 

 

ευχαριστο προκαταβολικα:-)

 

αμα δειτε εναν μελαχρινο κοντο(οχι τοσο κοντο ντε, normal), λιγο χοντρουλι με οχι τοσο in ντησιμο, με βρηκατε:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Dark_Tower_(series)

 

πάνω απο 34 χρόνια πήρε στον Stephen King να γράψει αυτή τη σειρά των 7 βιβλίων. μαζεύω φράγκα να την αγοράσω ολη γτ απο βιβλιοθήκες στην ελλάδα δεν τα παμε κ πολύ καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...